FB pixel

Pátrání po Evě (50%)

Točí se při sexu s muži, ve vaně se ženami, když bere drogy či pózuje pro vyzývavé fotografie. Fanoušci na sociálních sítích ji dílem obdivují, dílem litují, ale také se ptají - Jsi vůbec skutečná? Výstřední hrdinka díla Pátrání po Evě je k vidění do konce května exkluzivně na DAfilms. Od 18 let.

Začít znovu (70%)

Laik žasne, odborník se diví a rodič raději vyžene děti od televize, třebaže v překvapivém premiérovém dokumentu Začít znovu jde také o ně. Vlastně právě proto.

Poslouchej (50%)

První českou hranou novinkou ve znovuotevřených kinech je snímek, který začíná jako milenecká road movie, postupně se překlopí v thriller a ve finále všechny své přísliby pohřbí. Jmenuje se Poslouchej.

Dokud se tančí (65%)

První premiérou znovuotevřených kin se stává film Dokud se tančí, který spojuje pohled na gruzínský folklor se zapovězenou romancí dvou mladíků. Zkrátka další coming out – ale módní téma tu má i něco navíc.

Kanáři (55%)

Krimithriller Kanáři, který má před vstupem do kin svou online premiéru, vychází z originální reality. Na Kanárských ostrovech, jmenovitě na ostrově La Gomera, se dorozumívají pomocí pískaného jazyka. Což je šifra přitažlivá pro zločince i policisty.

Zrcadlení tmy (55%)

K filmovým novinkám na internetu patří titul Viliama Poltikoviče Zrcadlení tmy. Dal by se charakterizovat jako cestopis vnitřním světem Jaroslava Duška, avšak hlavní aktér tentokrát nevystupuje jako herec, nýbrž coby svého druhu duchovní guru. A tvrdí-li, že vesmír má smysl pro humor, sám Dušek tu m...

Skutok sa stal (50%)

Režisérka Barbora Berezňáková ve filmu Skutok sa stal zkoumá slovenské aféry 90. let včetně únosu prezidentova syna a výbuchu auta, v němž zahynul kamarád korunního svědka případu. Dokument chystaný do kin na 4. června je dostupný od 30. dubna v online premiéře na DAFilms.cz.

Utíkej (65%)

Scenáristka Vicky Jonesová natočila pro HBO seriál Utíkej, jenž spojuje žánr romantické komedie s prvky road movie. Odehrává se totiž ve vlaku, kde se na základě jediné esemesky sejdou bývalí spolužáci. Hrají je Merritt Weverová a Domhnall Gleeson.

Afrikou na Pionýru (65%)

Cestopisný dokument Afrikou na pionýru, který mezi prvními přesunul svou premiéru z kin na internet, se podobá sérii výprav žlutých trabantů - až na tři výjimky. Je pohodovější, kameramansky zdatnější a záběry z nemocnice drsně ohlásí konec legrace.

Cesta kolem světa (65%)

Možná to byla také jen hra, tedy protest tvůrců proti koproducentovi, který netradiční cestopis Cesta kolem světa pustil namísto kin do internetové premiéry. Celé putování Lukáše Pavláska s Ondřejem Sokolem je totiž jedna velká mystifikace. Ale svůj účel plní, vzbudila rozruch a odvedla chmurné myšl...

Frčíme (60%)

Vlastně všechno tady sedí, přesto si ve filmu Frčíme, který vešel do našich kin, vybírá studio Pixar svou slabší chvilku. O potřebě magie se tu hodně mluví, čaruje se ostošest, ale pocitové okouzlení chybí.

Neviditelný (65%)

Vedle Války světů patří k nejznámějším dílům průkopníka sci-fi H. G. Wellse právě Neviditelný, jehož nová verze vstupuje do kin. Režisér Leigh Whannell ve vlastním scénáři sice zachoval jméno titulní postavy vědce Griffina, ale říká mu optický inovátor a hlavně jej na rozdíl od knihy odsouvá do poza...

TOPlist TOPlist TOPlist