FB pixel TP pixel
Mr. Jones
Mr. Jones

Pan Jones

Mr. Jones
Polsko | 2019 | Životopisné filmy | Novináři | 119 minut

Odpovědnost a poslání novináře proti světu, který nechce vidět ani slyšet... „Čím to všechno Stalin platí?“ ptá se hrdina filmu britský novinář Gareth Jones, když vidí zběsilou industrializaci Sovětského svazu. „Na jihu jsou to samá obilná pole. Obilí je Stalinovo zlato!“ dostane se Jonesovi zasvěce...

Odpovědnost a poslání novináře proti světu, který nechce vidět ani slyšet... „Čím to všechno Stalin platí?“ ptá se hrdina filmu britský novinář Gareth Jones, když vidí zběsilou industrializaci Sovětského svazu. „Na jihu jsou to samá obilná pole. Obilí je Stalinovo zlato!“ dostane se Jonesovi zasvěcené odpovědi. Mladý novinář původně přijel do Moskvy, aby udělal rozhovor se Stalinem. Navzdory úředním orgánům a agentům, kteří ho hlídají, se mu podaří dostat na Ukrajinu. A o tom, co na vlastní oči viděl a doslova přežil, se snažil přesvědčit Británii a svět. Stalinova politika paradoxně na území nepřehledné úrodné černozemě Ukrajiny vyvolala jeden z největších hladomorů v dějinách lidstva. Odhady se pohybují kolem sedmi až deseti miliony lidí, které hladomor v letech 1932–33 zahubil... Film významné polské režisérky Agnieszky Hollandové nejen připomíná tuto hrůznou politickou zvůli, která je dodnes mnohými zamlčována a zlehčována, ale zároveň je film výsostně aktuální. Vypráví o odpovědnosti novináře, o novinářské odvaze a cti, o tom, jak je snadné zaprodat svou profesní i lidskou duši. Je to odvaha vidět a pojmenovat věci takové jaké jsou navzdory mocným tohoto světa, navzdory všemu pokušení. Dodnes umírají novináři za svou pravdu, tak jako Gareth Jones.

IMDb  69 % CSFD  66 %
Voyo
Životopisné filmy na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Pan Jones online

Pan Jones online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Pan Jones obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Pan Jones, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Pan Jones postavy.

James Norton
James Norton
Gareth Jones
Vanessa Kirby
Vanessa Kirby
Ada Brooks
Peter Sarsgaard
Peter Sarsgaard
Walter Duranty
Joseph Mawle
Joseph Mawle
George Orwell
Kenneth Cranham
Kenneth Cranham
Lloyd George
Celyn Jones
Celyn Jones
Matthew
Krzysztof Pieczyński
Krzysztof Pieczyński
Maxim Litvinov
Beata Pozniak
Beata Pozniak
Rhea Clyman
Fenella Woolgar
Fenella Woolgar
Miss Stevenson

Pan Jones recenze a hodnocení

Ve filmu Pan Jones hrají James Norton, Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Joseph Mawle, Kenneth Cranham, Celyn Jones, Krzysztof Pieczyński.

Film Pan Jones režíruje Agnieszka Holland.

Film Pan Jones má 119 minut.

Film Pan Jones není zatím nikde online.

Film Pan Jones není zatím kde sledovat.