FB pixel TP pixel
Women and Bergman
Women and Bergman

Ženy a Bergman

Women and Bergman
Švédsko | 2007 | Dokumenty | 28 minut

Oscarový švédský režisér Ingmar Bergman si vysloužil uznání za filmové psychologické analýzy lidských citů a stal se vzorem pro několik generací tvůrců na celém světě. Ve svých dílech proniká hluboko do lidské duše a poukazuje na citovou vyprázdněnost, na neschopnost postav uniknout vlastním démonům...

Oscarový švédský režisér Ingmar Bergman si vysloužil uznání za filmové psychologické analýzy lidských citů a stal se vzorem pro několik generací tvůrců na celém světě. Ve svých dílech proniká hluboko do lidské duše a poukazuje na citovou vyprázdněnost, na neschopnost postav uniknout vlastním démonům či vlastní minulosti, otevřít se a poskytnout ostatním pomoc. Ve svých filmových reflexích problematických citových vztahů věnuje značnou pozornost ženám, které představují bezednou studnu emocí, rafinovanosti, síly, přetvářky, intrik, mateřského citu, krásy či sexuality a nekonečnou tvůrčí inspiraci. Bergman byl všeobecně známý svým citem pro práci s herečkami a často zdůrazňoval důležitost herců a hereček ve své práci. Neustále se obklopoval silnými a charismatickými ženami, milenkami, herečkami a manželkami. A právě v dokumentu Evy Beling se na Bergmana podíváme z jejich perspektivy. Máme jedinečnou možnost sledovat zpovědi významných Bergmanových hereček Gunnel Lindblom, Bibi Andersson, Pernilla August a Ellen Klinga o jejich vzájemné spolupráci na filmech a divadelních představeních. Tak jako v dokumentu Muži a Bergman, i zde se stáváme svědky unikátního portrétu Ingmara Bergmana jako bravurního filmového režiséra i jako obyčejného muže, který aktivně tvořil, psal a režíroval více než 50 let. Průvodcem filmu je uznávaný švédský filmový kritik Nils Petter Sundgren, který sledoval Ingmara Bergmana během celé jeho kariéry.

CSFD  62 %

Ženy a Bergman online

Sledovat Ženy a Bergman online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Ženy a Bergman online, zda je ke stažení a zda má Ženy a Bergman dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 11. 8. 2020
Předplatné za 155 Kč

Ženy a Bergman obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Ženy a Bergman, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Ženy a Bergman postavy.

Bibi Andersson
Bibi Andersson
Interviewee
Pernilla August
Pernilla August
Interviewee
Elin Klinga
Elin Klinga
Interviewee
Gunnel Lindblom
Gunnel Lindblom
Interviewee
Eva Beling
Eva Beling
Režie

Ženy a Bergman recenze a hodnocení

Ve filmu Ženy a Bergman hrají Nils Petter Sundgren, Bibi Andersson, Pernilla August, Elin Klinga, Gunnel Lindblom.

Film Ženy a Bergman režíruje Eva Beling.

Film Ženy a Bergman má 28 minut.

Film Ženy a Bergman můžete vidět na Edison.

Film Ženy a Bergman je online na Edison, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.