FB pixel TP pixel
Birds, Orphans and Fools
Birds, Orphans and Fools

Vtáčkovia, siroty a blázni

Birds, Orphans and Fools
Česko | 1969 | Drama | Satira | 78 minut

Fantasmagorický příběh tří přátel, „sirotků dvacátého století“. Pro Jorika (Jiří Sýkora), Andreje (Philippe Avron) a jejich společnou lásku, židovskou dívku Martu (Magda Vášáryová) není v tomto krásném, ale ošklivém světě jiné cesty přežití než čisté bláznovství. Jedině tento „blažený stav“ jim dovo...

Fantasmagorický příběh tří přátel, „sirotků dvacátého století“. Pro Jorika (Jiří Sýkora), Andreje (Philippe Avron) a jejich společnou lásku, židovskou dívku Martu (Magda Vášáryová) není v tomto krásném, ale ošklivém světě jiné cesty přežití než čisté bláznovství. Jedině tento „blažený stav“ jim dovoluje hledat „ztracený ráj“ – štěstí a smysl života. Jejich jedinou starostí je udržet svou absolutní spontaneitu, s níž mohou vymýšlet nejbizarnější situace a prožívat rozličná dobrodružství, která je vzdalují od nepochopitelné, absurdní reality světa dvacátého století. Bláznovská hra jim poskytne moment absolutně pociťovaného štěstí. Tam však všechno končí. Žádný člověk nemůže lhát sám sobě pořád a plamen, který pokouší, ho jednoho dne spálí. Nevinná hra z touhy po štěstí se zvrtne ve skutečné šílenství a závěrečná tragédie je otřesnou, ale logickou daní za jejich vzpouru proti světu... Film patří do kolekce Jakubiskových trezorových filmů ze 60. let (Zbehovia a pútnici, Vtáčkovia, siroty a blázni a Dovidenia v pekle, priatelia), po nichž následovala nucená odmlka na poli „velkého hraného filmu“ během následující normalizační dekády. Filmů, na jejichž atmosféře a názoru se kromě samotného Jakubiskova fantaskního a surrealisticky estetizujícího vidění odrazila především absurdní a hořká společenská situace po roce 1968.

Režie: Juraj Jakubisko

IMDb  73 % Kinobox  73 %

Vtáčkovia, siroty a blázni online

Sledovat Vtáčkovia, siroty a blázni online můžeš na DaFilms, KVIFF TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Vtáčkovia, siroty a blázni online, zda je ke stažení a zda má Vtáčkovia, siroty a blázni dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 3. 3. 2023
Půjčení za 80 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
anglické titulky | od 15. 3. 2023
Půjčení (HD) za 80 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Vtáčkovia, siroty a blázni recenze a hodnocení

Tvůj názor na Vtáčkovia, siroty a blázni?

Ve filmu Vtáčkovia, siroty a blázni hrají .

Film Vtáčkovia, siroty a blázni režíruje Juraj Jakubisko.

Film Vtáčkovia, siroty a blázni má 78 minut.

Film Vtáčkovia, siroty a blázni můžete vidět na DaFilms, KVIFF TV.

Film Vtáčkovia, siroty a blázni je online na DaFilms, KVIFF TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.