FB pixel TP pixel
Plunkett & MacLeane

Plunkett & Macleane

Plunkett & MacLeane
Velká Británie | 1999 | Dobrodružné filmy | Středověk | 93 minut

O džentlmenských lupičích se vyprávějí legendy i po letech ve Francii o Arsenu Lupinovi, v Americe o Butchovi Cassidym a Sundanci Kidovi a v Anglii o dvojici Plunkett a Macleane, jež v polovině 18. století skutečně žila. Syn režiséra Ridleyho Scotta, který se vydal na profesionální dráhu ve stopách ...

O džentlmenských lupičích se vyprávějí legendy i po letech ve Francii o Arsenu Lupinovi, v Americe o Butchovi Cassidym a Sundanci Kidovi a v Anglii o dvojici Plunkett a Macleane, jež v polovině 18. století skutečně žila. Syn režiséra Ridleyho Scotta, který se vydal na profesionální dráhu ve stopách své rodiny, o nich natočil stejnojmenný historický dobrodružný film, i když s fakty přitom zacházel dost volně. Will Plunkett je zkrachovalý lékárník, James Macleane zchudlý důstojník. Setkají se v proslulém newgateském vězení, a protože by oba rádi žili na vysoké noze, dohodnou se na společném postupu. S pomocí Macleanových známostí proniknou do nejvyšších vrstev, začnou loupit ve velkém a díky galantnímu zacházení s oběťmi se jim dostane velké pozornosti i slávy. Kousky lupičů džentlmenů však budí takový rozruch, že o nich jedná i britský parlament, a zástupce vrchního soudce Chance dostane příkaz polapit je za každou cenu...

Hrají: Jonny Lee Miller, Robert Carlyle, Liv Tyler, Ken Stott, Michael Gambon, Alan Cumming, Alexander Armstrong

Režie: Jake Scott

IMDb  64 % Kinobox  61 %

Plunkett & Macleane online

Sledovat Plunkett & Macleane online můžeš na SkyShowtime. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Plunkett & Macleane online, zda je ke stažení a zda má Plunkett & Macleane dabing nebo titulky.

SkyShowtime
SkyShowtime
původní znění | české titulky | | HD kvalita | od 15. 12. 2023
Předplatné za 159 Kč nebo 219 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Plunkett & Macleane zajímavosti

Tržby v českých kinech
750 119 Kč
Návštěvnost v českých kinech
10 896 diváků

Plunkett & Macleane recenze a hodnocení

Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil
12.10.2008 16:52:00

Bohatym brali, na chude srali...

 60 %

Ve filmu Plunkett & Macleane hrají Jonny Lee Miller, Robert Carlyle, Liv Tyler, Ken Stott, Michael Gambon, Alan Cumming, Alexander Armstrong.

Film Plunkett & Macleane režíruje Jake Scott.

Film Plunkett & Macleane má 93 minut.

Film Plunkett & Macleane vidělo v českých kinech 10 896 diváků.

Film Plunkett & Macleane můžete vidět na SkyShowtime.

Film Plunkett & Macleane je online na SkyShowtime, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.