FB pixel
Poslední bitva původního týmu

Poslední bitva původního týmu

Ačkoli se sestava Avengers v komiksech i ve filmu neustále obměňuje, nebudeme si nalhávat, že nám nejvíce nepřirostla k srdci původní sestava, v níž Captain America velí Iron Manovi, Thorovi, Black Widow, Hawkeyovi a Hulkovi. A právě tahle sestava bude srdcem Avengers: Endgame, ve kterém se bude bojovat o životy nastupující generace Avengerů, kteří starou gardu do budoucna nahradí, a také o pár miliard nebožtíků po celé galaxii. Ty tři hodiny v kině si tudíž užijte naplno, protože Capa a spol. už takhle asi nikdy neuvidíte.

Deprese, kam jen oko dohlédne

Deprese, kam jen oko dohlédne

Avengers: Infinity War nemohl dopadnout depresivněji. Ačkoli ze sebe milovaní hrdinové vydali maximum, Thanosovi (Josh Brolin) se přesto podařilo dát dohromady všechny kameny nekonečna a lusknutím prstů vymazat polovinu galaktické populace. A ukázky mluví jasně – z tohohle zásahu se lidstvo dosud nevzpamatovalo. Steve Rogers (Chris Evans) dochází na terapie s ostatními pozůstalými. Hrdinové jako Clint Barton (Jeremy Renner) či Scott Lang (Paul Rudd) přišli o své nejbližší a dříve zaplněná velkoměsta působí jako post-apokalyptické krajiny plné zombies. Snad tuhle depresi Marvel nebude chtít zlehčovat svými typickými odlehčujícími frky příliš.

Ant-Man a Hawkeye jsou zpátky!

Ant-Man a Hawkeye jsou zpátky!

Každý film potřebuje postavy, s kterými se divák dokáže ztotožnit a skrze které se na zdánlivě fantasmagorickou zápletku dokáže napojit. Thor (Chris Hemsworth) či Iron Man (Robert Downey Jr.) jsou v tomto směru příliš vzdálení. Tony je miliardář s obřím egem, Thor zase bůh, kterého nerozhází ani ztráta vlastní populace. Ant-Man a Hawkeye jsou naopak normální tátové od rodin, kteří si v životě prošli svým a připomínají nám, že právě za onu normalitu denního života má smysl se rvát. Ano, právě tyhle hrdiny všechny ty superhrdinské veletoče bolí nejvíce. Ale právě kvůli jejich bezprostřednímu ohrožení se zvedá napětí a pocit, že tady se na nesmrtelnost nehraje. Navíc už Avengers: Age of Ultron ukázal, že Hawkeye je srdcem Avengers, a tak je návrat obávaného lučištníka rozhodně vítán, aby filmu dodal pořádnou dávku emocí.

Cestování časem

Cestování časem

Ačkoli se to upoutávky snaží zakrývat a Marvel odvedl velmi dobrou práci v neprozrazování příliš velké porce děje dopředu, je zjevné, že Avengers budou v Endgame cestovat v čase, aby se pokusili sesbírat kameny nekonečna dřív než Thanos. Pomůže jim v tom Ant-Manova zkušenost s kvantovou říší, skrze níž se Avengers dostanou například do časů bitvy o New York z prvních Avengers, kde se pokusí získat magický Tesseract. Cítíte tu nostalgii, že se uzavírá kruh?

Captain Marvel dostane lekci

Jedna z věcí, které nás stále trochu štvou ohledně sólovky Captain Marvel, je skutečnost, že Carol Danvers působí trochu jako Mary Sue. Umí vlastně úplně všechno, film ji prezentuje jako neporazitelnou frajerku, kterou nic nezastaví, a psychologicky je vrstevnatá asi jako čerstvě natřená primalexová stěna. Bratři Joe a Anthony Russo jsou však mistři v relativizaci hrdinů a dokáži i na malém prostoru dodat postavám trochu trojrozměrnosti. V Avengers: Endgame by navíc měla Captain Marvel zavelet k rychlé odvetě na Thanose, jež se ovšem záhy zvrtne a hrdinové dostanou další tvrdou lekci v tom, že přes pěsti to tentokrát nepůjde. Lekci, která snad srazí Carol hřebínek a udělá z ní postavu, kterou bychom dokázali mít rádi i mimo hezkou tvářičku Brie Larson.

Více děje na úkor bitev

Více děje na úkor bitev

Infinity War už svým názvem naznačovala, že půjde především o velkolepou řezanici všech dosud představených postav, a finální film to jen potvrdil, když jsme dostali jak ikonické kování nového Thorova „kladiva“ v srdci umírající hvězdy, tak rubanice na Titanu a ve Wakandě. Producent Kevin Feige však již potvrdil, že Endgame i díky své macatější stopáži (3 hodiny!) nabídne výrazně víc příběhu, jenž se navíc znovu rozkročí do více misí, které musí Avengers splnit, aby Thanose porazili. A prý si nemáme kupovat chlazené nápoje. Těžko se totiž bude hledat moment, kdy si odskočit na záchod.

Skoro nic nevíme!

Skoro nic nevíme!

