FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Annabelle
Zdroj: TMDB

Annabelle

V zajetí démonů bylo pro studio Warner Bros. jasný úspěch, takže kromě nezbytného pokračování přišla řada i na spin-off. Jako první se dočkala oblíbená panenka Annabelle, která se vedle manželského dua Warrenových objevila už v původním V zajetí démonů. V první Annabelle zjistíme, jak došlo k tomu, že Annabelle získala svou neblahou pověst a jak se vlastně dostala do pozornosti Eda a Lorraine. Jak a proč vlastně panenka Annabelle vznikla se diváci dozvěděli v pokračování s podtitulem Zrození zla. Režisér první Annabelle se podělil o historku, kdy si během obhlídky lokace všiml na zaprášeném okně stopy po třech prstech či drápech (stejně jako filmový démon). Zážitek mu dosvědčil producent a přidal i svou „děsivou“ historku. Během natáčení ve starší budově spadl velký skleněný lustr na hlavu herce hrajícího postavu domovníka, která se měla stát oběti démona právě v té stejné budově. Několik zvláštních úkazů potkalo i natáčení třetího pokračování, počínaje dveřmi a světly s vlastním životem a černými fotkami při pokusech vyfotit rekvizitu panenky. V Thajsku dokonce došlo k tomu, že po promítání filmu našli jednoho diváka mrtvého. Skutečná panenka je dodnes zasklená v muzeu Warrenových.

Online na Google Play (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Netflix, O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 2. 8. 2019

Vymítač ďábla
Zdroj: TMDB

Vymítač ďábla

Chování mladé Regan (Linda Blair) se vymyká kontrole a sami lékaři jako řešení navrhnou exorcismus. Nejde o nástřel spin-offu Stranger Things, ale samozřejmě o legendární hororové dílo režiséra Williama Friedkina, které jen se štěstím získalo eRkový rating a po dlouhou dobu také eRkovým žebříčkům vládlo (pokud budeme brát v potaz inflaci, tak jim vládne i nadále). Samotný Vymítač byl doslova obklopen smrtí, když dva herci zemřeli krátce po natáčení (stejně jako jejich postavy), dědeček Lindy Blair a bratr Maxe von Sydowa zemřeli během natáčení, syn herečky, která poskytla démonův hlas, zabil svou manželku a dvě děti v roce 1987. Z důvodu výhrůžek smrtí zajistilo studio Lindě Blair na půl roku ochranku. V domě, ve kterém se film měl natáčet, propukl požár, zvláštní však je, že se vyhnul pokoji Regan. Jak Linda, tak Ellen Burstyn, hrající její matku, se při natáčení náročnějších scén poranily. Zajímavost na konec: ve filmu se objevil reálný vrah. Jde o radiologického technika jménem Paul Bateson, jenž asistuje při vyšetření Regan. Podle některých zdrojů byl možná zodpovědný za celou sérii vražd. Bateson částečně inspiroval další Friedkinův film, Na lovu s Al Pacinem.

Online na Google Play, iTunes, Rakuten od 21. 8. 2021

Přichází Satan!
Zdroj: TMDB

Přichází Satan!

Na rozdíl od předchozího Vymítače ďábla má zlo v Donnerově filmu mnohem nevinnější obal, ale o to je nebezpečnější. Je jím Damien, syn Roberta a Katherine Thornových. Damien ovšem není jejich biologický syn, neboť ten zdánlivě zemře po porodu a kněz vnukne Robertovi myšlenku nahradit jej sirotkem, jehož matka zemřela při porodu. Postupem času se kolem Damiena začínají dít čím dál tím podivnější události a Katherine se jej začne bát a vzdalovat se mu. Myslíte si, že se kolem filmu o potomkovi Satana bude dít něco zvláštního? Je to tak. Producent filmu i hlavní hvězda Gregory Peck měli během cesty letadlem oba „štěstí“ a zažili zásah bleskem. Producent se také několikrát v Londýně jen těsně vyhnul bombovým útokům IRA. Během natáčení scény s rotvajlery nešla psiska zastavit a málem přizabila kaskadéra. Původně měl film ještě obsahovat scénu se splašenými tygry, ale najatý pečovatel velkých koček se ještě předtím stal obětí svých ozubených svěřenců poté, co jednoho z nich zapomněl pořádně zajistit. Nejzvláštnější událost se ale přihodila supervizorovi speciálních efektů. Pár měsíců po uvedení filmu už pracoval na jiném snímku, když se společně s asistentkou stal účastníkem dopravní nehody. Asistentka přišla o hlavu (podobně jako postava ve filmu) a když se supervizor vykutálel z vraku auta, spatřil značku s informací město Ommen, Nizozemsko (film v originále The Omen) 66.6 km daleko.

