FB pixel TP pixel
Proof
Proof

Důkaz

Proof
USA | 2005 | Drama | Génius | 100 minut

Věci, které jsou nehmotné, se dají těžko dokázat - rozum, láska a víra. Důkaz Johna Maddena tyto věci zkouší dokázat. Důkaz je podmanivým příběhem o mladé ženě, kterou pronásleduje minulost jejího otce a stíny její vlastní budoucnosti. Důkaz odhaluje spojitost mezi genialitou a šílenstvím, křehkým p...

Věci, které jsou nehmotné, se dají těžko dokázat - rozum, láska a víra. Důkaz Johna Maddena tyto věci zkouší dokázat. Důkaz je podmanivým příběhem o mladé ženě, kterou pronásleduje minulost jejího otce a stíny její vlastní budoucnosti. Důkaz odhaluje spojitost mezi genialitou a šílenstvím, křehkým přátelstvím mezi otci a dcerami a významem pravdy a rodiny. Catherine strávila roky péčí o svého brilantního, ale rozkolísaného otce, matematického génia. V podvečer svých 27. narozenin se musí tato mladá dáma poprat nejen s příjezdem své sestry Claire, se kterou si nemá již co říci, ale také s pozorností Hala, otcova bývalého studenta, který chce najít v otcových zápiscích důležitý základ pro další matematickou práci. Scénář strhujícího dramatu napsal David Auburn podle své vlastní knihy, za kterou získal velké množství ocenění včetně Pulitzerovy ceny. Režie se ujal známý britský režisér John Madden (Zamilovaný Shakespeare, Mandolína kapitána Corelliho) a do hlavních rolí obsadil Anthonyho Hopkinse (Alexander, Lidská skvrna, Mlčení jehňátek), Gwyneth Paltrow (Svět zítřka, Talentovaný pan Ripley, Zamilovaný Shakespeare) a Jakea Gyllenhaala (Půlnoční míle, Den poté)."

Hrají: Gwyneth Paltrow, Anthony Hopkins, Jake Gyllenhaal, Tobiasz Daszkiewicz, Anne Wittman, Colin Stinton, John Keefe

Režie: John Madden

IMDb  68 % Kinobox  69 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Důkaz online

Důkaz online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Důkaz zajímavosti

Rozpočet
20 000 000 $
Celosvětové tržby
14 189 860 $
Tržby v USA
7 535 331 $
Tržby v českých kinech
2 949 221 Kč
Návštěvnost v českých kinech
27 055 diváků

Důkaz recenze a hodnocení

Ve filmu Důkaz hrají Gwyneth Paltrow, Anthony Hopkins, Jake Gyllenhaal, Tobiasz Daszkiewicz, Anne Wittman, Colin Stinton, John Keefe.

Film Důkaz režíruje John Madden.

Film Důkaz má 100 minut.

Film Důkaz měl rozpočet 20 000 000 $.

Film Důkaz vidělo v českých kinech 27 055 diváků.

Film Důkaz není zatím nikde online.

Film Důkaz není zatím kde sledovat.