FB pixel TP pixel
Zikmund, řečený šelma ryšavá
Zikmund, řečený šelma ryšavá

Zikmund řečený Šelma ryšavá

Zikmund, řečený šelma ryšavá
Česko | 1986 | Drama | Středověk

V prosinci roku 1437 se císař Zikmund, český a uherský král, vrací z Prahy do Uher. Pro vleklé onemocnění se zastavuje i s doprovodem na Znojemském hradě. Císařova choť Barbora, dcera Alžběta s manželem, vévodou Albrechtem Habsburským, nejvyšší kancléř Kašpar Šlik, biskup, lékaři, ale také někdejší ...

V prosinci roku 1437 se císař Zikmund, český a uherský král, vrací z Prahy do Uher. Pro vleklé onemocnění se zastavuje i s doprovodem na Znojemském hradě. Císařova choť Barbora, dcera Alžběta s manželem, vévodou Albrechtem Habsburským, nejvyšší kancléř Kašpar Šlik, biskup, lékaři, ale také někdejší stoupenec husitského hnutí mistr Křišťan z Prachatic, ti všichni očekávají smrt císaře. Členové rodiny a dokonce i nejvyšší kancléř uvažují o tom, jak pro sebe získat českou korunu. Císař již diktuje testament, avšak zatím ho nestvrdí pečetí. Čeká a bilancuje svou vládu. Ač se brání, neustále ho pronásledují vzpomínky na husitské revoluční hnutí, jež tak krutě potlačil, a na Husa, za jehož smrt nesl zodpovědnost. Drama posledních dnů mocného jedince, který sčítá svá vítězství a své prohry, poskytlo Rudolfu Hrušínskému příležitost uplatnit své výsostné herecké umění.

Hrají: Rudolf Hrušínský, Milena Dvorská, Alois Švehlík, Zuzana Bydžovská, Martin Stropnický, Ladislav Mrkvička, Eduard Cupák

Zikmund řečený Šelma ryšavá online

Sledovat Zikmund řečený Šelma ryšavá online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Zikmund řečený Šelma ryšavá online, zda je ke stažení a zda má Zikmund řečený Šelma ryšavá dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 16. 10. 2000
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Zikmund řečený Šelma ryšavá recenze a hodnocení

Tvůj názor na Zikmund řečený Šelma ryšavá?

Ve filmu Zikmund řečený Šelma ryšavá hrají Rudolf Hrušínský, Milena Dvorská, Alois Švehlík, Zuzana Bydžovská, Martin Stropnický, Ladislav Mrkvička, Eduard Cupák.

Film Zikmund řečený Šelma ryšavá režíruje .

Film Zikmund řečený Šelma ryšavá můžete vidět na iVysílání.

Film Zikmund řečený Šelma ryšavá je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.