FB pixel TP pixel
Lorca: Death of a Poet
Lorca: Death of a Poet

Lorca, smrt básníka

Lorca: Death of a Poet
Španělsko | 1987 | Životopisné filmy | Spisovatelé | 60 minut | 1 řad(a) | 6 epizod

Poslední dny života jednoho z nejvýznamnějších představitelů literární avantgardy, jenž padl za oběť frankistům... Píše se červenec roku 1936 a básník Federico García Lorca je na vrcholu svého talentu a slávy, zatímco ve Španělsku se schyluje k občanské válce. Když propukne vojenská vzpoura proti re...

Poslední dny života jednoho z nejvýznamnějších představitelů literární avantgardy, jenž padl za oběť frankistům... Píše se červenec roku 1936 a básník Federico García Lorca je na vrcholu svého talentu a slávy, zatímco ve Španělsku se schyluje k občanské válce. Když propukne vojenská vzpoura proti republikánům, Lorca se vrací k rodičům do rodné Granady, kde se stává svědkem převratu a likvidace republikánů. Jeho švagr, který byl krátce před fašistickým pučem zvolen starostou Granady, je zatčen a popraven. Federico García Lorca se skrývá v domě svého přítele, 16. srpna 1936 ho však pravicoví povstalci najdou a zatknou. O tři dny později je v noci odvezen k proslulé granadské zdi a zastřelen... Seriál o posledních dnech světově proslulého básníka a dramatika, kterého počátkem španělské občanské války věznila a nakonec popravila frankistická armáda, natočil čelní představitel španělského neorealismu, režisér Juan Antonio Bardem. Ze závěrečných epizod seriálu později vznikl tento film. Českoslovenští diváci jej poprvé mohli zhlédnout na MFF v Karlových Varech v roce 1988, o tři roky později jej uvedla Československá televize s Martinem Stropnickým v hlavní roli českého dabingu.

IMDb  66 % CSFD  74 %

Lorca, smrt básníka online

Sledovat Lorca, smrt básníka online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Lorca, smrt básníka online, zda je ke stažení a zda má Lorca, smrt básníka dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
český dabing | od 3. 6. 2022
Zdarma

Lorca, smrt básníka obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Lorca, smrt básníka, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Lorca, smrt básníka postavy.

Nickolas Grace
Nickolas Grace
Federico García Lorca
Antonio Iranzo
Antonio Iranzo
Joaquín Arcollas
Francisco Jarque
Francisco Jarque
Dióscoro Galindo
Mario Pardo
Mario Pardo
Francisco Galadí
Javier Dotú
Javier Dotú
Federico
Fernando Chinarro
Fernando Chinarro
Federico García Rodríguez
Margarita Lozano
Margarita Lozano
Doña Vicenta Lorca
María Luisa Ponte
María Luisa Ponte
Dolores la Colorina
Diana Peñalver
Diana Peñalver
Concha García Lorca
Manuel de Benito
Manuel de Benito
Luis Rosales
Juan Bardem
Juan Bardem
Hudba

Lorca, smrt básníka recenze a hodnocení