FB pixel

Fosse/Verdonová

Zajímavý vnitřní pohled na romantický a kreativní vztah mezi vlivným režisérem a choreografem Bobem Fossem a Gwen Verdonovou, jednou z nejlepších tanečnic, jaká kdy vystoupila na Broadwayi. Jeden druhého ve svých kariérách ženou stále dál, k vyšším cílům a ambicím, zatímco je zároveň spojuje milostný vztah. Seriál navíc během svých 8 epizod s tímto párem časově projde celkem 50 let a nabízí tak vskutku ucelený pohled na toto jedinečné spojení dvou osobností. Hrají: Sam Rockwell, Michelle Williams, Kelli Barrett, Norbert Leo Butz, Aya Cash a Nate Corddry.

Devs

Tenhle seriál je typický Alex Garland a jeho fandové budou pravděpodobně velmi spokojeni. U všech ostatních ale půjde tak trochu o test trpělivosti a schopnosti vydržet pomalé a táhle rozplétání děje. V něm se softwarová inženýrka Lily Chanová pouští na vlastní pěst do odvážného vyšetřování nepřístupné divize firmy, v níž pracuje. Má totiž podezření, že tato technologická společnost ze Sillicon Valley, respektive její tajemná součást, stojí za zmizením jejího milovaného. Hrají: Sonoya Mizuno, Nick Offerman, Jin Ha, Karl Glusman, Alison Pill a Zach Grenier.

Westworld (3. řada)

Roboti z Westworldu jsou zpět již potřetí. Tentokrát však už nebudou jako křečci v teráriu pobíhat po lidmi kontrolovaném zábavním parku, ale vydají se do světa svých stvořitelů. Mají totiž v plánu ukázat jim, že tenhle technologický pokrok lidstvo trochu přehnalo a nyní je čas za něj zaplatit. Známé postavy Dolores, Maeve, Bernarda či Charlotte nově doplní Caleb, kterého ztvární Aaron Paul. Tvůrci slibují méně hádanek a přímočařejší vyprávění, které druhá řada mírně postrádala, tak snad... Hrají: Evan Rachel Wood, Aaron Paul, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen a James Marsden.

Rodiče

Komediální pohled na moderní příkoří manželského života, který koření hypotéka, pracovní stres, nechápající rodiče, výchova dětí i vzájemné rozpory mezi mužem a ženou. Dá se to všechno zvládnout, aniž by se z toho člověk nezbláznil? Hrají: Martin Freeman, Daisy Haggard a Michael McKean.

Spiknutí proti Americe

Další historická minisérie HBO je tady, tentokrát na motivy románu Philipa Rotha. Zamíříme do Spojených států v dobách druhé světové války, kde se však všechno nevyvíjí tak, jak to znáte z učebnic dějepisu. Předválečný příznivec fašismu a slavný letech Charles Lindbergh zde totiž místo politického aktivismu rovnou vyrazí do nejvyšších pater politiky, aby se v prezidentských volbách proti Franklinu Rooseveltovi ucházel o post lídra Spojených států. Tento dramatický vývoj událostí, který může Ameriku velmi rychle poslat na scestí, navíc pozorujeme z pohledu chudé židovské rodiny žijící v New Jersey. Hrají: Morgan Spector, John Turturro, Winona Ryder, Zoe Kazan a Anthony Boyle.

Lví král

Simba, Pumbaa, Scar, Mufasa, Nala, Timon a další míří na HBO v moderním disneyovském zpracování kultovní pohádky z 90. let. Byť loňský animovaný film dle kritiků mírně postrádá ducha a energii originálu, jde nepochybně o špičkovou vizuální podívanou starého dobrého příběhu, na němž řada mileniálů svého času vyrůstala. Hrají: James Earl Jones, Chiwetel Ejiofor, Donald Glover, Billy Eichner a John Kani.
Online na HBO GO od 8.3.2020

Nula Nula Nula

A zase ten obchod s kokainem. Na rozdíl od Narcos zde však nebude řeč o žádné konkrétní zemi či oblasti, ale rovnou o globálním obchodu s cenným bílým práškem, který vzniká v tajných výrobnách v džunglích, načež je pašován do nejbohatších částí světa, kde jej s oblibou šňupu boháči, byznysmeni, zoufalí závisláci či znudění lidé. Jak celý tenhle kolotoč plný peněz, mocenských rozepří a všudypřítomného vlastně vypadá a funguje zevnitř? Hrají: Andrea Riseborough, Dane DeHaan, Gabriel Byrne, Giuseppe De Domenico a Harold Torres.

