FB pixel TP pixel
Paradise Now
Paradise Now

Ráj hned teď

Paradise Now
Francie | 2005 | Drama | Terorismus | 90 minut

Snímek palestinského filmaře působícího v Nizozemsku přináší alespoň zčásti odpověď na palčivou otázku, kdo jsou sebevražední atentátníci a jaké mají motivy. Kamarádi z dětství Said a Khaled žijí v Nábulu a pracují v autodílně. Jednoho večera jim oznámí, že byli vybráni jako mučedníci k provedení at...

Snímek palestinského filmaře působícího v Nizozemsku přináší alespoň zčásti odpověď na palčivou otázku, kdo jsou sebevražední atentátníci a jaké mají motivy. Kamarádi z dětství Said a Khaled žijí v Nábulu a pracují v autodílně. Jednoho večera jim oznámí, že byli vybráni jako mučedníci k provedení atentátu v Tel Avivu. Mladíci úkol přijmou jako samozřejmost. Stráví poslední noc s rodinami, které se nesmějí nic dovědět. Ráno podstoupí ve štábu příslušné rituály a dostanou se přes drátěný plot na izraelské území. Akce se však nečekaně zhatí a oni mají ještě čas zvažovat svůj úkol. Důležitou roli v tom hraje dívka Suha, která dlouho žila v cizině a která tvrdí, že existují i jiné cesty k řešení obtížné situace Palestinců, než jsou vraždy nevinných lidí. Drama se odehrává v průběhu dvou dnů a tvůrce je za obtížných podmínek natáčel na autentických místech. Filmaři se snaží o objektivitu i o jednoduchý realismus. O to zřetelněji vystupuje na povrch tragické dilema rozdělené země i lidí.

Hrají: Ali Suliman, Amer Hlehel, Hiam Abbass, Ashraf Barhom, Mohammad Bustami, Lubna Azabal, Kais Nashif

Režie: Hany Abu-Assad

IMDb  75 % Kinobox  69 %

Ráj hned teď online

Sledovat Ráj hned teď online můžeš na Vodafone TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Ráj hned teď online, zda je ke stažení a zda má Ráj hned teď dabing nebo titulky.

Vodafone TV
Vodafone TV
HD kvalita | SD kvalita | od 28. 7. 2021
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Ráj hned teď zajímavosti

Rozpočet
2 000 000 $
Celosvětové tržby
3 579 902 $
Tržby v USA
1 457 843 $
Tržby v českých kinech
305 421 Kč
Návštěvnost v českých kinech
3 824 diváků

Ráj hned teď recenze a hodnocení

Ve filmu Ráj hned teď hrají Ali Suliman, Amer Hlehel, Hiam Abbass, Ashraf Barhom, Mohammad Bustami, Lubna Azabal, Kais Nashif.

Film Ráj hned teď režíruje Hany Abu-Assad.

Film Ráj hned teď má 90 minut.

Film Ráj hned teď měl rozpočet 2 000 000 $.

Film Ráj hned teď vidělo v českých kinech 3 824 diváků.

Film Ráj hned teď můžete vidět na Vodafone TV.

Film Ráj hned teď je online na Vodafone TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.