FB pixel TP pixel
I, Justice

Já, spravedlnost

I, Justice
Česko | 1968 | Sci-fi filmy | Psychologické | 88 minut

Co si počít s největším zločincem v dějinách lidstva? Unesený český lékař, jenž se má stát Hitlerovým osobním lékařem, postupně zjišťuje, že bývalí němečtí důstojníci zachránili Hitlera jen proto, aby jej podrobovali nekončícímu psychickému trýznění, opakovaně inscenují nepřátelské přepady vrcholící...

Co si počít s největším zločincem v dějinách lidstva? Unesený český lékař, jenž se má stát Hitlerovým osobním lékařem, postupně zjišťuje, že bývalí němečtí důstojníci zachránili Hitlera jen proto, aby jej podrobovali nekončícímu psychickému trýznění, opakovaně inscenují nepřátelské přepady vrcholící odsouzením k smrti - však také zazní věta, že pouhý, jednorázový trest smrti je pro člověka obtíženého takovými vinami málo. Jenže lidumilný lékař s něčím takovým nesouhlasí, rozhodne se sám zkrátit vězňovo utrpení... Režisér Zbyněk Brynych, jenž se tématu nacismu věnoval i ve svých předchozích filmech (Transport z ráje), zde dospěl k málo přesvědčivé modelaci, která na jedné straně vykazuje rysy romantické smyšlenky s motivem svévolně uneseného lékaře v čele, na druhé straně koketuje se schematicky rozvrstvenými mravními dilematy, které posléze hrdina příběhu vyřeší jediným humánním činem, který v daném kontextu přichází do úvahy.

IMDb  54 %

Já, spravedlnost online

Sledovat Já, spravedlnost online můžeš na Česká filmová klasika. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Já, spravedlnost online, zda je ke stažení a zda má Já, spravedlnost dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 1. 11. 2019
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Já, spravedlnost obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Já, spravedlnost, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Já, spravedlnost postavy.

Já, spravedlnost novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Já, spravedlnost, které najdeš na našem webu.

České filmy na YouTube přibývají. Za měsíc přibylo 18 nových filmů zdarma
České filmy na YouTube přibývají. Za měsíc přibylo 18 nových filmů zdarma
19.05.2019 | Tipy na film

YouTube kanál Česká filmová klasika neustále rozšiřuje nabídku vynikajících tuzemských filmů zdarma a navíc výrazně přidává na rychlosti.

Já, spravedlnost recenze a hodnocení

Ve filmu Já, spravedlnost hrají Karel Höger, Angelica Domröse, Jirí Vrstála, Fritz Diez, Jindřich Narenta.

Film Já, spravedlnost režíruje Zbynek Brynych.

Film Já, spravedlnost má 88 minut.

Film Já, spravedlnost můžete vidět na Česká filmová klasika.

Film Já, spravedlnost je online na Česká filmová klasika, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.