FB pixel TP pixel
Reconversao
Reconversao

Reconversion

Reconversao
Portugalsko | 2012 | Dokumenty | 68 minut

„Reconversao“ přináší portrét 17 budov a projektů z dílny portugalského architekta Eduarda Souta Moury, k nimž autor obvykle připojuje i vlastní texty. Snímek zkoumá jeho dílo, ale nenabízí kritický komentář. Výjimkou je snad pouze turistický průvodce na stadiónu Braga, který poměrně trefně popisuje...

„Reconversao“ přináší portrét 17 budov a projektů z dílny portugalského architekta Eduarda Souta Moury, k nimž autor obvykle připojuje i vlastní texty. Snímek zkoumá jeho dílo, ale nenabízí kritický komentář. Výjimkou je snad pouze turistický průvodce na stadiónu Braga, který poměrně trefně popisuje toto architektonické dílo pomocí obecných frází. Avšak poslední slovo má samotný Souto Moura: „Kde nic není, vymyslím si něco prapůvodního.“ Z technického hlediska „Reconversao“ kombinuje syrovost kinematografie ve svých počátcích s hyperrealismem digitálního filmu a evokuje ideály Dzigy Vertova. Natáčením pouze jednoho či dvou rámečků za vteřinu a animací obrazu na způsob Muybridge lze docílit většího rozlišení, ne však nutně většího smyslu pro realitu.Naše pozornost se obrací k pohybům vody a vegetace, které většinou plynou bez povšimnutí.

IMDb  73 %

Reconversion online

Sledovat Reconversion online můžeš na DaFilms. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Reconversion online, zda je ke stažení a zda má Reconversion dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 19. 11. 2016
Předplatné za 145 Kč

Reconversion obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Reconversion, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Reconversion postavy.

Thom Andersen
Thom Andersen
Režie

Reconversion recenze a hodnocení