FB pixel TP pixel
Nedosněné sny
Nedosněné sny

Nedosněné sny

Nedosněné sny
Česko | 1989 | Životopisné filmy | Spisovatelé

Nedosněné sny jsou vyprávěním o spisovatelské dvojici bratrů Mrštíkových, kteří patří k významným představitelům generace českých realistů. Původním inspiračním zdrojem ke vzniku filmu byla vydaná korespondence všech čtyř bratrů Mrštíků, z nichž jsou známí především Alois a Vilém. Kniha dala filmu i...

Nedosněné sny jsou vyprávěním o spisovatelské dvojici bratrů Mrštíkových, kteří patří k významným představitelům generace českých realistů. Původním inspiračním zdrojem ke vzniku filmu byla vydaná korespondence všech čtyř bratrů Mrštíků, z nichž jsou známí především Alois a Vilém. Kniha dala filmu i název. Alois a Vilém Mrštíkové byli již za svého života ceněni jako významní spisovatelé, zejména Vilémova Pohádka máje byla velmi populární, ale jak to už v životě bývá, nedosněné sny, nerealizované literární plány a vždy přítomné komplikace a potíže v životě denním i v tom literárním a kulturním je trápily často natolik, že to nevyvážilo ani jisté uznání či úspěchy. Takovým nesporným úspěchem byla i Maryša a její uvedení na scéně Národního divadla... Hlavním inspiračním zdrojem obou spisovatelů byla příroda a vesnický život, který je ve filmu zachycen v ještě zachovaných autentických reáliích. Zároveň je zde zobrazeno velmi živě i české a moravské umělecké prostředí druhé poloviny devatenáctého a začátku dvacátého století. Oživuje celou plejádu významných postav českého uměleckého světa, boje o uvedení Maryši v ND, okolnost vzniku Pohádky máje i Roku na vsi. Vykreslení povahových rozdílů obou spisovatelů, z nichž mladší Vilém ukončil svůj život dobrovolně jsou obrazem dramatického hledání vlastní umělecké individuality.

Nedosněné sny online

Sledovat Nedosněné sny online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Nedosněné sny online, zda je ke stažení a zda má Nedosněné sny dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
od 17. 8. 2020
Zdarma

Nedosněné sny obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Nedosněné sny, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Nedosněné sny postavy.