K smíchu (2. řada)

Ikona dětské zábavy Jeff (respektive jeho alter ego) se vrací v druhé řadě. Rozpad rodiny se přímo odráží i na jeho kariéře, a tak se slavný hrdina dětí a jeho tradiční maňásek poprvé po hodně dlouhé době nachází bez svého vlastního televizního pořadu. Nyní jde o to zjistit, jak nepřijít o své dětské fandy a zůstat v jejich přízni... za každou cenu! Hrají: Jim Carrey, Frank Langella, Catherine Keener, Judy Greer a Cole Allen.

Spider-Man: Daleko od domova

Spidey vyráží na zaslouženou dovolenou, aby si trochu odpočinul od nahánění zločinců na domácí půdě a měl čas zotavit se ze ztráty svého mentora Tonyho Starka. To však ještě neví, že domnělé evropské prázdniny, během niž zavítá i do stověžaté Prahy, budou všechno, jen ne klidné a pohodové. Hrají: Tom Holland, Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Zendaya a Jon Favreau.
Online na HBO GO od 15.3.2020

Toy Story 4: Příběh hraček

Čtvrté Toy Story je přesně tím, co byste od Příběhu hraček čekali. Tvůrcům se i napočtvrté podařilo dát dohromady výborný animák, který rozesměje i zahřeje u srdce bez ohledu na to, jaký rok narození máte v občance či na rodném listu. Nechybí samozřejmě perfektní vizuální animace, jak je u Pixaru zvykem, ani známé (i nové) hlasy hraček. Hrají: Patricia Arquette, Keanu Reeves, Tom Hanks, Tim Allen a Keegan-Michael Key.
Online na HBO GO od 22.3.2020

10 důvodů, proč si HBO zaplatit i v březnu  |  Tipy na film  |   |  2629 přečtení  |  13 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Komentáře k článku 10 důvodů, proč si HBO zaplatit i v březnu

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 důvodů, proč si HBO zaplatit i v březnu

Tipy na film  |  včera 0:00  |  4

55 nejlepších sci-fi seriálů od roku 2010 do současnosti

V minulém desetiletí se televizní tvorba v oblasti sci-fi rozmohla a my se tak dočkali desítek nových projektů. Vybrali jsme tedy 55 nejrůznějších sci-fi seriálů, které patří mezi ty nejlepší. Je jen na vás, zda si vyberete postapokalyptickou řež, putování vesmírné lodi nebo galaktický babysitting. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  19

21 nejočekávanějších červnových novinek na Netflixu

Květnové novinky už máte v merku a začínáte vyhlížet, co se na Netflixu chystá v budoucích týdnech? Pak jste na správné adrese. Vybrali jsme pro vás 21 filmů a seriálů, které se během června objeví na Netflixu a rozhodně by vám neměly utéct. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  49

10 novinek (nejen) na Netflixu, které byste měli dohnat o víkendu

Nebudeme si lhát. Uplynulý týden byl ze strany Netflixu na megalomanské pecky skoupý. To ale neznamená, že se nenajdou zajímavé kousky, které se hodí jak na Netflixu, tak na jiných streamovacích službách dohnat. Ostatně právě tyhle slabší týdny jsou na trochu té alternativy a plnění restů perfektní. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  174

9 filmů s hereckým obsazením, bez kterého si je nelze představit

Bez určitých herců bychom si určité postavy neuměli představit. Ať už díky typovému castingu, nebo perfektní herecké metodě, která dá postavě vlastní osobnost. V následujícím článku najdete několik herců, kteří byli perfektní volbou pro svou filmovou roli. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  113

55 nejlepších filmů delších než tři hodiny

I když už je venku hezky, pořád si lze v této pochmurné době najít i trochu více času na delší filmový zážitek. Pokud vás už unavuje binge watch seriálových sezón a raději byste si doplnili vzdělání o pekelně dlouhé filmové klasiky, tak jsme vám vybrali 55 nejlepších snímků delších než 180 minut. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist