FB pixel TP pixel
Lorca: Death of a Poet
Lorca: Death of a Poet

Lorca, smrt básníka

Lorca: Death of a Poet
Španělsko | 1987 | Životopisné filmy | Spisovatelé | 60 minut | 1 řad(a) | 6 epizod

Poslední dny života jednoho z nejvýznamnějších představitelů literární avantgardy, jenž padl za oběť frankistům... Píše se červenec roku 1936 a básník Federico García Lorca je na vrcholu svého talentu a slávy, zatímco ve Španělsku se schyluje k občanské válce. Když propukne vojenská vzpoura proti re...

Poslední dny života jednoho z nejvýznamnějších představitelů literární avantgardy, jenž padl za oběť frankistům... Píše se červenec roku 1936 a básník Federico García Lorca je na vrcholu svého talentu a slávy, zatímco ve Španělsku se schyluje k občanské válce. Když propukne vojenská vzpoura proti republikánům, Lorca se vrací k rodičům do rodné Granady, kde se stává svědkem převratu a likvidace republikánů. Jeho švagr, který byl krátce před fašistickým pučem zvolen starostou Granady, je zatčen a popraven. Federico García Lorca se skrývá v domě svého přítele, 16. srpna 1936 ho však pravicoví povstalci najdou a zatknou. O tři dny později je v noci odvezen k proslulé granadské zdi a zastřelen... Seriál o posledních dnech světově proslulého básníka a dramatika, kterého počátkem španělské občanské války věznila a nakonec popravila frankistická armáda, natočil čelní představitel španělského neorealismu, režisér Juan Antonio Bardem. Ze závěrečných epizod seriálu později vznikl tento film. Českoslovenští diváci jej poprvé mohli zhlédnout na MFF v Karlových Varech v roce 1988, o tři roky později jej uvedla Československá televize s Martinem Stropnickým v hlavní roli českého dabingu.

Hrají: Nickolas Grace, Antonio Iranzo, Francisco Jarque, Mario Pardo, Javier Dotú, Fernando Chinarro, Margarita Lozano

Režie: Juan Antonio Bardem

IMDb  66 % Kinobox  64 %
Voyo
Životopisné filmy na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Lorca, smrt básníka online

Lorca, smrt básníka online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Lorca, smrt básníka recenze a hodnocení

Ve filmu Lorca, smrt básníka hrají Nickolas Grace, Antonio Iranzo, Francisco Jarque, Mario Pardo, Javier Dotú, Fernando Chinarro, Margarita Lozano.

Film Lorca, smrt básníka režíruje Juan Antonio Bardem.

Film Lorca, smrt básníka má 60 minut.

Film Lorca, smrt básníka není zatím nikde online.

Film Lorca, smrt básníka není zatím kde sledovat.