FB pixel TP pixel
Insect
Insect

Hmyz

Insect
Česko | 2018 | Drama | Satira | 98 minut

Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borov...

Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Tulák leží doma s ischiasem. Chrobáčice a Kukla ještě nepřišly. Během zkoušky se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav. Režisér – Cvrček umoří pana Václava, milence své ženy. Pan Kopřiva, hrající Parazita sežere slečnu Jitku – Larvičku. Panu Borovičkovi se podaří převtělení do chrobáka tak přesvědčivě, že opustí nadobro svoji lidskou podobu. Během zkoušky se rodí i umírá, čas nehraje roli. A to vše se odehrává na pozadí Čapkovy hry, kde se hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz.

Hrají: Jan Budař, Jiří Lábus, Norbert Lichý, Jaromír Dulava, Kamila Magálová, Ivana Uhlířová

Režie: Jan Švankmajer

IMDb  62 % Kinobox  61 %

Hmyz online

Sledovat Hmyz online můžeš na České kino, DaFilms, HBO Max, iTunes, KVIFF TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Hmyz online, zda je ke stažení a zda má Hmyz dabing nebo titulky.

České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
DaFilms
DaFilms
od 1. 11. 2019
Půjčení za 65 Kč Nákup za 110 Kč
HBO Max
HBO Max
HD kvalita | SD kvalita | od 7. 7. 2023
Předplatné za 199 Kč
iTunes
iTunes
české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 13. 1. 2023
Půjčení za 79 Kč (i HD) Nákup za 249 Kč (i HD)
KVIFF TV
KVIFF TV
od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 80 Kč Nákup (HD) za 150 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Hmyz novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Hmyz, které najdeš na našem webu.

9 nejlepších českých filmů, které se v poslední době objevily na Netflixu
9 nejlepších českých filmů, které se v poslední době objevily na Netflixu
13.01.2021 9:00:00 | České novinky

Jelikož Netflix přidává české filmy s téměř železnou pravidelností, je lehké ztratit přehled o tom, jaké novinky se na streamovací službě objevily. A protože je pravidelně přidávaná žánrová všehochuť, je o to těžší vědět, čemu má cenu věnovat pozornost.

Kde vidět online všechny filmy nominované na Českého lva?
Kde vidět online všechny filmy nominované na Českého lva?
22.03.2019 | České novinky

Již tuto sobotu se budou rozdávat ocenění pro nejlepší české tituly loňského roku. Ať už vyhraje Akademií favorizovaný Toman nebo kritiky ceněný Všechno bude, vy si můžete udělat svojí vlastní představu a pustit si naprostou většinu nominovaných online. Vytvořili jsme pro vás přehled, kde a za kolik je můžete vidět online.

10 pozoruhodných českých filmů roku 2018
10 pozoruhodných českých filmů roku 2018
17.12.2018 12:00:00 | České novinky

O Ceny českých filmových kritiků za letošní rok se bude ucházet rovných šedesát hraných, dokumentárních nebo animovaných filmů, které splnily požadavky na zařazení do výběru. Deset z nich, které byste z různých důvodů neměli minout, vybíráme níže.

Hmyz recenze a hodnocení

Dagmar Šimková
Dagmar Šimková TotalFilm
20.02.2018

Vyražte na Hmyz do kina a zapomeňte na racionální úsudky. Nechte se svézt na vlně snění, kde jsou podstatné jen symboly a svobodná vůle otvírat zavřené „šuplíky......   Celá recenze

 75 %
Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes
18.02.2018

Šváb labužnicky vyzunknutý s lahví piva, nohy po kolena zabořené do mraveniště, smrdutá chrobákova kulička narůstající obřích rozměrů. To vše a ještě daleko víc......   Celá recenze

 75 %

Ve filmu Hmyz hrají Jan Budař, Jiří Lábus, Norbert Lichý, Jaromír Dulava, Kamila Magálová, Ivana Uhlířová.

Film Hmyz režíruje Jan Švankmajer.

Film Hmyz má 98 minut.

Film Hmyz můžete vidět na České kino, DaFilms, HBO Max, iTunes, KVIFF TV.

Film Hmyz je online na České kino, DaFilms, HBO Max, iTunes, KVIFF TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.