FB pixel TP pixel
Hunger

Hlad

Hunger
Velká Británie | 2008 | Drama | 96 minut

Věznice Maze v severním Irsku, rok 1981. Situace mezi odsouzenými z řad irské republikánské armády (IRA) a dozorci se začíná vymykat kontrole. Ponižující a čím dál tím brutálnější praktiky dozorců naopak utvrzují vězně v jejich odhodlání k odporu. Bobby Sands, vůdce vězňů, dává pokyn nejprve k odmít...

Věznice Maze v severním Irsku, rok 1981. Situace mezi odsouzenými z řad irské republikánské armády (IRA) a dozorci se začíná vymykat kontrole. Ponižující a čím dál tím brutálnější praktiky dozorců naopak utvrzují vězně v jejich odhodlání k odporu. Bobby Sands, vůdce vězňů, dává pokyn nejprve k odmítání jakékoli hygieny. Ale když je tato provokace potlačena policejními těžkooděnci, vyhlásí generální hladovku. Téměř sedmitýdenní hladovka se zapsala do krvavých dějin britsko-irských vztahů a rozdělila společnost na ty, kteří v irských vězních viděli obyčejné teroristy, a na ty, pro které se stali novodobými mučedníky.

IMDb  76 %

Hlad online

Sledovat Hlad online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Hlad online, zda je ke stažení a zda má Hlad dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 1. 1. 2019
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 229 Kč (i HD)

Hlad obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Hlad, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Hlad postavy.

Hlad recenze a hodnocení

Ve filmu Hlad hrají Michael Fassbender, Stuart Graham, Helena Bereen, Liam Cunningham, Joanna Lumley.

Film Hlad režíruje Steve McQueen.

Film Hlad má 96 minut.

Film Hlad můžete vidět na iTunes.

Film Hlad je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.