FB pixel TP pixel
Jak se budí princezny

Jak se budí princezny

Jak se budí princezny
Česko | 1977 | Pohádky | Rodinné | 83 minut

Král Dalimil a královna Eliška se dočkali vytouženého potomka - dcery Růženky. Eliščina závistivá a zlá sestra Melánie ji však prokleje. Až bude Růžence 17 let píchne se do prstu a usne na věky ona i celé království. Jen stará služka kletbu zmírní, když zdrceným manželům připomene, že láska je silně...

Král Dalimil a královna Eliška se dočkali vytouženého potomka - dcery Růženky. Eliščina závistivá a zlá sestra Melánie ji však prokleje. Až bude Růžence 17 let píchne se do prstu a usne na věky ona i celé království. Jen stará služka kletbu zmírní, když zdrceným manželům připomene, že láska je silnější než smrt. Král dal raději odstranit všechny rostliny s trny. Růženka vyrostla do krásy. Na námluvy přijel s rodiči a mladším bratrem Jaroslavem korunní princ Půlnočního království Jiří. Samolibého mladíka učí rodiče královskému sebevědomí poněkud nešťastně. Nechávají ho vyhrávat hry a soutěže a tají před ním, že medvěd, se kterým rád úspěšně zápasí, je sluha Matěj v medvědí kůži. Růženka se ale na první pohled zamilovala do Jaroslava. Ten v jezdeckém závodě s bratrem raději spadne do rybníka, aby nepřejel dítě. I Jaroslav princeznu miluje, a přesto opustí před zásnubní hostinou království. Věří bratrově lži, že si to Růženka přeje. Dívka nazítří před všemi hosty Jiřího odmítne, protože ho nemiluje. Melánie přiláká Růženku k sobě a dívka se píchne o trn růže. Princezna i království upadnou do spánku. Zahradník Jakub přivolá Jaroslava na pomoc. Princ překoná překážky a mnohé se naučí, než se nakonec proseká trním k princezně. Jeho láskyplný polibek pak probudí ji i celou zemi. Zdroj:filmovyprehled.cz

Hrají: Vladimír Menšík, František Filipovský, Jan Kraus, Marie Horáková, Milena Dvorská

Režie: Václav Vorlíček

IMDb  72 % Kinobox  76 %

Jak se budí princezny online

Sledovat Jak se budí princezny online můžeš na O2TV, Prima Plus, Vodafone TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Jak se budí princezny online, zda je ke stažení a zda má Jak se budí princezny dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 18. 1. 2021
Předplatné za 159 Kč
O2TV
O2TV
HD kvalita | SD kvalita | od 22. 6. 2023
Půjčení (HD) za 59 Kč
Prima Plus
Prima Plus
od 9. 2. 2023
Předplatné za 99 Kč (HD s reklamou) nebo 149 Kč (HD bez reklam)
Vodafone TV
Vodafone TV
HD kvalita | SD kvalita | od 12. 3. 2021
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Jak se budí princezny novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Jak se budí princezny, které najdeš na našem webu.

10 nejlepších filmů a seriálů Václava Vorlíčka
10 nejlepších filmů a seriálů Václava Vorlíčka
06.02.2019 18:00:00 | České novinky

Ve věku nedožitých 89 let nás opustila legenda českého filmu Václav Vorlíček. Absolvent pražské FAMU, uznávaný režisér a scénárista, se nejvíce proslavil vánoční pohádkou Tři oříšky pro Popelku. Z jeho mysli ale vzniklo mnoho dalších skvělých filmů a televizních seriálů. Vybrali jsme pro vás desítku těch nejlepších.

Jak se budí princezny zajímavosti

Návštěvnost v českých kinech
1 131 350 diváků

Jak se budí princezny recenze a hodnocení

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil
08.01.2006 18:26:00

Ujde to. Mimochodem jediny film, kde hraje Kraus prince.

 60 %

Ve filmu Jak se budí princezny hrají Vladimír Menšík, František Filipovský, Jan Kraus, Marie Horáková, Milena Dvorská.

Film Jak se budí princezny režíruje Václav Vorlíček.

Film Jak se budí princezny má 83 minut.

Film Jak se budí princezny vidělo v českých kinech 1 131 350 diváků.

Film Jak se budí princezny můžete vidět na O2TV, Prima Plus, Vodafone TV, Voyo.

Film Jak se budí princezny je online na O2TV, Prima Plus, Vodafone TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.