FB pixel TP pixel
Továrna na iluse
Továrna na iluse

Továrna na iluse

Továrna na iluse
Československo | 1938 | Dokumenty | Film o filmu

Jak se dělá film, to už ví dnes každé malé dítě, mimo jiné i z nekonečného seriálu „filmů o filmu“. Ale před nějakými sedmdesáti lety byla výroba filmů opředena mnoha tajemstvími. Sami filmaři se pokoušeli některá z nich divákům poodhalit – proto v roce 1937 natočili rozmarný fejeton, nazvaný „Továr...

Jak se dělá film, to už ví dnes každé malé dítě, mimo jiné i z nekonečného seriálu „filmů o filmu“. Ale před nějakými sedmdesáti lety byla výroba filmů opředena mnoha tajemstvími. Sami filmaři se pokoušeli některá z nich divákům poodhalit – proto v roce 1937 natočili rozmarný fejeton, nazvaný „Továrna na iluse“, který režíroval Jiří Weiss a vcelku vtipným komentářem doprovodil jeho kolega Martin Frič. Je to zajímavý doklad o tom, jak se na Barrandově vyráběly filmové sny a iluze v dobách, kdy filmaři měli sice nouzi o peníze, stejně jako dnes, ale na rozdíl od dneška si nemohli stěžovat na nedostatek diváků. Biografy tehdy praskaly ve švech... a co je zvlášť pozoruhodné, mnohé z těch dávných filmů se hrají dodnes. Film obsahuje mj. vzácné záběry z natáčení "Bílé nemoci" (1937) Hugo Haase a Fričových "Hordubalů" (1937).

CSFD  84 %

Továrna na iluse online

Sledovat Továrna na iluse online můžeš na Česká filmová klasika, DaFilms. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Továrna na iluse online, zda je ke stažení a zda má Továrna na iluse dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
český dabing | od 28. 7. 2020
Zdarma
DaFilms
DaFilms
od 12. 1. 2021
Předplatné za 145 Kč

Továrna na iluse obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Továrna na iluse, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Továrna na iluse postavy.

Továrna na iluse recenze a hodnocení