Není nikde online

Sestra
Zdroj: TMDB

Sestra

Po Annabelle je Sestra dalším spin-offem V zajetí démonů. Chronologicky jde o první film celé série a rozvíjí pozadí příběhu démona s podobou řádové sestry, který se objevil v pokračování V zajetí démonů. V Sestře se tedy dozvíme, jak se titulnímu démonovi podařilo proniknout do našeho světa a jak tato událost zapadá do celkové „démonické“ mozaiky. Film se natáčel na řadě lokací v Rumunsku. Režisér filmu, Corin Hardy, se nechal slyšet, že během natáčení uprostřed lesa spatřil dvojici duchů rumunských vojáků. Prý je zaujalo natáčení. Během natáčení na goticko-renesančním Korvínově hradu měl vedle otisku dlaně na jedné zaprášené dekoraci ještě jeden, mnohem bizarnější zážitek. Během prací v katakombách hradu měl přichystané kamerové monitory v jednom z výklenků v podzemí. Scéna se připravila a štáb se pustil do natáčení. Hardy se odebral do výklenku (do kterého se vcházelo pouze jedním vchodem), uviděl dva „týpky“ a v domnění, že jde asi o zvukaře pouze pozdravil a svou pozornost upřel na monitory. Asi po půl hodině probíhajícího natáčení se plánované záběry konečně podařily podle jeho představ, takže se chtěl zeptat na názor dvojice „zvukařů“. Když se otočil, zjistil, že je místnost prázdná a že tam s ním nikdo ve skutečnosti nebyl.

Online na Google Play, iTunes (titulky) (dabing), iVysílání (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 7. 1. 2019

Rosemary má děťátko
Zdroj: TMDB

Rosemary má děťátko

Mladý pár se nastěhuje do domu, jehož předchozí majitel byl podezřelý z kanibalismu a vraždy. Guy je herec, který touží po své velké roli a Rosemary chce být hodná manželka. Oba tedy přistoupí k tomu, že s potomkem ještě nějakou dobu počkají. Po určité době Guy opravdu vysněnou roli získá a Rosemary otěhotní. Průběh jejího těhotenství je čím dál tím zvláštnější, stejně jako sousedé páru. Rosemary pomohla režiséru Romanu Polanskému prorazit v Hollywoodu a díky finančnímu úspěchu mu otevřela dveře k dalším projektům. Během natáčení Rosemary obdržel producent filmu anonymní dopis, který mu oznamoval, že pomalu shnije během dlouhé a bolestivé nemoci. Nedlouho poté producent opravdu zkolaboval a musel se podrobit operaci. Skladatel filmu krátce po natáčení během přátelské roztržky dopadl hlavou na obrubník a na následky úrazu zemřel. U filmového štábu také došlo k otravě jídlem a jednoho z producentů při cestě domů po natáčení postihla mrtvice. Rosemary ve filmu ztvárnila Mia Farrow, ale Polanski uvažoval pro hlavní roli i o své tehdejší ženě, Sharon Tate. Ta se o rok později stala obětí členů Mansonova kultu.

