FB pixel TP pixel
Finding Forrester

Osudové setkání

Finding Forrester
USA | 2000 | Drama | Génius | 136 minut

Před čtyřiceti lety získal Pulitzerovu cenu. A to bylo naposledy, kdy svět slyšel o Williamu Forresterovi (Sean Connery). Proměnil se v nerudného tajemného starce, uzavřeného celou věčnost ve stěnách svého bytu v Bronxu. Před jeho okny hraje denně basketbal skupina černošských mladíků. Mezi nimi je ...

Před čtyřiceti lety získal Pulitzerovu cenu. A to bylo naposledy, kdy svět slyšel o Williamu Forresterovi (Sean Connery). Proměnil se v nerudného tajemného starce, uzavřeného celou věčnost ve stěnách svého bytu v Bronxu. Před jeho okny hraje denně basketbal skupina černošských mladíků. Mezi nimi je i sportovně nadaný šestnáctiletý Jamal (Rob Brown), student s velkými literárními ambicemi a mimořádným talentem. Mezi oběma naprosto rozdílnými osobnostmi se zrodí neobvyklé přátelství, které zásadně ovlivní jejich další osudy. Inteligentní chlapec nachází u uzavřeného podivínského spisovatele podporu, díky níž dokáže překonat sociální bariéry a rozvinou naplno své schopnosti. Na oplátku dává svému svéráznému učiteli dávno ztracenou radost ze života i odvahu vyrovnat se s minulostí. Rodinu netvoří vždy jen příbuzenstvo, ale někdy do ní mohou patřit i lidé, které si najdeme, nebo kteří si najdou nás. Právě o tom vypráví film renomovaného režiséra Guse Van Santa.

IMDb  73 %

Osudové setkání online

Sledovat Osudové setkání online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Osudové setkání online, zda je ke stažení a zda má Osudové setkání dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 25. 10. 2021
Půjčení za 59 Kč Nákup za 99 Kč nebo 149 Kč (HD)

Osudové setkání obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Osudové setkání, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Osudové setkání postavy.

Osudové setkání zajímavosti

Rozpočet
43 000 000 $
Celosvětové tržby
80 049 764 $
Tržby v USA
51 804 714 $
Tržby v českých kinech
1 706 035 Kč
Návštěvnost v českých kinech
18 613 diváků

Osudové setkání recenze a hodnocení

Ve filmu Osudové setkání hrají Sean Connery, Rob Brown, F. Murray Abraham, Anna Paquin, Busta Rhymes, April Grace, Michael Pitt.

Film Osudové setkání režíruje Gus Van Sant.

Film Osudové setkání má 136 minut.

Film Osudové setkání měl rozpočet 43 000 000 $.

Film Osudové setkání vidělo v českých kinech 18 613 diváků.

Film Osudové setkání můžete vidět na iTunes.

Film Osudové setkání je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.