Ačkoli třeba Robert Zemeckis rád v trailerech prozrazuje úplně celý film, nám se strategie Marvelu o zamlčování téměř všeho docela zamlouvá. Po strašně dlouhé době totiž jdeme do kina s tím, že ačkoli známe pravděpodobný vývoj příběhu, žádné zásadní detaily neznáme a máme tudíž výraznou šanci být opravdu zaskočení. Podle Marvelu jsme mohli zatím vidět záběry takřka výhradně z úvodní dvacetiminutovky, což je přístup, jenž by jiným blockbusterům nejen letošní sezóny rozhodně neuškodil.

Hulk zase jednou smashuje

Hulk zase jednou smashuje

Tady si popravdě spíš držíme palce. V Infinity War si Hulk užil moment slávy jen v úvodu, kdy dostal od Thanose zle nabančeno a nám tak naplno docvaklo, že fialový titán nebude žádné ořezávátko. Hulk se poté odmítl ve své zelené podobě kvůli zhrzenému egu vrátit, což se – pevně doufáme – v Endgame změní. Už teď víme, že se má znovu objevit i Hulkbuster zbroj, v níž se bude Bruce Banner (Mark Ruffalo) prohánět minimálně v úvodu filmu. Zelený rváč si ale zaslouží svou šanci na odvetu a podobně ikonický moment, jaký předvedl v prvních Avengers.


Thanos v důchodu

Když jsme šíleného titána viděli naposledy, nevypadal jako někdo, kdo zrovna vyhrál bitvu svého života. Místo blaženého úsměvu jsme se dočkali jen zachmuřeného hledění do dálky a zjištění, že se Thanos cítí vnitřně prázdný, neboť obětoval vše, včetně vlastní adoptivní dcery, pro lusknutí, které způsobilo galaktickou zkázu. Trailery se Thanose pokouší co nejvíce schovávat. Vlastně jen víme, že brnění pověsil na hřebík a nyní je z něj farmář. Jenže když se Avengers pokusí Thanosovo vítězství zhatit návratem do minulosti, vzniká celá řada zajímavých proměnných, které mohou nastat. Bude jim Thanos aktivně v jejich cíli bránit? Neprozřel ohledně svého plánu? A co když je za rohem další hrozba, kterou sám probudil? Thanos zůstává pro Endgame velkou neznámou, což nás příjemně šponuje.


Konec jedné éry

S Avengers: Endgame se zakončuje desetileté snažení Marvelu o masivní „Infinity ságu“. Během téhle desetiletky řada hrdinů prošla kompletní proměnou od hejsků po zamračené hrdiny. Prošla si emocionálními veletoči a častokrát přišla úplně o všechno a o všechny. To zároveň znamená, že řada postav již nemá co do budoucna přinést a tudíž je potřeba otevřít dveře novým hrdinům a novým dobrodružstvím, které udrží naši pozornost v budoucích filmech. Endgame tudíž poslouží jako velkolepá rozlučka, která završí epochální dějový oblouk táhnoucí se přes 22 filmů, na jejichž konci se filmový Marvel navždy změní.

Co všechno můžeme čekat od Avengers: Endgame?  |  Tipy na film  |  před 10 dny  |  350 přečtení  |  44 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.

Komentáře k článku Co všechno můžeme čekat od Avengers: Endgame?

Další články jako Co všechno můžeme čekat od Avengers: Endgame?

Tipy na film  |  před 3 dny  |  36

10 akčních scén z marvelovek, které nedostanete z hlavy

Není pochyb o tom, že komiksové velkofilmy jsou akčními spektákly moderní doby. A stejně jako měl své ikonické momenty Arnie, Sly či Van Damme, mají své akční vrcholy i hrdinové od Marvelu. Vybrali jsme deset esenciálních scén, které si dokážeme pouštět do padnutí. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  4

10 osvědčených akčních filmů pro holky

Akční filmy už dávno nejsou záležitostí jen pro muže. Vězte, že i „něžné pohlaví“ nepohrdne večerem stráveným s Terminátorem nebo Smrtonosnou pastí. Kromě lety ověřených klasik jsou tu ale i novější a mnohdy méně profláklé akčňáky, které na holky vyloženě míří. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  22

8 seriálů, které můžete zkusit, pokud už vám Hra o trůny leze krkem

Ať už jste na Hru o trůny dřív koukali, ale přestala vás bavit, nebo jste nikdy neviděli ani jednu epizodu, aktuální mánie kolem finální řady tohohle televizního kolosu pro vás určitě musí být otravná. Tak to pusťte z hlavy a radši zkoukněte něco z našeho výběru. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  7

10 velikonočních tipů na filmy a seriály až zmizí všichni koledníci

Jako každé svátky, i Velikonoce jsou pro spoustu z nás obdobím spíše shonu než odpočinku. Pokud ale potřebujete zabavit sebe poté, co jste uspokojili všechny koledníky, anebo jen potřebujete posadit děti k televizi, máme pro vás 10 filmových a seriálových tipů, které by vám měly pomoci. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  52

Fenomén Steven Seagal: Mistr aikida, který se stal svérázem akčňáků 90. let

Stevena Seagala pamatujeme jako spoustu věcí. Jako zástupce šerifa, který se s ničím příliš nepárá, jako amerického velvyslance pro Rusko, muzikanta, nebo jako obtloustlou hvězdu laciných východoevropských béček. Nic z toho by nás ale nezajímalo, kdyby nebyl hrdinou akčních nářezů 90. let. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist