FB pixel TP pixel
Za humny je drak
Za humny je drak

Za humny je drak

Za humny je drak
Česko | 1983 | Pohádky | Draci

V jednom království v lese, kde žije a pracuje uhlíř Patočka, se usadí dobrácký drak Mrak. Královi lokajové na něho narazí při lovu a celí vyděšení jdou zprávu předat králi. Ten právě pořádá oslavu narozenin své dcery Violy. Vrchní lovčí vylíčí draka v hrůzných barvách a král usoudí, že drak bude po...

V jednom království v lese, kde žije a pracuje uhlíř Patočka, se usadí dobrácký drak Mrak. Královi lokajové na něho narazí při lovu a celí vyděšení jdou zprávu předat králi. Ten právě pořádá oslavu narozenin své dcery Violy. Vrchní lovčí vylíčí draka v hrůzných barvách a král usoudí, že drak bude podle tradice chtít královskou dceru. Vyhlásí tedy odměnu za zabití draka, nikomu se však do boje s ním nechce. Jediný, kdo se přihlásí, je princeznin milý, loutnista Marian, kterého však král nemá rád, a tak ho vyhodí. Princeznu chce tedy zachránit její bratr Jan, tomu to zase král nechce dovolit. Mezitím se s drakem v lese potká Patočkova dcera Lidka a brzy zjistí, že Mrak je neškodný dobrák od kosti. Spřátelí se spolu a když se Lidka dozví, že král chce nechat Mraka zabít, pošle ho do zámku, aby krále přesvědčil o své neškodnosti. Tam se ho však všichni bojí a hrozí, že se bude muset utkat s přitroublým rytířem Černovousem. Král pak dostane nápad: místo Violy by se mohla stát drakovou nevěstou Lidka...

Hrají: Jiří Císler, Josef Kemr, Ivana Andrlová, Jan Šťastný, Maroš Kramár, Jana Beránková, Lubomír Kostelka

Režie: Radim Cvrček

IMDb  59 % Kinobox  67 %

Za humny je drak online

Sledovat Za humny je drak online můžeš na Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Za humny je drak online, zda je ke stažení a zda má Za humny je drak dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 8. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Za humny je drak recenze a hodnocení

Ve filmu Za humny je drak hrají Jiří Císler, Josef Kemr, Ivana Andrlová, Jan Šťastný, Maroš Kramár, Jana Beránková, Lubomír Kostelka.

Film Za humny je drak režíruje Radim Cvrček.

Film Za humny je drak můžete vidět na Voyo.

Film Za humny je drak je online na Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.