FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Spravedlnost podle Spensera
Zdroj: TMDB

Spravedlnost podle Spensera

Kriminální thriller točící se okolo vraždy dvou bostonských policistů, s kterou si očividně autority nevědí rady. Vyšetřování tak do rukou bere bývalý policista Spenser a jeho spolubydlící Hawk. Bostonské podsvětí je však kvapně stáhne do svých spárů a poodhalí jim, že za podivnou vraždou se zřejmě skrývá ještě podivnější konspirace. Jde již o pátou spolupráci režiséra Petera Berga a Marka Wahlberga. Hrají: Mark Wahlberg, Bokeem Woodbine, Alan Arkin, Winston Duke, Michael Gaston a Marc Maron.

Online na Netflix (titulky) od 6. 3. 2020

Díra
Zdroj: TMDB

Díra

Španělský thriller z (ne)daleké budoucnosti, který se vás konstantně bude snažit donutit, abyste si okusovali nehty. Další pokus přijít s efektivním vězením budoucnosti, proti kterému budou dnešní žaláře hotové lázně. V tomto případě jde o zajímavě pojaté vertikální vězení, které v sobě skrývá i odkaz na kastování lidské společnosti. Zjednodušeně řečeno jsou zde vězni rozděleni na jednotlivá patra, kterými jednou denně projíždí vozík s jídlem. Trik je v tom, že začíná úplně nahoře a postupně jede dolů, přičemž si z něj vězni mohou vzít, cokoliv chtějí. Na ty v nižších patrech tak zůstává jen to, co jim nechají kolegové z vyšších pater. Jak se dostat do vyššího patra? Proč se do tohoto vězení nechal hlavní hrdina zavřít dobrovolně? A jde nějak tento systém přelstít? Hrají: Ivan Massagué, Antonia San Juan a Zorion Eguileor.

Online na Netflix (titulky) od 20. 3. 2020

Castlevania (3. řada)
Zdroj: TMDB

Castlevania (3. řada)

Seriál inspirovaný sérií videoher, jejichž vznik sahá až do roku 1986. Středověká animovaná fantasy sleduje kroky posledního přeživšího člena rodu Belmontů, lovce upírů Trevora, který se snaží zachránit osud východní Evropy před nadvládou nejmocnějšího a nejkrutějšího upíra ze všech Drákuly. Cesta k němu a k ukončení doby temna je však spletitá a kromě nutnosti nalézt spojence se Trevor bude muset probojovat hordami nadpřirozených stvoření, které Drákula kontroluje. První dvě řady pak sice samotného vládce zla zneškodnily, jak ale záhy zjistíme, pohůnci Drákuly si oddych nedávají. Trevor a jeho společníci se tak musí vrátit do akce a možná se vzduchem konečně prožene i legendární bič Vampire Killer. Hrají: Graham McTavish, Richard Armitage, Emily Swallow, James Callis, Alejandra Reynoso, Jaime Murray a Adetokumboh M'Cormack.

Online na Netflix (titulky) od 7. 7. 2017 , nové díly od 13. 5. 2021

Království zombií (2. řada)
Zdroj: TMDB

Království zombií (2. řada)

Korejské středověké drama plné politikaření, korupce a mocenského hašteření, které však na druhé straně vyvažuje nefalšovaný zombie seriál. Jak taková kombinace feudální Koreje a zombíků může fungovat? To nikdo neví, ale letošní druhá řada je rozhodně zasloužená. Prvních 6 epizod je skvělým úvodem série, ve kterém korunní princ vyráží vyšetřit údajné šíření záhadné nákazy, která má ohrožovat jednu zapadlou vesnici království. Po příjezdu na místo však zjišťuje, že jsou zdejší obyvatelé proměněni v zombie. Přichází zima a to nejhorší teprve přijde. Podaří se nákazu včas zastavit, než se rozšíří všude? Hrají: Ju Ji-hoon, Ryu Seung-ryong, Bae Doo-na, Kim Sang-ho a Kim Sung-kyu.

Online na Netflix (titulky) od 25. 1. 2019 , nové díly od 13. 3. 2020

Dopis pro krále
Zdroj: TMDB

Dopis pro krále

Mladý panoš Tiuri se vydává na odvážnou a nebezpečnou výpravu napříč třemi královstvími, aby ke králi dostal tajný dopis. Moderní seriálové zpracování fantasy románu nizozemské spisovatelky Tonke Dragtové z roku 1962. Dílo se v roce 2008 dočkalo filmového zpracování, nyní přichází pokus o seriál, který se navíc natáčel v České republice! Hrají: Ruby Ashbourne Serkis, Jack Barton, Islam Bouakkaz a Amir Wilson.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 20. 3. 2020

Kripl Kemp: Revoluce na kolečkách
Zdroj: TMDB

Kripl Kemp: Revoluce na kolečkách

Dokumentární počin o jednom letním táboře nedaleko Woodstocku, na němž se v 70. letech skupinka postižených teenagerů rozhodla, že se pokusí změnit předsudky o postižených lidech a zároveň tak změnit své životy k lepšímu, aby se místo pocitu izolace a diskriminace mohli opět cítit jako lidské bytosti. Dokument pochází z produkce Baracka a Michelle Obamových.

