FB pixel TP pixel
The Fabelmans

Fabelmanovi

The Fabelmans
USA | 2022 | Drama | Showbyznys | 151 minut

Částečně autobiografický snímek Stevena Spielberga o jeho dětství a dospívání, vyprávěný optikou mladého začínajícího filmaře. Drama o dospívání sleduje Sammyho Fabelmana, který vyrůstá v poválečné Arizoně, kde zkoumá a poznává, jakou moc mají filmy. Navzdory všem nepřízním osudu a překážkám, které ...

Částečně autobiografický snímek Stevena Spielberga o jeho dětství a dospívání, vyprávěný optikou mladého začínajícího filmaře. Drama o dospívání sleduje Sammyho Fabelmana, který vyrůstá v poválečné Arizoně, kde zkoumá a poznává, jakou moc mají filmy. Navzdory všem nepřízním osudu a překážkám, které mu stojí v cestě, se Sammy ponoří do své vášně a filmování se mu stane životní cestou.

Hrají: Gabriel LaBelle, Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen, Julia Butters, Judd Hirsch, David Lynch, Jeannie Berlin, Robin Bartlett, Isabelle Kusman, Oakes Fegley

Režie: Steven Spielberg

IMDb  79 % Kinobox  83 %

Fabelmanovi online

Sledovat Fabelmanovi online můžeš na Google Play, iTunes, O2TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Fabelmanovi online, zda je ke stažení a zda má Fabelmanovi dabing nebo titulky.

Google Play
Google Play
původní znění | české titulky | český dabing | SD kvalita | od 5. 5. 2023
Půjčení za 82 Kč Nákup za 230 Kč
iTunes
iTunes
anglické titulky | původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 5. 5. 2023
Půjčení za 79 Kč (i HD) Nákup za 229 Kč nebo 299 Kč (HD)
O2TV
O2TV
původní znění | české titulky | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 15. 7. 2023
Půjčení (HD) za 59 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Fabelmanovi novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Fabelmanovi, které najdeš na našem webu.

10 největších novinek (nejen) na Netflixu: Sci-fi nářez Rytíř v černém i Affleckův Air
10 největších novinek (nejen) na Netflixu: Sci-fi nářez Rytíř v černém i Affleckův Air
12.05.2023 14:30:00 | Tipy na film

Máte rádi sci-fi, akci nebo basketbal? Následující víkend na streamovacích službách je pro vás jako stvořený. Horká novinka režiséra Bena Afflecka navíc dorazila do online prostoru v rekordně rychlém čase.

Nejdojemnější film roku je konečně online. Nenechte si ho ujít
Nejdojemnější film roku je konečně online. Nenechte si ho ujít
10.05.2023 14:30:00 | Filmové novinky

Do online prostoru se konečně přiřítil jeden z nejlepších filmů loňského roku a zaručeně největší doják pro každého fanouška kinematografie. Novinka režiséra Stevena Spielberga vás však neprotáhne jen jeho zálibou v natáčení ultimátních filmových zážitků, ale také těžkým rozvodem rodičů.

10 nejlepších filmů roku 2022, které se objevily v kinech
10 nejlepších filmů roku 2022, které se objevily v kinech
08.01.2023 12:30:00 | Tipy na film

Po dvou letech distribučního trápení byla letos kina konečně otevřena po celý rok a dočkali jsme se velkých blockbusterů, dlouho odsouvaných filmů i nenápadných novinek. Vybrali jsme pro vás deset nejlepších a nejzásadnějších filmů, které letos proběhly kinosály.

Nejlepší blockbustery roku překvapují v nominacích Zlatých glóbů. Pán prstenů je fiasko
Nejlepší blockbustery roku překvapují v nominacích Zlatých glóbů. Pán prstenů je fiasko
12.12.2022 18:15:00 | Filmové novinky

Jubilejní 80. předávání Zlatých glóbů zná své nominanty a dočkali jsme se mnoha nečekaných překvapení. Kritici totiž ocenili hned dva obří blockbustery ve stejné kategorii a dokonale pohřbili Pána prstenů od Amazonu. S tím si konkurenční Rod draka vytřel podlahu.

Génius Spielberg ukázal jeden z filmů roku. Úchvatný trailer vás donutí k slzám
Génius Spielberg ukázal jeden z filmů roku. Úchvatný trailer vás donutí k slzám
11.09.2022 15:30:00 | Filmové novinky

Režisér Steven Spielberg ukázal na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu svůj nový snímek The Fabelmans a spolu s premiérou filmu jsme se dočkali i prvního traileru. A lepší lákadlo jsme ani dostat nemohli. Legendární režisér je totiž úplně mimo ligu jakékoli pomyslné konkurence.

Fabelmanovi zajímavosti

Rozpočet
40 000 000 $
Celosvětové tržby
11 392 895 $
Tržby v USA
10 827 975 $
Tržby v českých kinech
1 370 494 Kč
Návštěvnost v českých kinech
8 812 diváků

Fabelmanovi recenze a hodnocení

Jan Varga
Jan Varga kritiky
08.03.2023 3:00:43

Malý chlapec jménem Sam Fabelman vyráží na počátku 50. let poprvé s rodiči do kina na cirkusový film Největší představení na světě, jehož destruktivní scéna srážky vlaku s automobilem se pro něj stává formativním zážitkem. Posedlý onou sekvencí si ji doma opakovaně přehrává s modely vláčků a poté ji......   Celá recenze

 80 %
TucnakNik
TucnakNik
29.11.2022 9:00:00

Jak vypadá láska k něčemu, v čem jste opravdu dobří, to ukazuje Steven Spielberg ve svém novém filmu. ...   Celá recenze

 90 %
Karolina Benešová
Karolina Benešová CervenyKoberec
25.11.2022

Film je na první pohled lehký, zábavný a stravitelný, přitom podtext je často bolestivý a dramatický. Jeden umělec nám tu nabízí své srdce na zlatém podnose a ukazuje, s notnou dávkou nostalgie ale i životní moudrosti a odstupu, co ho formovalo a přivedlo k filmu a také jak přežil soužití s vlastni ......   Celá recenze

 80 %
Mr. Hlad
Mr. Hlad Moviezone
24.11.2022

Sammy Fabelman miluje film. Spolu s kamarády a celou rodinou točí malé amatérské snímky a sní o kariéře režiséra. Jenže pak díky svému koníčku odhalí ošklivé tajemství svých nejbližších, které ho donutí přemýšlet o všem, co až doposud znal. Steven Spielberg natočil částečně autobiografický příběh, k......   Celá recenze

 80 %

Ve filmu Fabelmanovi hrají Gabriel LaBelle, Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen, Julia Butters, Judd Hirsch, David Lynch, Jeannie Berlin, Robin Bartlett, Isabelle Kusman, Oakes Fegley.

Film Fabelmanovi režíruje Steven Spielberg.

Film Fabelmanovi má 151 minut.

Film Fabelmanovi měl rozpočet 40 000 000 $.

Film Fabelmanovi vidělo v českých kinech 8 812 diváků.

Film Fabelmanovi můžete vidět na Google Play, iTunes, O2TV.

Film Fabelmanovi je online na Google Play, iTunes, O2TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.