FB pixel TP pixel
Amazon Prime Video

Amazon Prime Video

Amazon Prime vstoupil do České republiky na konci roku 2016 a nabízí za předplatné do své videotéky obsahující několik stovek titulů. Ty jsou tvořeny především staršími filmy a seriály. Nejzajímavější jsou původní seriály Amazonu, jako The Man in the High Castle nebo The Grand Tour. Zhruba polovina titulů má českou podporu.

22. 6. 2023 18:30 | Online

Amazon Prime Video Česko

Služba Prime Video vstoupila do Česka stejně jako do většiny světa až na konci roku 2016. Předtím fungovala pouze ve vybraných zemích jako USA, Velká Británie či Německo, a to často jako bonus ke službě Amazon Prime. Společnost Amazon se však rozhodla službu osamostatnit, a proto i pro nás funguje extra na doméně primevideo.com.

Amazon Prime vs Amazon Video vs Amazon Prime Video

Společnost Amazon patří mezi největší společnosti světa a na svých stránkách nabízí k doručení všechny typy zboží od elektroniky přes knihy až po filmy. Pro náročnější zákazníky zavedla před lety službu Amazon Prime, která za měsíční předplatné umožňuje mít prioritní doručení zboží domů a další služby například prostor pro fotografie či přístup k některým službám jako filmy či hudba. Amazon Prime Video byl původně jen jeden z bonusů pro zákazníky s doručením, služba se poté osamostatnila a dnes už vystupuje hlavně pod názvem Prime Video, zatímco značka Amazon Prime zůstala pro prioritní doručení. Vedle toho se ještě objevují pojmy jako Amazon Video, kterou Amazon dříve používal pro prodej či půjčení filmů (DVD či online) ve vybraných zemích, dnes však tuto službu integroval do značky Prime Video. V USA tak například tato služba zahrnuje hned tři možnosti jak sledovat filmy - kupování a půjčování novinek (dřívější Amazon Video), starší zdarma filmy (dříve jako IMDb TV dnes Freevee) a pak filmy za předplatné, které i my známe jako Amazon Prime Video.

Amazon Prime Video cena a předplatné

Za Amazon Prime Video se platí měsíční akční cena 79 Kč, služba tak patří mezi nejlevnější na našem trhu. Ve většině států okolo nás je dražší, samostatně stojí v přepočtu průměrně okolo 200 Kč. Cena je pouze jedna a na rozdíl od Netflixu platíte stejnou částku bez ohledu na to, na kolika zařízeních chcete filmy nebo seriály sledovat a nebo v jaké kvalitě. Částku můžete hradit nákupem přes platební kartu a po zřízení ověřeného účtu (email a telefon) na webu Amazonu.

Prime Video zdarma

Amazon nabízí pro službu Prime Video bezplatné zkušební období na 7 dní. Musíte si však založit ověřený účet na Amazon, a i tak poskytnout své platební údaje. Jinou možnost sledování zdarma Prime Video nenabízí.

Amazon Prime Video nabídka

Prime Video má ve své české nabídce zhruba 1000 filmů a seriálů. Novinky přibývají pomaleji než například na Netflixu, HBO Max nebo Disney+, Amazon točí řádově méně filmů a seriálů, dost často nakupuje v Indii a od hollywoodských studií jsou dostupné jen starší věci. Až na světlé výjimky nenajdete na Prime Video žádné české filmy.

Prime Video filmy

V nabídce Amazon Prime Video najdete zhruba 500 filmů, které jsou kombinací starších filmů od hollywoodských studií a dále novinek, které Amazon natočil přímo pro tuto službu. Sem patří filmy jako Třináct životů, Samaritán, Válka zítřka, Bez výčitek, Boratův navázaný telefilm a další. Kompletní přehled novinek najdete v našem seznamu.

Amazon Prime Video seriály

V nabídce Amazon Prime Video najdete zhruba 500 seriálů, které jsou většinou natočené exkluzivně pro tuto službu. Mezi ty nejznámější patří Pán prstenů: Prsteny moci, Úžasná paní Maiselová, Carnival Row, Banda (The Boys) nebo Jack Ryan. Kompletní přehled najdete v našem seznamu.

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
Pán prstenů provětrá naše peněženky. Amazon zdraží předplatné a zavede reklamy
Pán prstenů provětrá naše peněženky. Amazon zdraží předplatné a zavede reklamy
24.09.2023 17:05:00 | Streaming novinky

Poslední z velkých hráčů nastupuje na vlnu, kterou před časem odstartovali všichni důležití streamovací hráči. Aby se mu investice do streamingu vrátily, rozhodl se pro stávající předplatné zavést reklamy. Pokud je uživatelé nebudou chtít vidět, budou si muset připlatit. Novinka startuje v USA, k nám se dříve než příští rok nedostane.

Streameři podléhají mamonu peněz. I Amazon chce více reklam
Streameři podléhají mamonu peněz. I Amazon chce více reklam
09.06.2023 15:30:00 | Streaming novinky

Podle informací deníku Wall Street Journal to vypadá, že se Amazon se svou streamovací službou Prime Video přidá k ostatním velkým streamerům a zavede nový reklamami podpořený tarif.

