FB pixel TP pixel
The Crossing Guard
The Crossing Guard

Křižovatka smrti

The Crossing Guard
USA | 1995 | Drama | Pomsta | 111 minut

Známý americký herec Sean Penn zdařile debutoval jako režisér pozoruhodným dramatem Indiánský běžec (1991), které jsem před časem uvedli. I jeho druhý snímek Křižovatka smrti (1995) patří k nadprůměrným ukázkám současné americké tvorby. Stárnoucí klenotník Freddy Gale (Jack Nicholson) ubíjí svůj vol...

Známý americký herec Sean Penn zdařile debutoval jako režisér pozoruhodným dramatem Indiánský běžec (1991), které jsem před časem uvedli. I jeho druhý snímek Křižovatka smrti (1995) patří k nadprůměrným ukázkám současné americké tvorby. Stárnoucí klenotník Freddy Gale (Jack Nicholson) ubíjí svůj volný čas s kamarády v barech a náhodnými známostmi se striptérkami. Čeká na den, kdy bude z vězení propuštěn John Booth (David Morse), který v opilosti přejel před školou jeho dcerku. Freddyho existence se smrskla na stravující touhu po pomstě. Všechno ostatní pro něho dávno ztratilo cenu, jeho manželství se rozpadlo a jeho obchod pomalu ale jistě chátrá. Když však propuštěného Bootha chce zabít, věci nabírají nečekaný směr a mezi oběma muži se vytvoří zvláštní pouto. Pennova úvaha o zločinu a trestu je postavena na brilantních hereckých výkonech. Vedle vždy strhujícího Nicholsona vyniká i méně efektní ale stejně přesvědčivé herectví Davida Morseho (který se objevil už v hlavní roli Pennova debutu), jenž byl za svůj výkon nominován na výroční nezávislou cenu Independent Spirit Award. Na podstatně menší ploše Freddyho bývalé manželky zaujme také Anjelica Hustonová (nominovaná na Zlatý glóbus), na jejímž výkonu jsou patrné dozvuky jejího skutečného vztahu s Nicholsonem, který ukončilo jeho notorické sukničkářství. Epizodní roli umělkyně JoJo vytvořila Robin Wrightová, která se několik měsíců po dokončení snímku provdala za Seana Penna.

Hrají: Jack Nicholson, David Morse, Anjelica Huston, Robin Wright, Piper Laurie, Richard Bradford, Priscilla Barnes

Režie: Sean Penn

IMDb  64 % Kinobox  59 %

Křižovatka smrti online

Sledovat Křižovatka smrti online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Křižovatka smrti online, zda je ke stažení a zda má Křižovatka smrti dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 25. 3. 2020
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 79 Kč nebo 99 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Křižovatka smrti recenze a hodnocení

Ve filmu Křižovatka smrti hrají Jack Nicholson, David Morse, Anjelica Huston, Robin Wright, Piper Laurie, Richard Bradford, Priscilla Barnes.

Film Křižovatka smrti režíruje Sean Penn.

Film Křižovatka smrti má 111 minut.

Film Křižovatka smrti můžete vidět na iTunes.

Film Křižovatka smrti je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.