Online na Google Play, iTunes (titulky) od 14. 11. 2017

V zajetí démonů
Zdroj: TMDB

V zajetí démonů

V tomto duchařském hororu, režírovaném Jamesem Wanem, sledujeme počínání manželského páru Eda a Lorraine Warrenových, kteří se živí jako paranormální vyšetřovatelé. Rodinka Perronových je nucena si najmout jejich specifické know how poté, co se společně se svými pěti dcerami přestěhují do polorozpadlého domu ve městě Harrisville a začnou být terorizováni jeho nadpřirozenými obyvateli. Skutečná rodina Perronových, která se přišla podívat na natáčení, tvrdila, že kolem ní víří silný proud vzduchu, aniž by členové štábu viděli jakýkoliv pohyb na stromech v jejich blízkosti. V hotelu, ve kterém byli ubytovaní herci a štáb, došlo k požáru a všichni tak museli být evakuováni. Režisér Wan se nechal slyšet, že když jednou zůstal dlouho v kanceláři, jeho pes neustále vrčel. Wan nenašel nic, co by jej rozrušovalo, ale pes působil, jako by jej rozrušovala neznámá přítomnost v místnosti. Herečka Vera Farmiga, který ztvárnila Lorraine, si zase odmítala brát scénář domů, nebo jej číst ve večerních hodinách - prý ji to rozrušovalo. Jindy zase na obrazovce svého notebooku narazila na stopy, jako by po ní něco přejelo drápy.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Netflix, O2TV (dabing), Rakuten (titulky) od 1. 10. 2016

Poltergeist
Zdroj: TMDB

Poltergeist

Rodinnou idylku rodiny Freelingových začnou narušovat nezvaní, nadpřirození hosté a jejich snový život v domě na předměstí se tak promění v noční můru. Poltergeist se proslavil nejen jako kultovní horor, ale také díky mnohaletým spekulacím, zda-li film opravdu režíroval Tobe Hooper (podle oficiálního kreditu), nebo Steven Spielberg, který se podílel na filmu jako producent a dohlížel na vývoj scénáře, ale oficiálně mu v režii bránila smlouva se studiem Universal, která mu zakazovala pracovat na jiném filmu během příprav E.T. - Mimozemšťana. Nápad na Poltergeist vznikl původně jako hororové pokračování Blízkých setkání třetího druhu, ale během vývoje z filmu vznikl samostatný příběh. I Poltergeist je jedním z filmů, kolem kterého doslova chodila zubatá. Heather O'Rourke, která hrála malou Carol Anne ve všech třech pokračováních, onemocněla před natáčením posledního dílu parazitem způsobujícím zažívací problémy (nemoc byla chybně diagnostikovaná jako Crohnova choroba) a během natáčení byla na lécích. Krátce po dokončení filmu se jí udělalo špatně a další den u ní došlo k zástavě srdce. Zemřela po operaci, při které se lékaři pokoušeli opravit vrozenou střevní vadu. Herečka, která hrála její sestru, byla zavražděna bývalým přítelem den po premiéře původního filmu. Producent druhého dílu měl zase tak nahnáno, že raději nechal před natáčením posvětit plac. Zřejmě to moc nepomohlo, neboť krátce po dokončení filmu zemřel během operace.

Online na Google Play (dabing), iTunes od 26. 8. 2019

Psycho
Zdroj: TMDB

Psycho

Sekretářka Marion uzme 40000 dolarů, které měla uložit do banky. Na útěku za svým přítelem se snaží vyhnout policii, ale počasí ji donutí ubytovat se v hotelu vedeném mysteriózním Normanem. Tři pokračování, remake záběr ku záběru. Pět řad seriálu Batesův motel. Psycho má podobný statut jako Osvícení, které se dočkalo interpretačního dokumentu Pokoj 237. V případě Psycha jde zase o dokument 78/52, jenž detailně analyzuje slavnou scénu ve sprše. Film je považovaný nejen za nejlepší Hitchcockovo dílo, ale také za jeden z nejlepších filmů vůbec. Přestože je ve filmu jedna z nejslavnějších a nejrevolučnějších scén, realita byla ještě brutálnější než film samotný. Údržbář, který byl součásti štábu, zavraždil dublérku Janet Leigh (Marion) a udělal to přímo v dekoraci filmu. Když se ho policie zeptala proč, odpověděl, že ve snaze zapůsobit na Hitchcocka, kterým byl posedlý. Po této události Hitchcock shromáždil herce se štábem a prohlásil, že nyní mají veškerou motivaci, kterou k dokončení filmu potřebují.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky), Rakuten od 22. 2. 2019

