FB pixel

Palm Springs (70%)

Časová smyčka, poskytující prostor k dovádění, romantickému sblížení i existenciálním úvahám o smyslu života v ní. Letní komedie, jíž nechybí hlubší podtóny i sympatická ústřední dvojice.

Tenet (80%)

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

Corpus Christi (80%)

Falešný kněz, hledající vykoupení pro sebe i vesnickou komunitu, poznamenanou traumatickou tragédií. Ve filmu Jana Komasy, který získal jedenáct cen polské filmové akademie Orły.

On The Rocks (60%)

Domnělá manželská krize jako prostředek k vyříkání si toho tíživého ve vztahu otce a dcery.

The King (80%)

Historické drama o moci, zodpovědnosti, odkazu otců, manipulativních dvorských intrikách i o tom, jakým způsobem se dá tato moc udržovat a upevňovat.

Quick (60%)

Systémové selhání švédské justice, psychiatrie i policie ve skutečném případu schizofrenního pacienta, který se projektoval do pachatelů hrdelních zločinů.

1917 (80%)

Třemi Oscary oceněná záchranná mise během první světové války, která evokuje kontinuální plynutí času za pomoci jednoho dlouhého záběru.

Birds of Prey (40%)

Přepálená vizuální stylizace koresponduje s vyšinutým chováním hlavní anti-hrdinky, které se díky tomu, jak je definována, jen obtížně daří utáhnout celý film.

Richard Jewell (70%)

Hrdina se stává hlavním podezřelým. Clint Eastwood zkušenou rukou vypráví skutečný příběh člena ochranky, který až příliš zapadal do psychologického profilu pachatele bombového útoku.

Neviditelný muž (70%)

Režisér Leigh Whannell dovede velice umně navodit pocit sice nehmatatelného, ale přesto přítomného trýznivého zla.

Curiosa (60%)

Milostné spojení, přecházející do toho uměleckého v podobě vzniku erotických fotografií. Režisérka Lou Jeunet nás zavádí do světa dekadentních umělců přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Amnestie (60%)

Vztahový thriller o manipulaci, zradě, lsti, ambicích a kostlivcích minulosti, odehrávající se na pozadí největší vězeňské vzpoury na území Československa.

TOPlist TOPlist TOPlist