FB pixel TP pixel
Kaňka do pohádky
Kaňka do pohádky

Kaňka do pohádky

Kaňka do pohádky
Česko | 1981 | Pohádky | Rodinné

Hlavní postavou neobvyklého pohádkového příběhu je osmiletá Vendulka, na kterou rodiče nemají příliš času a tak si i dárek k narozeninám musí najít podle instrukcí z magnetofonu. Je to kniha Josefa Lady věnovaná dětem, plná jeho kouzelných obrázků a říkadel. Nejkouzelnější je ovšem velká kaňka, kter...

Hlavní postavou neobvyklého pohádkového příběhu je osmiletá Vendulka, na kterou rodiče nemají příliš času a tak si i dárek k narozeninám musí najít podle instrukcí z magnetofonu. Je to kniha Josefa Lady věnovaná dětem, plná jeho kouzelných obrázků a říkadel. Nejkouzelnější je ovšem velká kaňka, kterou Vendulka objeví na začátku knihy. Když se jí totiž dotkne, ocitne se v ateliéru Josefa Lady, který ji pohostí, ukáže jí své obrázky a hezky si s ní povídá. Není divu, že tam Vendulka zase brzy vrátí, a přestože tentokrát pana Ladu nezastihne, čeká nové překvapení. Za dveřmi ateliéru objeví podzimní krajinu malovanou panem Ladou a když pohladí kravičku ta obživne stejně jako holčička Marjánka. Vendulka si své tajemství nenechá pro sebe a pozve k panu Ladovi také svého staršího bratra Ondru. Protože se však na výlet do pohádky vydaly během cesty v metru, ocitnou se v zamčeném oddělení ztrát a nálezů, kam knihu odevzdal poctivý nálezce. Podaří se jim dovolat domů a nechat se rodiči vysvobodit, nikdo však nevěří jejich značně fantastické vyprávění. Výlety do pohádkového světa pana Lady pokračují až do chvíle, kdy se knihy zmocní parta kluků ze sídliště a utopí ji v čerstvém betonu. A protože Ondra si byl zrovna v Ladově pohádkové krajině zalyžovat, musí zoufalá Vendulka rychle vymyslet jak ho dostat zpátky. Český pohádkově laděný snímek vznikl v roce 1981, kdy ho podle námětu Jiřího Melíška natočil režisér Ota Koval, který se společně s Milanem Pavlíkem podílel také na scénáři. Zdroj:filmovyprehled.cz

IMDb  55 % CSFD  59 %

Kaňka do pohádky online

Sledovat Kaňka do pohádky online můžeš na Starmax, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Kaňka do pohádky online, zda je ke stažení a zda má Kaňka do pohádky dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 20. 1. 2021
Předplatné za 159 Kč
Starmax
Starmax
od 29. 9. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Kaňka do pohádky obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Kaňka do pohádky, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Kaňka do pohádky postavy.

Kaňka do pohádky recenze a hodnocení

Ve filmu Kaňka do pohádky hrají Žaneta Fuchsová, David Rydl, Lukáš Bech, Josef Patocka, Milena Steinmasslová, Václav Helšus.

Film Kaňka do pohádky režíruje Ota Koval.

Film Kaňka do pohádky můžete vidět na Starmax, Voyo.

Film Kaňka do pohádky je online na Starmax, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.