Umučení Krista
Zdroj: TMDB

Umučení Krista

Gibsonův velkofilm uvedený v roce 2004 pojednává o posledních dvanácti hodinách v životě Ježíše, počínaje zradou Jidáše, Ježíšovým odsouzením, Pilátovou snahou Ježíše osvobodit, bičováním a rozhodnutím davu přese vše Ježíše ukřižovat. Film je nechvalně proslulý svou brutalitou a naturalismem v zobrazení Ježíšových útrap, což svého času některé diváky donutilo odejít z promítání. Velká studia se filmu vyhnula a posléze zaplakala, neboť film vydělal přes 600 miliónů dolarů proti 30 miliónovému rozpočtu, který šel z Gibsonovy kapsy. Jim Caviezel, který ztvárnil titulní roli, si ji opravdu protrpěl. Vykloubil si rameno, trpěl podchlazením, dostal zápal plic a infekci, schytal pár zásahů bičem, vlivem náročného make-upu trpěl bolestmi hlavy a kožními infekcemi. Nejzvláštnější však byla událost pár okamžiků před natáčením scény kázání na hoře. Caviezel byl zasažen bleskem a svědci události kolem jeho hlavy viděli oheň a světlo. Asistenta režie pak zasáhl blesk dokonce dvakrát. Ještě před začátkem natáčení přitom Gibson Caviezela varoval, že film negativně ovlivní jeho kariéru. Při zpětném pohledu to vypadá, že kosa padla na obě strany. V květnu začalo natáčení pokračování, pravděpodobně s titulem Vzkříšení.

Není nikde online

Tři muži a nemluvně
Zdroj: TMDB

Tři muži a nemluvně

Trojice starých mládenců je donucena vyměnit sklenku vína za láhev se sunarem poté, co známost jednoho z nich nechá na jejich prahu nemluvně. Ne, nešálí vás zrak. Opravdu jsme zařadili i tuto stálici kabelovek. Co teď? Dozvíte se, že Ted Danson, Steve Guttenberg nebo Tom Selleck byli členy satanistického kultu? Nebo že z titulního nemluvněte vyrostl sériový vrah? Ne. Kolem filmu totiž vznikl mýtus tvrdící, že v něm byl zachycen duch chlapce, který spáchal sebevraždu v domě, kde se film natáčel. Kromě chlapce se měla objevit i brokovnice, se kterou čin spáchal. Mýtus vznikl někdy na začátku devadesátých let před uvedením pokračování Tři muži a mladá dáma. Pravda je však úplně někde jinde a má dvě části. Zaprvé, „duch“ je ve skutečnosti kartónová stojka s podobou Teda Dansona, jehož postava se ve filmu živí jako herec a jde tak o pozůstatek po natáčení reklamy. A byt, ve kterém se film odehrává? Úplná hloupost, neboť interiér bytu byla jednoduše dekorace postavená ve studiu, takže nemohlo jít o žádný „strašidelný dům“. Ne vždycky se divné věci během natáčení doopravdy dějí. :)

Není nikde online

10 hororů, při jejichž natáčení se děly věci, ze kterých jde mráz po zádech  |  Tipy na film  |   |  28 líbí se

Jakub Konieczny


Další články jako 10 hororů, při jejichž natáčení se děly věci, ze kterých jde mráz po zádech

Tipy na film  |  před 2 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Podzimní hitparáda novinek pokračuje a následující víkend je opět plný titulů, které by divák neměl vynechat. Čeká nás nový Mortal Kombat, jablečná Nadace, anebo Doom Patrol. A to je jen začátek. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

11 filmů od Netflixu, které musíte vidět do konce roku

S nastupujícím podzimem se blíží období, kdy Netflix hodlá uvádět ty nejlepší pecky ze svého letošního katalogu. Pojďme se na ně pořádně podívat, je totiž rozhodně o co stát a na co se těšit. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

11 kyberpunk filmů, které byste měli vidět před Matrixem 4

Těšíte se na nový Matrix a chcete kyberpunku víc? V tomto článku najdete 11 příkladů filmů, které kyberpunk představují, nebo z něj jen vychází, případně filmů, ze kterých právě kyberpunk vycházel. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

Netflix právě přidal 5 parádních filmů, které byste neměli přehlédnout

Streamovací gigant zařadil do své nabídky filmy, které by byla škoda minout. Najdete v nich vše od akce přes drama až výživný psycho-horor. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina září je tady a s pořádným zápřahem školního roku se vrací i Sexuální výchova. Netflix ale chystá i sci-fi novinku, parádní dokument pro fandy sportu a poslední slovo neříká ani konkurence! číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist