FB pixel TP pixel
Insect
Insect

Hmyz

Insect
Česko | 2018 | Drama | Satira | 98 minut

Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borov...

Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Tulák leží doma s ischiasem. Chrobáčice a Kukla ještě nepřišly. Během zkoušky se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav. Režisér – Cvrček umoří pana Václava, milence své ženy. Pan Kopřiva, hrající Parazita sežere slečnu Jitku – Larvičku. Panu Borovičkovi se podaří převtělení do chrobáka tak přesvědčivě, že opustí nadobro svoji lidskou podobu. Během zkoušky se rodí i umírá, čas nehraje roli. A to vše se odehrává na pozadí Čapkovy hry, kde se hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz.

IMDb  62 % CSFD  56 %

Hmyz online

Sledovat Hmyz online můžeš na České kino, DaFilms, iTunes, KVIFF TV, Vodafone TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Hmyz online, zda je ke stažení a zda má Hmyz dabing nebo titulky.

České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
DaFilms
DaFilms
od 1. 11. 2019
Předplatné za 145 Kč
iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 13. 1. 2023
Cena nezjištěna
KVIFF TV
KVIFF TV
od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 70 Kč Nákup (HD) za 120 Kč
Vodafone TV
Vodafone TV
HD kvalita | SD kvalita | od 26. 6. 2020
Předplatné za 99 Kč

Hmyz obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Hmyz, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Hmyz postavy.

Jan Budař
Jan Budař
Václav
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Dung Beetle
Norbert Lichý
Norbert Lichý
Parasite
Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
Mr. Cricket
Kamila Magálová
Kamila Magálová
Mrs. Cricket

Hmyz novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Hmyz, které najdeš na našem webu.

9 nejlepších českých filmů, které se v poslední době objevily na Netflixu
9 nejlepších českých filmů, které se v poslední době objevily na Netflixu
13.01.2021 9:00:00 | České novinky

Jelikož Netflix přidává české filmy s téměř železnou pravidelností, je lehké ztratit přehled o tom, jaké novinky se na streamovací službě objevily. A protože je pravidelně přidávaná žánrová všehochuť, je o to těžší vědět, čemu má cenu věnovat pozornost.

Kde vidět online všechny filmy nominované na Českého lva?
Kde vidět online všechny filmy nominované na Českého lva?
22.03.2019 | České novinky

Již tuto sobotu se budou rozdávat ocenění pro nejlepší české tituly loňského roku. Ať už vyhraje Akademií favorizovaný Toman nebo kritiky ceněný Všechno bude, vy si můžete udělat svojí vlastní představu a pustit si naprostou většinu nominovaných online. Vytvořili jsme pro vás přehled, kde a za kolik je můžete vidět online.

10 pozoruhodných českých filmů roku 2018
10 pozoruhodných českých filmů roku 2018
17.12.2018 12:00:00 | České novinky

O Ceny českých filmových kritiků za letošní rok se bude ucházet rovných šedesát hraných, dokumentárních nebo animovaných filmů, které splnily požadavky na zařazení do výběru. Deset z nich, které byste z různých důvodů neměli minout, vybíráme níže.

Hmyz recenze a hodnocení

Dagmar Šimková
Dagmar Šimková TotalFilm
20.02.2018

Vyražte na Hmyz do kina a zapomeňte na racionální úsudky. Nechte se svézt na vlně snění, kde jsou podstatné jen symboly a svobodná vůle otvírat zavřené „šuplíky......   Celá recenze

 75 %
Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes
18.02.2018

Šváb labužnicky vyzunknutý s lahví piva, nohy po kolena zabořené do mraveniště, smrdutá chrobákova kulička narůstající obřích rozměrů. To vše a ještě daleko víc......   Celá recenze

 75 %

Ve filmu Hmyz hrají Jan Budař, Jiří Lábus, Norbert Lichý, Jaromír Dulava, Kamila Magálová, Ivana Uhlířová.

Film Hmyz režíruje Jan Švankmajer.

Film Hmyz má 98 minut.

Film Hmyz můžete vidět na České kino, DaFilms, iTunes, KVIFF TV, Vodafone TV.

Film Hmyz je online na České kino, DaFilms, iTunes, KVIFF TV, Vodafone TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.