FB pixel TP pixel
Nosferatu
Nosferatu

Upír Nosferatu

Nosferatu
Německo | 1922 | Horory | Upíři | 82 minut

Mladý úředník realitní kanceláře Hutter (GUSTAV VON WANGENHEIM) je vyslán do karpatských hor k hraběti Orlokovi (MAX SCHRECK), aby s ním uzavřel smlouvu o koupi nemovitosti. Po strastiplné cestě jej uvítá hrabě na svém hradu. S příchodem první noci však Hutter zjišťuje krutou pravdu, hrabě Orlok je ...

Mladý úředník realitní kanceláře Hutter (GUSTAV VON WANGENHEIM) je vyslán do karpatských hor k hraběti Orlokovi (MAX SCHRECK), aby s ním uzavřel smlouvu o koupi nemovitosti. Po strastiplné cestě jej uvítá hrabě na svém hradu. S příchodem první noci však Hutter zjišťuje krutou pravdu, hrabě Orlok je totiž upír. FRIEDRICHU WILHELMU MURNAUOVI se nepodařilo získat práva na zfilmování románu BRAMA STOKERA DRACULA a tak pozměnil jména osob a dějiště příběhu zasadil do fiktivního městečka WISMAR. Zajímavostí také je, že Murnau natáčel scény z Orlokova hradu na slovenském Oravském zámku.

Hrají: Max Schreck, Gustav von Wangenheim, Greta Schröder, Alexander Granach, Georg H. Schnell, Ruth Landshoff, John Gottowt

Režie: F.W. Murnau

IMDb  80 % Kinobox  76 %

Upír Nosferatu online

Sledovat Upír Nosferatu online můžeš na DaFilms, SupremeXP. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Upír Nosferatu online, zda je ke stažení a zda má Upír Nosferatu dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 30. 10. 2023
Půjčení za 65 Kč Nákup za 110 Kč
SupremeXP
SupremeXP
české titulky | od 24. 8. 2021
Půjčení (HD) za 60 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Upír Nosferatu novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Upír Nosferatu, které najdeš na našem webu.

50 nejlepších hororů všech dob podle filmových kritiků
50 nejlepších hororů všech dob podle filmových kritiků
12.10.2020 | Tipy na film

Jelikož je halloweenská noc každou chvíli blíž a blíž, narůstá i počet všemožných hororových žebříčků, které lákají na nejlepší díla tohoto královského žánru. Tentokráte si představíme rovnou padesátku hororů, které považují za nejlepší renomovaní světoví kritici. Najdete mezi nimi své oblíbence?

9 filmů s hereckým obsazením, bez kterého si je nelze představit
9 filmů s hereckým obsazením, bez kterého si je nelze představit
21.05.2020 12:00:00 | Tipy na film

Bez určitých herců bychom si určité postavy neuměli představit. Ať už díky typovému castingu, nebo perfektní herecké metodě, která dá postavě vlastní osobnost. V následujícím článku najdete několik herců, kteří byli perfektní volbou pro svou filmovou roli.

99 nejlepších hororů všech dob podle filmových kritiků
99 nejlepších hororů všech dob podle filmových kritiků
26.01.2020 | Tipy na film

Máte pocit, že jste viděli nejlepší a nejzásadnější horory historie a jejich subžánrové příslušníky? Tak schválně. Server Rotten Tomatoes vybral na základě hodnocení filmových kritiků necelou stovku nejlepších hororů všech dob a nás by rozhodně zajímalo, kolik jste jich viděli. I nám některé kousky utekly.

20 upířích filmů a seriálů, pokud se vám líbil Dracula od Netflixu
20 upířích filmů a seriálů, pokud se vám líbil Dracula od Netflixu
06.01.2020 | Tipy na film

Pokud vás nadchla nová verze Draculy od BBC a Netflixu, která mísí původní román Brama Stokera s moderními prvky od tvůrců seriálového Sherlocka, máme pro vás pár tipů, jak v draculovských filmech a seriálech pokračovat. Podívat se na ně mohou i ti, kterým nová verze příliš nesedla.

Upír Nosferatu zajímavosti

Tržby v českých kinech
406 047 Kč
Návštěvnost v českých kinech
4 434 diváků

Upír Nosferatu recenze a hodnocení

Ve filmu Upír Nosferatu hrají Max Schreck, Gustav von Wangenheim, Greta Schröder, Alexander Granach, Georg H. Schnell, Ruth Landshoff, John Gottowt.

Film Upír Nosferatu režíruje F.W. Murnau.

Film Upír Nosferatu má 82 minut.

Film Upír Nosferatu vidělo v českých kinech 4 434 diváků.

Film Upír Nosferatu můžete vidět na DaFilms, SupremeXP.

Film Upír Nosferatu je online na DaFilms, SupremeXP, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.