FB pixel TP pixel
Tři zlaté vlasy děda Vševěda
Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Tři zlaté vlasy děda Vševěda
Česko | 1963 | Pohádky | Rodinné

Král očekává narození prvního potomka. Všechno už je připraveno a král si vyrazí do lesa na hon. Při štvanici zabloudí a musí se uchýlit na noc do chudobné uhlířovy chýše. Uhlířovi se té noci narodí syn a sudičky mu určí za ženu královu dceru. Král tajně vyslechne sudbu a po návratu do zámku přikáže...

Král očekává narození prvního potomka. Všechno už je připraveno a král si vyrazí do lesa na hon. Při štvanici zabloudí a musí se uchýlit na noc do chudobné uhlířovy chýše. Uhlířovi se té noci narodí syn a sudičky mu určí za ženu královu dceru. Král tajně vyslechne sudbu a po návratu do zámku přikáže sluhovi, aby chlapce utopil. Ten pošle dítě v košíku po vodě. Z vody ho vyloví rybář, dá mu jméno Plaváček a vychová z něho pěkného mládence. Král při náhodném zastavení v rybářově chýši zjistí, že Plaváček je uhlířův syn. Aby se mladíka zbavil, posílá ho za sluncem - dědem Vševědem - pro tři zlaté vlasy. Plaváček úkol splní a ještě na své cestě vykoná tři dobré skutky: pomůže obnovit pramen živé vody, zachrání jabloň, která rodí zázračná jablka, a poradí převozníkovi, jak se zbavit prokletí, které ho nutí převážet poutníky přes jezero. Král je nemile překvapen Plaváčkovým návratem, ale když se dozví o živé vodě a zázračných jablkách, vsedne na kůň a vydá se Plaváčkovou cestou. Při převozu mu však převozník hodí veslo a král musí místo něho zůstat na jezeře. Plaváček se stane králem a brzy přináší truhlář na zámek kolíbku.

Hrají: Radovan Lukavský, Alfred Strejček, Jana Kasanová, Hana Kreihanslová, Václav Lohniský, Bohuš Záhorský, Otomar Krejča

Režie: Jan Valášek

IMDb  56 % Kinobox  58 %

Tři zlaté vlasy děda Vševěda online

Sledovat Tři zlaté vlasy děda Vševěda online můžeš na DaFilms. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Tři zlaté vlasy děda Vševěda online, zda je ke stažení a zda má Tři zlaté vlasy děda Vševěda dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 1. 6. 2023
Půjčení za 65 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Tři zlaté vlasy děda Vševěda recenze a hodnocení

Tvůj názor na Tři zlaté vlasy děda Vševěda?

Ve filmu Tři zlaté vlasy děda Vševěda hrají Radovan Lukavský, Alfred Strejček, Jana Kasanová, Hana Kreihanslová, Václav Lohniský, Bohuš Záhorský, Otomar Krejča.

Film Tři zlaté vlasy děda Vševěda režíruje Jan Valášek.

Film Tři zlaté vlasy děda Vševěda můžete vidět na DaFilms.

Film Tři zlaté vlasy děda Vševěda je online na DaFilms, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.