FB pixel TP pixel
Lola Montes
Lola Montes

Lola Montezová

Lola Montes
Francie | 1955 | Životopisné filmy | Showbyznys | 116 minut

Barevný širokoúhlý film Lola Montes natočil významný režisér Max Ophuls ve francouzsko-německé koprodukci. Je to jeho poslední dílo. Zajímavou formou, kombinující vyprávění, cirkusovou pantomimu a hrdinčiny vzpomínky, vypráví životní příběh slavné kurtizány Marie Dolores Porriz y Montez, hraběnky z ...

Barevný širokoúhlý film Lola Montes natočil významný režisér Max Ophuls ve francouzsko-německé koprodukci. Je to jeho poslední dílo. Zajímavou formou, kombinující vyprávění, cirkusovou pantomimu a hrdinčiny vzpomínky, vypráví životní příběh slavné kurtizány Marie Dolores Porriz y Montez, hraběnky z Lansfeldu od jejího útlého dětství přes první lásky a první skandály, v nichž hrály významnou roli četné historické osobnosti, včetně světoznámých hudebních skladatelů Franze Liszta, Richarda Wagnera, Frederyka Chopina až po poslední skandální epizodu v Bavorsku, kde její milostný poměr k bavorskému králi Ludvíku I. vyvolal skutečnou revoluci, a po neslavný konec jejího života v aréně amerického cirkusu, kde se nechává za dolar muži okukovat jako dravé zvíře v kleci a líbat si ruku. Film byl natočen ohromným finančním nákladem v prvotřídním hereckém obsazení (dominují mu někdejší francouzská sexbomba Martine Carolová a oblíbený Peter Ustinov v roli manažera) v roce 1955. O jeho zajímavém osudu se zmíníme na jiném místě.

Lola Montezová obsazení

Herci: Peter Ustinov, Oskar Werner, Ivan Desny

Režie: Max Ophüls

IMDb  74 % Kinobox  70 % Lola Montezová CSFD 69 %
Voyo
Životopisné filmy na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Lola Montezová online

Zde ti nabídneme, kde sledovat Lola Montezová online, zda je zdarma či je ke stažení a zda má Lola Montezová dabing nebo titulky.

Lola Montezová celý film online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat, kdy bude mít Lola Montezová Netflix, Voyo a další
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Lola Montezová recenze a hodnocení

Ve filmu Lola Montezová hrají Peter Ustinov, Oskar Werner, Ivan Desny.

Film Lola Montezová režíruje Max Ophüls.

Film Lola Montezová má 116 minut.

Film Lola Montezová není zatím nikde online.

Film Lola Montezová není zatím kde sledovat.