FB pixel

Jeho temné esence

Seriál, o kterém se už od jara hovoří jako o jednom z potenciálních nových vládců fantasy žánru na televizních obrazovkách. Zpracování stejnojmenné knižní trilogie autora Philipa Pullmana vypráví příběh dívky Lyry, která nepochází z našeho světa a během pátrání po svém zmizelém příteli odhalí zlověstnou skupinu, která unáší děti a snaží se přijít na kloub mysteriózní elementární částici známé jako Prach. Lyra ve svém pátrání pokračuje napříč různými světy a v jednom, který se podobá tomu našemu, narazí na chlapce jménem Will, kterému nechybí statečnost ani odhodlání. Společně s ním pak pokračuje na pouti různými paralelními realitami, aniž by si zpočátku uvědomovali, jak důležitý úkol před nimi leží. Hrají: James McArdle, Ruth Wilson, Dafne Keen, Clarke Peters a Lin-Manuel Miranda.
Premiéra 1. dílu na HBO GO 4.11.2019 a poté každé pondělí nový díl

Bažináč

HBO pokračuje ve své snaze skupovat pro české diváky DC komiksové seriály z USA a za tento je potřeba být vděčný. Bažináč sice skončil stejně rychle, jako začal, ale recenze nebyly vůbec špatné a snad se jednoho dne dočkáme pokračování. Mezitím ale máme konečně šanci zkouknout legálně první desetidílnou řadu. V ní se doktorka Abby Arcane vrací do města Houma ve státě Louisiana, kde se narodila, aby přišla na kloub smrtícímu viru, který se objevil v místních bažinách. Po tragické smrti kolegy Abby zjišťuje, že v bažinách nečíhá pouze smrtelný virus, ale něco inteligentního, co má vlastní plány. Hrají: Crystal Reed, Virginia Madsen, Andy Bean, Derek Mears a Henderson Wade.
Online na HBO od 8.11.2019

Paní Fletcherová

Nový komediální seriál z produkce HBO se inspiroval stejnojmenným románovým bestsellerem spisovatele Toma Perrotty. Hlavní postavou je rozvedená svobodná matka Eva Fletcher, jež po synově odchodu na studia bojuje se samotou a syndromem prázdného hnízda. Ten si začne léčit internetovou pornografií, která jí nabízí způsob, jak se odreagovat a dát průchod svým dosud potlačovaným sexuálním fantaziím. U pouhého fantazírování za notebookem však nezůstane. Nové problémy mezitím v prostředí vysoké školy řeší i její syn Brendan. Hrají: Kathryn Hahn, Jackson White, Casey Wilson, Owen Teague a Jen Richards.
Premiéra 1. dílu na HBO GO 28.10.2019 a poté každé pondělí nový díl.

Bez vědomí

Píše se rok 1989 a Československo prochází revolučními společenskými změnami. Houslová virtuózka Marie a její manžel Viktor, který musel za bývalého režimu čelit pronásledování, se vracejí z britského exilu, kam uprchli před 12 lety, zpět domů v naději, že budou konečně moci svobodně žít se svou rodinou. Návrat ale neproběhne tak pohádkově, jak si oba představovali a Marie se musí poprat nejen se zcela nečekanými událostmi, ale i informacemi, které zjistí o Viktorovi. Hrají: Tatiana Pauhofová, Martin Hofmann, Martin Myšička, Jan Vlasák, David Nykl a Hattie Morahan.
Online na HBO GO od 17.11.2019

Příběhy za kamerou

Tom Hanks, Gary Goetzman a Mark Herzog dali jako výkonní producenti společně dohromady dokumentární seriál, který ve 12 hodinách postupně prochází několik desetiletí vývoje americké kinematografie a hledá politické, společenské a kulturní vlivy, které ji zásadním způsobem pomáhaly formovat. Kromě archivních záběrů se v dokumentární sérii objeví řada velkých jmen amerického filmu (Ron Howard, Ridley Scott, Morgan Freeman a další), která v rozhovorech popisují, jak vývoj amerického filmu vnímali během svých profesních životů.
Online na HBO GO od 1.11.2019

Zelená Kniha

Bývalý italský vyhazovač Tony "Pysk" Vallelonga a slavný černošský pianista Dr. Don Shirley se společně vydávají na dvouměsíční štaci po americkém jihu, aby v sobě objevili sílu přátelství a poukázali na rasismus, který tehdy v 60. letech vládl. Zatímco kultivovaný a zásadový Don koncertuje, musí najít způsob, jak vycházet se svým horkokrevným partnerem, který má díky svému životnímu stylu přesně opačný pohled na svět. Jih USA jim totiž připraví nástrahy, které budou schopni překonat jen společně. Film je inspirován skutečnými událostmi. Hrají: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini a Sebastian Maniscalco.
Online na HBO GO od 3.11.2019

