FB pixel TP pixel
The Golden Compass

Zlatý kompas

The Golden Compass
USA | 2007 | Fantasy filmy | Čarodějové | 113 minut

Zlatý kompas nám může ukázat cestu k jiným světům. V tom, kde žije sirotek Lyra, má každý člověk svého daemona, jenž je jeho součástí. A podle dávného proroctví má právě ona v rukou osud všech světů. Vedle našeho světa existují i jiné světy, které se tomu našemu mnohdy podobají. Zlatý kompas k nim m...

Zlatý kompas nám může ukázat cestu k jiným světům. V tom, kde žije sirotek Lyra, má každý člověk svého daemona, jenž je jeho součástí. A podle dávného proroctví má právě ona v rukou osud všech světů. Vedle našeho světa existují i jiné světy, které se tomu našemu mnohdy podobají. Zlatý kompas k nim může ukázat cestu… Některé odlišnosti jsou ovšem nadmíru pozoruhodné. Ve světě Zlatého kompasu má každý člověk svého daemona, který je součástí jeho duše, má podobu zvířete a existuje mimo lidské tělo. Mezi člověkem a jeho daemonem panuje nesmírně silné pouto: vnímají navzájem své myšlenky, nálady i pocity. V takovém světě žije jedenáctiletá Lyra Belacqua, sirotek vyrůstající na Jordánské koleji v britském Oxfordu. Jako malou holčičku ji sem poslal přísný strýček, badatel lord Asriel. Lyra to sice ještě netuší, ale její život se už brzy od základu změní. Podle dávného proroctví má právě ona rozhodnout o osudu nejen vlastního světa, ale i všech ostatních… Zlatý kompas vychází z úspěšné knižní trilogie Philipa Pullmana a vedle talentované Dakoty Blue Richardsové v této akční dobrodružní fantasy uvidíme Nicole Kidmanovou, Daniela Craiga, Sama Elliota, Evu Greenovou a další známé herce.

IMDb  61 %

Zlatý kompas online

Sledovat Zlatý kompas online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Zlatý kompas online, zda je ke stažení a zda má Zlatý kompas dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 21. 6. 2015
Půjčení za 59 Kč Nákup za 329 Kč (i HD)

Zlatý kompas obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Zlatý kompas, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Zlatý kompas postavy.

Zlatý kompas novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Zlatý kompas, které najdeš na našem webu.

Zlatý kompas zajímavosti

Rozpočet
180 000 000 $
Celosvětové tržby
350 983 908 $
Tržby v USA
70 107 728 $
Tržby v českých kinech
14 502 222 Kč
Návštěvnost v českých kinech
156 970 diváků
Počet Oscarů
1 vítězství, 2 nominací

Zlatý kompas recenze a hodnocení

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro
09.12.2007 16:55:00

Oscar za vypravu je bez diskuze, ale jako fantasy prilis ukecane. I Narnia byla lepsi.

 60 %