FB pixel TP pixel
Tři zlaté vlasy děda Vševěda
Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Tři zlaté vlasy děda Vševěda
Česko | 1963 | Pohádky | Rodinné

Král očekává narození prvního potomka. Všechno už je připraveno a král si vyrazí do lesa na hon. Při štvanici zabloudí a musí se uchýlit na noc do chudobné uhlířovy chýše. Uhlířovi se té noci narodí syn a sudičky mu určí za ženu královu dceru. Král tajně vyslechne sudbu a po návratu do zámku přikáže...

Král očekává narození prvního potomka. Všechno už je připraveno a král si vyrazí do lesa na hon. Při štvanici zabloudí a musí se uchýlit na noc do chudobné uhlířovy chýše. Uhlířovi se té noci narodí syn a sudičky mu určí za ženu královu dceru. Král tajně vyslechne sudbu a po návratu do zámku přikáže sluhovi, aby chlapce utopil. Ten pošle dítě v košíku po vodě. Z vody ho vyloví rybář, dá mu jméno Plaváček a vychová z něho pěkného mládence. Král při náhodném zastavení v rybářově chýši zjistí, že Plaváček je uhlířův syn. Aby se mladíka zbavil, posílá ho za sluncem - dědem Vševědem - pro tři zlaté vlasy. Plaváček úkol splní a ještě na své cestě vykoná tři dobré skutky: pomůže obnovit pramen živé vody, zachrání jabloň, která rodí zázračná jablka, a poradí převozníkovi, jak se zbavit prokletí, které ho nutí převážet poutníky přes jezero. Král je nemile překvapen Plaváčkovým návratem, ale když se dozví o živé vodě a zázračných jablkách, vsedne na kůň a vydá se Plaváčkovou cestou. Při převozu mu však převozník hodí veslo a král musí místo něho zůstat na jezeře. Plaváček se stane králem a brzy přináší truhlář na zámek kolíbku.

IMDb  56 % CSFD  53 %

Tři zlaté vlasy děda Vševěda online

Sledovat Tři zlaté vlasy děda Vševěda online můžeš na Česká filmová klasika. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Tři zlaté vlasy děda Vševěda online, zda je ke stažení a zda má Tři zlaté vlasy děda Vševěda dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
HD kvalita | od 10. 12. 2021
Zdarma

Tři zlaté vlasy děda Vševěda obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Tři zlaté vlasy děda Vševěda, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Tři zlaté vlasy děda Vševěda postavy.

Tři zlaté vlasy děda Vševěda recenze a hodnocení

Tvůj názor na Tři zlaté vlasy děda Vševěda?