FB pixel TP pixel
Trainspotting
Trainspotting

Trainspotting

Trainspotting
Velká Británie | 1996 | Trainspotting | Drama | Drogy | 94 minut

Další snímek tvůrčího tria, skládajícího se z režiséra Dannyho Boylea, scénáristy Johna Hodge a producenta Andrewa MacDonalda, si získal ještě větší celosvětovou popularitu než předchozí Mělký hrob. Ve vyprávění hlavního "hrdiny", asociálního mladíka Rentona, se odkrývá bizarní svět revolty proti so...

Další snímek tvůrčího tria, skládajícího se z režiséra Dannyho Boylea, scénáristy Johna Hodge a producenta Andrewa MacDonalda, si získal ještě větší celosvětovou popularitu než předchozí Mělký hrob. Ve vyprávění hlavního "hrdiny", asociálního mladíka Rentona, se odkrývá bizarní svět revolty proti současné konzumní společnosti. Renton a jeho skotští přátelé jsou totiž narkomané, jejichž jedinou starostí je sehnat další dávku. Jenže "skutečný život" smutné protagonisty "semele" a změní. Někteří nepřežijí, z jiných - jako například právě z Rentona - se stanou "normální" lidé. Epizodické vyprávění vytváří zvláštní mozaiku, z níž se velmi působivě vynořuje pochmurný obraz jedné "ztracené" generace. Snímek těží z tradic britského civilismu a dokumetárních filmů se sociální tématikou, ale zároveň je radikálně inovuje pomocí surrealistických hříček, černého humoru, dynamické kamery, střihu a charakterizace hlavních postav. Režisér Boyle svým pozorováním světa z nevšedního (a generačně vypjatého) úhlu opět provokuje měšťáckou společnost. Svým filmem jako hozenou soubojovou rukavicí políčkuje standardní středostavovskou morálku a tradiční hodnoty. Zároveň si postupně získává u nejmladšího publika přívlastek kultovního režiséra (důležitou roli v tomto procesu hraje hudební složka filmu, obsazená právě kultovními jmény anglosaské scény 80. a 90. let).

IMDb  82 % CSFD  87 %

Trainspotting online

Sledovat Trainspotting online můžeš na DaFilms, iTunes, KVIFF TV, Starmax, Vodafone TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Trainspotting online, zda je ke stažení a zda má Trainspotting dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
český dabing | SD kvalita | od 3. 9. 2021
Předplatné za 159 Kč
DaFilms
DaFilms
od 7. 7. 2022
Předplatné za 145 Kč
iTunes
iTunes
české titulky | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 15. 9. 2021
Cena nezjištěna
KVIFF TV
KVIFF TV
české titulky | od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 70 Kč Nákup (HD) za 120 Kč
Starmax
Starmax
od 6. 11. 2021
Cena nezjištěna
Vodafone TV
Vodafone TV
český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 23. 6. 2022
Předplatné za 99 Kč

Trainspotting obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Trainspotting, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Trainspotting postavy.

Trainspotting novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Trainspotting, které najdeš na našem webu.

40+ nejlepších filmů, které musí vidět každý správný hipster
40+ nejlepších filmů, které musí vidět každý správný hipster
26.11.2019 | Tipy na film

Myslíte si, že patříte mezi hipsterskou komunitu? Podívejte se na náš žebříček 45 nejvíc hipster filmů a pokud jste alespoň 30 z nich viděli, tak mezi hipstery opravdu patříte. Tak co, jak jste na tom?

10 nejlepších filmů odehrávajících se ve Velké Británii
10 nejlepších filmů odehrávajících se ve Velké Británii
20.07.2018 | Tipy na film

Je léto, čas dovolených… a vy stále nevíte, kam letos vyrazit? A co takhle Velká Británie? Země královny Alžběty II. přitom samozřejmě neznamená jen Londýn. Ten má v námi vybrané desítce filmů z Velké Británie sice také zastoupení, ale nevynechali jsme ani okolní města, vesnice a samozřejmě i Skotsko a Irsko. Připravte si tedy fish and chips a pojďte se s námi přenést do země, v které hlava monarchie nepotřebuje pas, ale za to se neobejde bez pláštěnky, holínek nebo deštníku.

Trainspotting recenze a hodnocení

Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes
24.01.2017

Blíží se premiéra filmu T2: Trainspotting 2. Po dvaceti letech totiž režisér Danny Boyle natočil pokračování svého kultovního snímku Trainspotting. Připomeňte si ho v recenzi Mirky Spáčilové v MF DNES z 19. 10. 1996....   Celá recenze

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro
22.08.2014 20:24:00

Choose LIFE.

 80 %

Ve filmu Trainspotting hrají Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller, Robert Carlyle, Kelly Macdonald, Kevin McKidd, Peter Mullan.

Film Trainspotting režíruje Danny Boyle.

Film Trainspotting má 94 minut.

Film Trainspotting měl rozpočet 4 000 000 $.

Film Trainspotting můžete vidět na DaFilms, iTunes, KVIFF TV, Starmax, Vodafone TV, Voyo.

Film Trainspotting je online na DaFilms, iTunes, KVIFF TV, Starmax, Vodafone TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.