Nejdražší seriál v problémech. Pán prstenů vzniká bez hlavních tvůrců
Nejdražší seriál v problémech. Pán prstenů vzniká bez hlavních tvůrců
10.05.2023 15:15:00 | Streaming novinky

Stávka scenáristů zastihla natáčení druhé řady seriálu Pán prstenů: Prsteny moci chvíli před jeho koncem. To způsobilo celému štábu komplikace, protože showrunneři seriálu J.D. Payne a Patrick McKay museli produkci opustit.

Tvůrci Pána prstenů rázně reagují na kritiku fanoušků. Vážně porušují kánon?
Tvůrci Pána prstenů rázně reagují na kritiku fanoušků. Vážně porušují kánon?
13.10.2022 9:45:00 | Streaming novinky

V nedávném interview pro magazín Hollywood Reporter se autoři seriálového Pána prstenů snažili vypořádat s fanouškosvkou kritikou jejich díla. Odpověděli na pět nejpalčivějších dotazů.

 Amazon pozastavil nenávistná hodnocení Pána prstenů. Nečiní tak poprvé
Amazon pozastavil nenávistná hodnocení Pána prstenů. Nečiní tak poprvé
09.09.2022 14:50:00 | Streaming novinky

I když se Amazon po uvedení seriálového Pána prstenů chlubí rekordní sledovaností, musí čelit hordě nespokojených fanoušků, kteří seriál atakují odmítavými recenzemi. Amazon se proti nim ovšem rozhodl rázně zakročit.

Na seriálu Pán prstenů mohl pracovat i režisér filmů. Nenávist vše zarazila
Na seriálu Pán prstenů mohl pracovat i režisér filmů. Nenávist vše zarazila
09.08.2022 7:00:00 | Streaming novinky

Nechybělo mnoho a Peter Jackson se mohl autorsky podílet i na novém seriálovém Pánu Prstenů od Amazonu. Nakonec ale ze spolupráce sešlo.

Gigant Amazon má nového krále sledovanosti. Sesadil i fantasy Kolo času
Gigant Amazon má nového krále sledovanosti. Sesadil i fantasy Kolo času
13.03.2022 12:00:00 | Streaming novinky

Fantasy seriál Kolo času s Rosamund Pike v hlavní roli byl dosud nejsledovanějším pořadem streamovací stanice Amazon Prime Video. Bylo proto překvapující, že jej na druhé místo s přehledem odsunulo chválené akční krimi.

Amazon Prime Video rozhraní konečně v češtině, blýská se na lepší časy?
Amazon Prime Video rozhraní konečně v češtině, blýská se na lepší časy?
30.06.2021 20:00:00 | Streaming novinky

Již dlouhou dobu se spekulovalo, že Amazon spustí plně českou verzi své služby Prime Video. Na začátku roku jsme tipovali, že to bude před prázdninami a Amazon to tak akorát stihl. Co všechno se mění a jak to aktuálně vypadá s českou podporou?

Není čas na prodej? Amazon nabízí za Bonda a MGM nekřesťanské peníze
Není čas na prodej? Amazon nabízí za Bonda a MGM nekřesťanské peníze
20.05.2021 6:00:00 | Streaming novinky

Po chvilce ticha je opět na stole prodej věhlasného studia MGM některému ze streamovacích hráčů. Po Netflixu a Applu nyní o koupi jedná Amazon. A jeho nabídka je opravdu obří.

The Boys v češtině? Amazon masivně přidává českou podporu
The Boys v češtině? Amazon masivně přidává českou podporu
16.04.2021 17:00:00 | Streaming novinky

Pokud patříte mezi fanoušky antihrdinského seriálu The Boys od Amazonu, možná už delší dobu toužíte po české lokalizaci. Ta je nyní konečně dostupná a Amazon rozhodně nezůstal u jednoho seriálu. Jeho oficiální příchod do Česka je na spadnutí, neobejde se ale bez problémů.

Eddie Murphy má streamovací hit. Trumfnul Borata i Wonder Woman
Eddie Murphy má streamovací hit. Trumfnul Borata i Wonder Woman
10.03.2021 9:00:00 | Streaming novinky

Eddie Murphy a Amazon můžou slavit. Jejich Coming 2 America, pokračování legendární osmdesátkové komedie Cesta do Ameriky, se stal obrovských diváckým hitem lámajícím rekordy.

Novinka Amazonu umožní společné streamování filmů až pro 100 lidí
Novinka Amazonu umožní společné streamování filmů až pro 100 lidí
30.06.2020 15:00:00 | Streaming novinky

Vzpomínáte ještě na nadšenecké rozšíření Netflixu, které vám umožnilo sledovat film na dálku s přáteli a komunikovat pomocí společného chatu? Nyní se nápadu chopil Amazon, který ho do své služby Prime Video implementuje.