Kursk

Historické drama o skutečné nehodě, ke které došlo v roce 2000 na palubě jaderné ponorky K-141 Kursk. 155 metrů dlouhá jaderná ponorka K-141 Kursk je na přelomu milénia považována za „nepotopitelnou“ pýchu Severního loďstva ruského válečného námořnictva. Během námořního cvičení v srpnu 2000 se na palubě nachází 118 členů posádky. 12. srpna otřesou trupem Kursku v rozmezí 135 sekund dvě mohutné exploze, po kterých plavidlo zůstává bezmocně ležet na dně arktických vod Barentsova moře. Začíná zoufalý boj s časem. Pro námořníky. Pro jejich rodiny. Záchranou operaci komplikuje zchátralé vybavení a odmítavý postoj ruské vlády přijmout zahraniční pomoc. Hrají: Léa Seydoux, Colin Firth, Matthias Schoenaerts, Michael Nyqvist, Peter Simonischek a Max von Sydow.
Online na HBO GO od 8.11.2019

Captain Marvel

Carol Danvers bývala obyčejnou armádní pilotkou, ale setkání s tajemnou zástupkyní vesmírné rasy Kree jí nechtěně přineslo superschopnosti. Budou se hodit, protože zlí Skrullové, kteří dokáží měnit podobu, si chtějí podmanit Zemi. Letošní jarní marvelovský předkrm Endgame míří na HBO. Hrají: Brie Larson, Jude Law, Samuel L. Jackson, Gemma Chan, Lee Pace, Djimon Hounsou, Mckenna Grace a Ben Mendelsohn.
Online na HBO GO od 10.11.2019

Mission Impossible

Mission: Impossible I, II, III, Ghost Protocol

Fandy série Mission: Impossible HBO v listopadu, pokud se rozhodnou prodloužit své předplatné, potěší. Do své knihovny totiž zařadí rovnou první čtyři díly kultovní šestidílné akční série, která se loni dočkala svého zatím posledního, a nutno dodat výborného, pokračování s podtitulem Fallout (taktéž na HBO dostupný). Ethan Hunt v Praze, při boji s nebezpečným virem Chiméra, při snaze získat technologii zvanou "králičí packa" nebo uchránit kódy k ruským jaderným hlavicím. Stačí si vybrat... jen pátý díl s podtitulem Národ grázlů bohužel chybí.
Online na HBO GO od 4.11.2019


Alita: Bojový Anděl

V daleké budoucnosti, která má daleko k ráji, nachází vědec na skládce poničeného kyborga. Po opravení zjistí, že se v jeho nitru nachází dospívající dívka Alita. Problémem je, že si nepamatuje nic ze své minulosti a netuší, kde je. Velmi rychle se ale začne na svůj nový život adaptovat a objevovat stinné stránky reality, v níž se ocitla. Při jedné z konfrontací s podsvětím zjišťuje, že má mimořádné schopnosti. Zatímco se členové odvrácené strany města snaží nového ochránce zákona najít a zlikvidovat, začíná si Alita pomalu rozpomínat na svou minulost. Hrají: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali a Ed Skrein.
Online na HBO GO od 17.11.2019

10 důvodů, proč si HBO zaplatit i v listopadu  |  Tipy na film  |   |  2244 přečtení  |  22 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Komentáře k článku 10 důvodů, proč si HBO zaplatit i v listopadu

 Michal Kolla

Michal Kolla 2019

Největší radost by mi udělalo, kdyby s příchodem třetí série se v budoucnu na Hbo objevil Yellowstone. Jinak, Bažináč potěšil a třeba by si jej HBo max mohlo vzít pod svá křidla..

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 důvodů, proč si HBO zaplatit i v listopadu

Tipy na film  |  před 1 hodinami

10 novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Ani o prvním srpnovém víkendu se rozhodně nudit nebudete. A bohatě vám postačí Netflix a HBO, které daly dohromady solidní multižánrovou nabídku, která zaujme snad každého. Sci-fi? Dokumenty? Romantika? Všechno máme! číst více

Tipy na film  |  včera 0:00

10 důvodů, proč si HBO zaplatit i v srpnu

Chystáte se před srpnovými pařáky skrýt před televizi? HBO GO by k tomu opět mohla být více než užitečným partnerem. Tradiční seriálovou nálož opět doplňuje skupinka filmů, které jste loni (ne)viděli v kinech a nechybí ani další filmový maraton, tentokrát z našich luhů a hájů. Jdete do toho? číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

10 v současnosti nejpopulárnějších seriálů na Netflixu

V minulém měsíci jsme se na Netflixu dočkali několika zajímavých novinek, jež se okamžitě zařadily mezi nejsledovanější seriálové pecky. První místo pak ale uhájil dřívější hit Papírový dům. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

10 nejočekávanějších filmů a seriálů v srpnu (nejen) na Netflixu

Doufáme, že všechny nejočekávanější kousky z července máte za sebou a jste připravení na novou várku. Ani v srpnu totiž streamovací služby nezahálí a tlačí na nás monstrózní množství parádního obsahu. Vrací se fajnové sci-fi Déšť, nově netflixovský Cobra Kai, anebo Lucifer. A to jsme jen u Netflixu. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

12 nenápadných červencových novinek na Netflixu, které byste měli dohnat

Netflix nás zavaluje takovým množstvím obsahu, že zkrátka musíme selektovat. A nevíme, jak vy, ale my často selektujeme prostě podle velikosti a známosti titulů. Proto je dobré se také ohlédnout zpět a upozornit na méně nápadné projekty, které jsou často ve výsledku lepší než Netflixem více tlačené tituly. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist