FB pixel TP pixel
Továrna na iluse
Továrna na iluse

Továrna na iluse

Továrna na iluse
Československo | 1938 | Dokumenty | Film o filmu

Jak se dělá film, to už ví dnes každé malé dítě, mimo jiné i z nekonečného seriálu „filmů o filmu“. Ale před nějakými sedmdesáti lety byla výroba filmů opředena mnoha tajemstvími. Sami filmaři se pokoušeli některá z nich divákům poodhalit – proto v roce 1937 natočili rozmarný fejeton, nazvaný „Továr...

Jak se dělá film, to už ví dnes každé malé dítě, mimo jiné i z nekonečného seriálu „filmů o filmu“. Ale před nějakými sedmdesáti lety byla výroba filmů opředena mnoha tajemstvími. Sami filmaři se pokoušeli některá z nich divákům poodhalit – proto v roce 1937 natočili rozmarný fejeton, nazvaný „Továrna na iluse“, který režíroval Jiří Weiss a vcelku vtipným komentářem doprovodil jeho kolega Martin Frič. Je to zajímavý doklad o tom, jak se na Barrandově vyráběly filmové sny a iluze v dobách, kdy filmaři měli sice nouzi o peníze, stejně jako dnes, ale na rozdíl od dneška si nemohli stěžovat na nedostatek diváků. Biografy tehdy praskaly ve švech... a co je zvlášť pozoruhodné, mnohé z těch dávných filmů se hrají dodnes. Film obsahuje mj. vzácné záběry z natáčení "Bílé nemoci" (1937) Hugo Haase a Fričových "Hordubalů" (1937).

Hrají: Jiří Weiss, Václav Hanuš, František Šindelář, Hugo Haas, Otto Heller, Zdeněk Štěpánek, Antonín Zelenka

Režie: Jiří Weiss

Voyo
Dokumenty na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Továrna na iluse online

Továrna na iluse online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Továrna na iluse recenze a hodnocení

Ve filmu Továrna na iluse hrají Jiří Weiss, Václav Hanuš, František Šindelář, Hugo Haas, Otto Heller, Zdeněk Štěpánek, Antonín Zelenka.

Film Továrna na iluse režíruje Jiří Weiss.

Film Továrna na iluse není zatím nikde online.

Film Továrna na iluse není zatím kde sledovat.