FB pixel TP pixel
In a Better World
In a Better World

Lepší svět

In a Better World
Dánsko | 2010 | Thrillery | Pomsta | 119 minut

Film vypráví příběh dvou rodin, jejichž osudy se náhodně spojí skrze přátelství dvou dospívajících synů. Elias, jehož otec pracuje jako doktor v Africe a prožívá právě manželskou krizi, je šikanován ve škole, zatímco Christian, který se rozhodne ho bránit, se do města přistěhoval s otcem po nedávné ...

Film vypráví příběh dvou rodin, jejichž osudy se náhodně spojí skrze přátelství dvou dospívajících synů. Elias, jehož otec pracuje jako doktor v Africe a prožívá právě manželskou krizi, je šikanován ve škole, zatímco Christian, který se rozhodne ho bránit, se do města přistěhoval s otcem po nedávné smrti matky. Film řeší zdánlivě jasné etické otázky po smyslu pomsty a násilí s ní spojeným. To vše na pozadí skutečných světových konfliktů, kterým čelíme a které reprezentuje právě postava dánského lékaře v Africe. Film není samoúčelnou plejádou dramatických situací, tak jak je známe z mnoha evropských filmů současnosti, ale precizním pohledem do života dvou generací lidí, jimž se představa lepšího světa znenadání začíná vzdalovat.

IMDb  77 %

Lepší svět online

Sledovat Lepší svět online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Lepší svět online, zda je ke stažení a zda má Lepší svět dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 1. 1. 2021
Předplatné za 155 Kč

Lepší svět obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Lepší svět, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Lepší svět postavy.

Lepší svět zajímavosti

Rozpočet
15 000 000 $
Tržby v českých kinech
266 994 Kč
Návštěvnost v českých kinech
3 368 diváků
Počet Oscarů
1 vítězství, 1 nominací

Lepší svět recenze a hodnocení