FB pixel

A Hidden Life (90%)

Jednoduchý příběh ve fascinujícím audiovizuálním hávu a s výraznou, leč nenásilnou náloží mentální potravy. Umravněný Malick vytvořil jeden ze svých nejsilnějších a nejsevřenějších filmů, což jeho fanoušci velmi ocení. A ti ostatní budou alespoň unuděni o něco méně než jindy.

Téměř dokonalá tajemství (40%)

Řemeslně zdatná kopírka, jež se italský originál snaží trochu pozměnit, dělá to však prostřednictvím vulgarity a příklonu ke komediálním žánrovým stereotypům. Aspoň ale vcelku příjemně uteče a nezanechá škody. Těším se na český remake.

Bourák (20%)

Ondřej Trojan bolestivě naboural, hlavně asi vinou zcela smyslu zbaveného scénáře Petra Jarchovského. Kombinace oblíbených jmen před kamerou i za ní bohužel vedla k natočení absurdního paskvilu, který jde zcela mimo realitu.

Bourák (20%)

Ondřej Trojan bolestivě naboural, hlavně asi vinou zcela smyslu zbaveného scénáře Petra Jarchovského. Kombinace oblíbených jmen před kamerou i za ní bohužel vedla k natočení absurdního paskvilu, který jde zcela mimo realitu.

Ta druhá (60%)

Příběhově předvídatelné a plné klišé, v konkrétních vtipech stojící na komediální zdatnosti Lauren Lapkus. Jen díky ní je zaměnitelný film aspoň lehce nadprůměrný.

Raoul Taburin (70%)

Milá a nenásilně podaná komedie, která díky své naivitě posílá pozitivní energii na všechny strany. Takhle by mohla vypadat příjemná rodinná podívaná.

Poslouchej (40%)

Obyčejná vztahová krize, nebo děsivé soužití s agresivním manipulátorem? To se pokusí zjistit mladý pár na výletě, který bude mít osudovou dohru. Sympatický náčrt, který však selhává jak v naplňování žánrových očekávání, tak v jejich boření.

Kanáři (60%)

Podvratná noirovka, zábavná hlavně tím, jak pracuje s žánrem, hrdiny a dávkováním informací. Záměrná nediváckost však v tomto případě výsledku spíše škodí.

Překladatelé (50%)

Atraktivně vypadají, ale vnitřně velmi nesoudržná a nelogická hra s divákem. Přitom základ k příjemného eurothrilleru tam byl, ale tenhle puzzle-film prostě nedokáže poskládat dílky tak, aby do sebe pěkně zapadly.

Země medu (80%)

Elegický povzdech nad parazitickými prvky lidské povahy, jež se daří vykreslit na příkladu nelehkého údělu jedné stárnoucí ženy. Dokument, který ví, co chce říct, a říká to.

Malá lež (80%)

Dospělý a citlivý pohled na kulturní vykořeněnost a morální dilemata, které s sebou takový život přináší. Autorka Lulu Wang nikam nespěchá a s akurátní melancholií vykresluje portrét jedné rodiny, blízké i vzdálené zároveň.

Frčíme (80%)

Na poměry Pixaru vážný a sofistikovaný film, který sice staví na standardní příběhové šabloně, avšak pro větší děti nabízí silný příběh o vyrovnávání se se ztrátou. Těžkého (a trochu i nevděčného) úkolu se však v Pixaru dokázali zhostit na výbornou.

TOPlist TOPlist TOPlist