Online na Netflix (titulky) od 25. 3. 2020

Filmy studia Ghibli
Zdroj: TMDB

Filmy studia Ghibli

Na Netflix v březnu dorazí další nálož tvorby famózního Hajao Mijazakiho. Celkem půjde o 7 animovaných japonských filmů studia Ghibli, z čehož hned tři pochází z Mijazakiho pera: Naušika z Větrného údolí, Princezna Mononoke a oscarová Cesta do fantazie. Tuto skvělou trojici doplní ještě Naši sousedé Jamadovi, Království koček, Arrietty ze světa půjčovníčků a Příběh o princezně Kaguje.

Online na Netflix (titulky) od 1. 3. 2020

Válečníci
Zdroj: TMDB

Válečníci

Násilná, stylová klasika z konce 70. let konečně i na Netflixu. Pokud jste ještě příběh gangu Warriors, na nějž si po křivém obvinění ze zavraždění vůdce konkurenčního gangu brousí zuby taková menší pouliční "armáda" i policejní složky, neviděli, nyní to můžete napravit. Nečeká vás sice žádná akční smršť, ale hnus a srab Bronxu a dalších čtvrtí New Yorku dokázal režisér Walter Hill vystihnout perfektně. A je tu král béčkařů James Remar. Co chtít víc? Hrají: Michael Beck, James Remar, David Patrick Kelly, Dorsey Wright a David Harris.

Online na Google Play, iTunes, Rakuten (titulky) od 9. 2. 2016

Ozark (3. řada)
Zdroj: TMDB

Ozark (3. řada)

Dynamický thriller plný zvratů odehrávající se u amerického jezera Ozark můžeme považovat za nástupce famózního Perníkového táty. Hlavní hrdina, finanční poradce, totiž pere peníze pro mexický kartel. Ovšem když jeho kolega zpronevěří jejich peníze a je posléze zabit, musí hlavní hrdina pro záchranu sebe a své rodiny vymyslet způsob, jak vyprat 500 milionů dolarů. Rozhodne se proto odjet z Chicaga mimo civilizaci a vyprat peníze v rekreační oblasti Ozark. Hrají: Jason Bateman, Veerle Dobbelaere, Wine Dierickx, Laura Linney, Sofia Hublitz a Marie Vinck.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 21. 7. 2017 , nové díly od 27. 3. 2020

Ztracené dívky
Zdroj: TMDB

Ztracené dívky

Když se dcera Mari Gilbertové Shannan náhle ztratí, zoufalá matka doufá, že se jí policii podaří nalézt. Laxní přístup vyšetřovatelů ji však nakonec donutí pustit se do hledání na vlastní pěst. To ji zavede až do na první pohled normální uzavřené komunity na Long Islandu, kde byla její dcera naposledy viděna. Nevzdávající se matka nakonec pomůže odhalit sérii dosud nevyřešených vražd. Scénář filmu vznikl na základě skutečných událostí. Hrají: Amy Ryan, Thomasin McKenzie, Kevin Corrigan, Gabriel Byrne a Dean Winters.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 13. 3. 2020

10 důvodů, proč si Netflix zaplatit i v březnu  |  Tipy na film  |   |  25 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Další články jako 10 důvodů, proč si Netflix zaplatit i v březnu

Tipy na film  |  před 4 hodinami

22 nejlepších filmů, které do 30. září opustí Netflix

S koncem září opustí Netflix hned několik desítek titulů. Vybrali jsme přes 20 nejlepších, které nám budou chybět. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Podzimní hitparáda novinek pokračuje a následující víkend je opět plný titulů, které by divák neměl vynechat. Čeká nás nový Mortal Kombat, jablečná Nadace, anebo Doom Patrol. A to je jen začátek. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

11 filmů od Netflixu, které musíte vidět do konce roku

S nastupujícím podzimem se blíží období, kdy Netflix hodlá uvádět ty nejlepší pecky ze svého letošního katalogu. Pojďme se na ně pořádně podívat, je totiž rozhodně o co stát a na co se těšit. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

11 kyberpunk filmů, které byste měli vidět před Matrixem 4

Těšíte se na nový Matrix a chcete kyberpunku víc? V tomto článku najdete 11 příkladů filmů, které kyberpunk představují, nebo z něj jen vychází, případně filmů, ze kterých právě kyberpunk vycházel. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

Netflix právě přidal 5 parádních filmů, které byste neměli přehlédnout

Streamovací gigant zařadil do své nabídky filmy, které by byla škoda minout. Najdete v nich vše od akce přes drama až výživný psycho-horor. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist