FB pixel TP pixel
Papa Hemingway in Cuba
Papa Hemingway in Cuba

Papá Hemingway: Pravdivý příběh

Papa Hemingway in Cuba
Kuba | 2015 | Životopisné filmy | Spisovatelé | 109 minut

Dílo si zaslouží slávu, ale světová sláva může být smrtící... Americký spisovatel Ernest Hemingway (1899–1961) bývá považován za čelného představitele tzv. ztracené generace. V roce 1953 byl oceněn Pulitzerovou cenou, o rok později pak získal Nobelovu cenu za literaturu. Životopisný snímek Papá Hemi...

Dílo si zaslouží slávu, ale světová sláva může být smrtící... Americký spisovatel Ernest Hemingway (1899–1961) bývá považován za čelného představitele tzv. ztracené generace. V roce 1953 byl oceněn Pulitzerovou cenou, o rok později pak získal Nobelovu cenu za literaturu. Životopisný snímek Papá Hemingway: Pravdivý příběh se odehrává koncem 50. let na pozadí událostí kubánské revoluce, kdy Hemingway se svou čtvrtou manželkou Mary trvale přesídlil do své vily Finca Vigía nedaleko Havany. Pro zajímavost lze zmínit, že natáčení probíhalo na autentických místech včetně vily, kde dnes sídlí jeho muzeum. Jednalo se o první hollywoodský snímek, který byl natáčen na Kubě od vyvrcholení kubánské revoluce v roce 1959... Scénář filmu vychází ze skutečného příběhu o přátelství, které literární velikán navázal s novinářem Dennem Bartem Petitclercem, jehož ve filmu představuje postava Eda Myerse (Giovanni Ribisi). Mladý ambiciózní reportér z Miami měl vždy jediný sen – stát se spisovatelem po vzoru svého literárního idolu Ernesta Hemingwaye (Adrian Sparks). Jednoho dne se odhodlá slavnému spisovateli napsat upřímný a dokonalý dopis o tom, jak mu dokázal změnit život, aniž by se osobně znali. Ed cítí potřebu mu sdělit, jak moc pro něj jeho dílo znamená, protože v nejtemnějších chvílích života se mu stalo jedinou oporou. Když se slavnému spisovateli dostane intimní dopis do rukou, osobně pozve mladého reportéra na návštěvu své vily na Kubě. Slavný spisovatel zde představuje největší turistickou atrakci a většinu času se věnuje rybaření, společenským večírkům a popíjení alkoholu. Zdánlivá kubánská idyla se ale promění v peklo vždy, když Hemingway propadne záchvatům své zuřivosti a sebevražedným stavům. Své skutečné já dokáže na veřejnosti pečlivě maskovat, ale v soukromí mívá zatraceně blízko k šílenství. Batistova tajná policie ve spolupráci s FBI navíc usilovně pracuje na jeho veřejné diskreditaci, aby ho dostali pryč z ostrova, kde zrovna zuří revoluce vedená Fidelem Castrem.

CSFD  69 %
Voyo
Životopisné filmy na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Papá Hemingway: Pravdivý příběh online

Papá Hemingway: Pravdivý příběh online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Papá Hemingway: Pravdivý příběh obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Papá Hemingway: Pravdivý příběh, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Papá Hemingway: Pravdivý příběh postavy.

Giovanni Ribisi
Giovanni Ribisi
Ed Myers
Joely Richardson
Joely Richardson
Mary Hemingway
Adrian Sparks
Adrian Sparks
Ernest Hemingway
Minka Kelly
Minka Kelly
Debbie Hunt
James Remar
James Remar
Santo Trafficante
Shaun Toub
Shaun Toub
Evan Shipman
Jake Elliott
Jake Elliott
Older Boy
Mariel Hemingway
Mariel Hemingway
Woman Guest
Carlos Enrique Almirante
Carlos Enrique Almirante
Checkpoint Soldier
Bob Yari
Bob Yari
Režie

Papá Hemingway: Pravdivý příběh recenze a hodnocení

Tvůj názor na Papá Hemingway: Pravdivý příběh?

Ve filmu Papá Hemingway: Pravdivý příběh hrají Giovanni Ribisi, Joely Richardson, Adrian Sparks, Minka Kelly, James Remar, Shaun Toub, Jake Elliott, Rodrigo Obregón, Mariel Hemingway, Carlos Enrique Almirante, Alexis Díaz de Villegas.

Film Papá Hemingway: Pravdivý příběh režíruje Bob Yari.

Film Papá Hemingway: Pravdivý příběh má 109 minut.

Film Papá Hemingway: Pravdivý příběh není zatím nikde online.

Film Papá Hemingway: Pravdivý příběh není zatím kde sledovat.