FB pixel

Matky

Čtyři kamarádky a jedno velké téma: mateřství. Tak by se dala popsat komedie Matky. Jedna je influencerkou, druhá osamělá, třetí upracovaná a ta čtvrtá to taky nemá jednoduché. Jakoby nestačily životní problémy v čele s muži, teď se k tomu hlavním hrdinkám přidá ještě dětský křik. Hvězdně obsazená komedie v čele s Hanou Vagnerovou a Sandrou Novákovou slibuje dojetí i nekorektní humor, s kterým se ztotožní nejedna novopečená matka.

Známí neznámí

Skupina přátel se sejde u silvestrovské večeře, aby společně oslavila příchod nového roku. Vše se ale zvrtne v momentě, kdy dostanou nápad položit na stůl všechny mobilní telefony a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a hovor. Zdá se vám to povědomé? Bodejť by ne! Známí neznámí jsou již několikátým remakem italské dramedie Naprostí cizinci. Její téma nás ale i po pěti letech od uvedení stále baví, čehož jsou důkazem i loňská Téměř dokonalá tajemství z Německa a předloňští (Nie)znajomi z Polska. V Česko-Slovenské verzi v režii Zuzany Mariankové nás kromě staronových témat čeká i nová hvězdná sestava herců, kteří nám jedním nevinným večerem s přáteli provedou: Tatiana Pauhofová, Klára Issová, Martin Hofmann či Anna Kadeřávková.

Prvok, Šampon, Tečka a Karel

Čtyři kamarádi se setkávají 20 let po maturitě, aby zjistili, jestli se jejich životy vyvinuly tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. Adaptace úspěšného románu Patrika Hartla se ujmul sám spisovatel, což by mělo být zárukou, že jako diváci dostaneme přesně to, co autor chtěl. Což by podle všeho měla být skvělé obsazená oddechovka, která pobaví nejednoho muže středního věku (ať už s krizí nebo bez).

Deníček moderního fotra

Komedie o tom, co v dnešní době znamená být otcem a že rodičovská rozhodně není dovolená. Adaptace stejnojmenného bestselleru napsaného podle úspěšného blogu slibuje skvělou zábavu nejen pro novopečené rodiče, když ukáže Jiřího Mádla jako tatínka, který s touto nově nabitou životní rolí bojuje jako o život.

Zátopek

Jak už napovídá název, nejnovější film Davida Ondříčka sleduje osudy našeho nejslavnějšího běžce Emila Zátopka. Toho si v tomto očekávaném životopisném dramatu zahrál Václav Neužil a jeho ženu, neméně talentovanou sportovkyni Danu, Martha Issová. Premiéry se měl dočkat už v roce 2020, kdy měly proběhnout i Olympijské hry, ale osud a pandemie tomu nepřáli. Ale to nevadí. Stačí se totiž řídit Zátopkovým heslem a věřit, že se ho v kinech dočkáme letos. Nemůžeš? Rok počkej!

Přání Ježíškovi

Vánočních komedií není nikdy dost! Tedy alespoň podle Marty Ferencové (Příliš osobní známost), která během pandemie natočila Přání Ježíškovi. Romantickou komedii odehrávající se kolem Vánoc, která slibuje českou variaci na oblíbené vánoční dojáky, když spojí několik dějových linek, aby přes všechna úskalí nakonec vše dobře dopadlo. V hlavních rolích se objeví Elizaveta Maximová, Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová či Hana Vagnerová.

Gump - pes, který naučil lidi žít

Zajímá vás, jak vidí svět naši čtyřnozí kamarádi? Tak přesně pro vás je nový rodinný film F. A. Brabce (V peřině) o toulavém psovi Gumpovi. Toho mluví Ivan Trojan a kromě roztomilosti v podobě ústředního psího hrdiny se v něm můžeme těšit i na notnou dávku dojetí a mouder o životě.

Mstitel

Že jsou crazy české komedie otázkou minulého století? Tak to jste ještě neviděli Mstitele… Komedii o divadelním herci Antonovi, kterého ředitel vyhodí z divadla, manželka z bytu a jemu nezbyde nic jiného, než najít smysl života na dnu lahve. Nebo na Marsu.

Vyšehrad

Laviii! Nechvalně známý fotbalista v podání geniálního Jakuba Štáfka se letos dočká filmové verze svého životního příběhu. A kdo zná kultovní seriál asi tuší, že o fotbal v něm jde až na druhém místě.

Muž se zaječíma ušima

Jeden spisovatel a jedna nečekaná schopnost, která mu změní život. Nové začátky, přetlak nových myšlenek i náprava rodinných vztahů. To všechno slibuje nová tragikomedie Martina Šulíka (Tlumočník) s Miroslavem Krobotem.

10 nejočekávanějších českých filmů roku 2021  |  České novinky  |   |  5 líbí se

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 10 nejočekávanějších českých filmů roku 2021

České novinky  |  před 1 měsíci  |  25

10 nových seriálů České televize, za které se nemusíme stydět

Když se řekne český seriál, většina si asi vybaví Ordinaci v růžové zahradě nebo stopadesátou reprízu Chalupářů. Česká televizní tvorba posledních let ale dokazuje, že i televizní zábava může být něco víc než líný páteční večer strávený na gauči s pivem v ruce. A ano, i ta veřejnoprávní! číst více

České novinky  |  před 1 měsíci  |  202

K otevření kin dojde 24. května. Půjdeme do nich s respirátory a testem?

Venkovní počasí sice láká opustit domovy a užívat si zaslouženého sluníčka bez respirátoru na nose, řada z nás by ale uvítala i trochu kultury. A zdá se, že je otevření kin na spadnutí. Máme aktuální informace. číst více

České novinky  |  před 1 měsíci  |  36

Nejlepší cizojazyčný film letošních Oscarů je nyní online zdarma

Pokud jste čerstvého držitele Oscara za nejlepší cizojazyčný film nestihli kvůli pandemii v kině, nemusíte smutnit. Skvělý Chlast s božským Madsem Mikkelsenem je totiž dostupný online zcela zdarma. číst více

České novinky  |  před 1 měsíci  |  19

Netflix a spol. se vrací do Česka. Objem natáčení se blíží rekordnímu roku

Zahraniční filmové štáby se pomalu vrací k objemu natáčení před koronavirovou pandemií a díky systému filmových pobídek se postupně vrací i do Česka. Vypadá to, že míra natáčení by se tak měla vrátit k rekordnímu předpandemickému roku 2019. číst více

České novinky  |  před 2 měsíci  |  75

Nová doba! Ulož.to chce statisíce za své ilegální nabízení filmu Šarlatán

Již mnoho let vedou majitelé práv k audiovizuálním dílům spory se známým českým serverem Ulož.to. V tom současném, který vede distribuční společnost CinemArt o svůj snímek Šarlatán, se překvapivě do protiútoku pustil cloudový server. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist