FB pixel TP pixel
The Rite of Spring
The Rite of Spring

Svěcení jara

The Rite of Spring
Česko | 2002 | Dokumenty | Společnost | 52 minut

Dokument Jany Ševčíkové je především portrétem japonského tanečníka a choreografa Mina Tanaky. Film ohraničují dvě uvedení představení Svěcení jara - jedno se konalo v pražském divadle, druhé pod širým nebem na Tanakově horské farmě v Kakušu. Čas mezi nimi je vyplněn tvůrčí prací s dalšími adepty ta...

Dokument Jany Ševčíkové je především portrétem japonského tanečníka a choreografa Mina Tanaky. Film ohraničují dvě uvedení představení Svěcení jara - jedno se konalo v pražském divadle, druhé pod širým nebem na Tanakově horské farmě v Kakušu. Čas mezi nimi je vyplněn tvůrčí prací s dalšími adepty tanečního umění. Tanaka je výraznou osobností alternativního divadla, jeho vystoupení se skupinou Mai-Juku jsou reakcí na přetechnizovaný život, který se odtrhl od přírody, na svět, ve kterém se stále více otevírá mezera mezi člověkem a druhými.

CSFD  60 %

Svěcení jara online

Sledovat Svěcení jara online můžeš na DaFilms. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Svěcení jara online, zda je ke stažení a zda má Svěcení jara dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 20. 2. 2021
Předplatné za 145 Kč

Svěcení jara recenze a hodnocení