FB pixel TP pixel
Glamour

Kouzlo půvabu

Glamour
Maďarsko | 2000 | Drama | Holocaust | 115 minut

Hořkokomický a poetický příběh maďarské rodiny, odehrávající se uprostřed bouřlivých historických zvratů, hřejivé lidské soudržnosti i složitých společenských konfliktů. Hlavním hrdinou je o...

Hořkokomický a poetický příběh maďarské rodiny, odehrávající se uprostřed bouřlivých historických zvratů, hřejivé lidské soudržnosti i složitých společenských konfliktů. Hlavním hrdinou je otec Imre, který chce nějak „občerstvit" semitskou krev svého rodu. Řešení zná, ale před jeho realizací se rázem objeví nečekané množství problémů. Aby se Imre mohl oženit s učitelkou Gerdou, příslušnicí německého národa, vymyslí a posléze také uskuteční neuvěřitelně krkolomný plán. Čas zatím nezadržitelně běží a sled dějinných událostí se zrychluje. Kolem Imreho dochází k čím dál absurdnějším situacím, objevují se známí a příbuzní, kteří všichni spoléhají na alespoň jakési dočasné bezpečí v krámě patřícím jeho rodině. Rozvětvený děj, mapující téměř celé století, je mozaikou prožitků, živoucích ambicí a vzpomínek několika generací. Složitost dějových zápletek není zcela realistická, příběh má spíše symbolicky smysl, jakýsi spásný paprsek naděje. Originální název filmu je Glamour – samotné slovo tu neznamená jen jistou obměnu šálivého pozlátka, nýbrž i zdroj blahodárné záře, shovívavě tlumící lidské slabosti a nevlídnost světa... Film natočil podle vlastního scénáře režisér Frigyes Gödrös, realizace jeho autorského projektu trvala téměř pět let. Na přehlídce Maďarský filmový týden v roce 2000 získal za svůj snímek Hlavní cenu (ex aequo), v témže roce za něj obdržel také Cenu Státní rady pro rozhlas a televizi. Postavu Imreho ztvárnil s neobyčejným citem Károly Eperjes, jehož jsme v minulosti mohli vidět v maďarských filmech Černý kašel, Velká generace, Cena zlata a 6:3. Jeho plachou ženu Gerdu představuje Eszter Ónodiová (Polštář Jadwigy, Škyt)

CSFD  64 %

Kouzlo půvabu online

Sledovat Kouzlo půvabu online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Kouzlo půvabu online, zda je ke stažení a zda má Kouzlo půvabu dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 28. 6. 2020
Předplatné za 155 Kč

Kouzlo půvabu obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Kouzlo půvabu, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Kouzlo půvabu postavy.

Kouzlo půvabu recenze a hodnocení