FB pixel

Ash vs. Evil Dead, 3. řada (již dostupný, HBO GO)

Legendární bijec démonů a božský vládce jednoruční motorové pily je zpátky a opět je setsakra groovy. Jasně, můžete argumentovat, že na Netflixu jsou všechny tři řady Ash vs. Evil Dead již dávno. Ty však nemají českou lokalizaci. Proto nám Ashův nástup na scénu pěkně s českým zvukovým a titulkovým doprovodem přijde dostatečně lákavý na to, abychom na něj upozornili. Hororových komedií totiž není nikdy dost a tahle je prostě pořád hodně zábavná. Ostatně co s Brucem Campbellem není, že? A kdo už Ashe viděl, ten se může 15. srpna těšit třeba na 3. řadu parádního psychedelického seriálu ze světa X-Menů Legion!

Kondor (již dostupný, HBO GO)

Tři dny Kondora s Robertem Redfordem jsou klasika. Ale kdo z dnešní generace dvacátníků (a mladších) ji doopravdy viděl? I když si myslíme, že filmografie Sydneyho Pollacka je něco, co by měl znát každý, chápeme, že atmosféra 70’s thrillerů je natolik specifická, že nesedne každému. A od toho jsou tu remaky. V seriálu Kondor sledujeme mladého analytika CIA Turnera, který jako každý naivní mladý muž čekal, že s ním v Ústřední zpravodajské službě přijde změna. Ale chyba lávky! Přišly s ním akorát další trable, protože musí zabránit smrtícímu plánu, který ohrožuje miliony lidí. Seriál nevznikl přímo pro HBO, ta si ho pouze licencuje. Ale pokud se divákům bude dost líbit, jistě brzy dorazí i již natočená 2. řada.

Nezdolná Kimmy Schmidt: Kimmy vs. Reverend (5. srpna, Netflix)

Po Black Mirror: Bandersnatch Netflix přichází s dalším interaktivním filmem. Po vzoru českého Kinoautomatu se tentokrát bude rozhodovat o osudech Kimmy Schmidt. Nezdolné rodačky z Indiany, která se po patnácti letech věznění v bunkru snaží začít nový život v New Yorku. A kdo s ní byl čtyři seriálové sezóny ví, že se jí - až na tisíce malých přešlapů a nejrůznějších příhod - celkem daří. Teď je z Kimmy spisovatelka, která plánuje svatbu. V tom se jí ovšem snaží zabránit zlý Reverend, který ji kdysi držel v bunkru. Nezdolná Kimmy Schmidt: Kimmy vs. Reverend měla mít premiéru již v květnu, ale zavření dabingových studií během pandemie premiéru posunulo až na srpen. Tak snad bude čekání stát za to.

Déšť, 3. řada (6. srpna, Netflix)

Oblíbený dánský postapo seriál vyprávějící o sourozencích Simone (Alba August) a Rasmusovi (Lucas Lynggaard Tonnesen), kteří se ukryli do bunkru před deštěm nesoucím smrtelný virus, a po šesti letech z něj vycházejí, aby našli svého otce, se nachýlil ke konci a finální řadou dopoví svou story. V ní se nakonec dozvíme, jak dopadne rozepře mezi hlavními hrdiny a jestli bude podoba světa zachována, nebo vznikne svět kompletně nový.

Projekt Power (14. srpna, Netflix)

Kdyby existovala pilulka, která vám na pět minut dá nějakou superschopnost… kterou superschopnost byste brali? To si bohužel nemůžete vybrat ani ve fikčním světě Projektu Power. Ten diváky zavede do kriminalitou prohnilého New Orleans, kde se tato nová droga pomalu ale jistě šíří. Neškodná zábava? Možná. Ale taky nástroj, který vede k nelegální činnosti a nebezpečně si zahrává s vývojem lidského druhu. Projekt Power je další čistokrevný akčňák, což je žánr, který Netflix (a jeho díváky) zjevně baví, a který navíc po několika letech (a po Amazon Original 7500) vrací na obrazovku Josepha Gordon-Levitta.

Lovecraftova země (17. srpna, HBO GO)

Dobrodružný napínák z produkce Jordana Peela a J. J. Abramse? Ano, prosím! Lovecraftova země sleduje příběh Atticuse Blacka, který se svou přítelkyní Letitií pátrá po svém otci a musí při tom bojovat s reálnými i nadpřirozenými monstry. Srpnový tahák HBO vznikl podle stejnojmenného románu Matta Ruffa a podle ukázek vypadá jako perfektní kombinace strašidelné atmosféry jako od Lovecrafta a poctivého dobrodružství á la Indiana Jones. Snad bude výsledek lepší než Abramsův předchozí Castle Rock.

Lucifer, 5. řada (21. srpen, Netflix)

Seriál původně z Foxu převzal se čtvrtou řadou Netflix. Ale ani život na Netflixu není věčný a zatímco se v srpnu chystá 5. řada, s nedávno schválenou šestou řadou se diváci budou muset s Luciferem rozloučit. Což už se tak trochu stalo ve čtvrté řadě, když se Lucifer loučil se svojí láskou Chloe. Tenhle chlapík to má holt neustále nahnuté. Kriminalitě v Los Angeles ovšem není nikdy konec a Lucifer se vrací. I když zjevně úplně není ve své kůži…

Chemical Hearts (21. srpna, Amazon Prime Video)

Henry je nenapravitelný romantik. Má to ovšem menší háček: o lásce jako trám zatím jenom sní. Vše se ovšem změní, když do jeho školy přijde Grace. Ta má sice do dívky jeho snů daleko, když se obléká spíš jako kluk a není prvoplánovou krasavicí, ale stejně to mezi nimi zajiskří. Adaptace young adult románu slibuje klasickou teen coming-of-age romantiku, kterých není nikdy dost. Kdo by si totiž nerad připomněl, jaké to bylo, když byl poprvé zamilovaný?

Maličkosti, 2. řada (25. srpna, Netflix)

Dospívání a chození na střední školu může být pohoda. A nebo taky ne. Své o tom ví i Elodie, Moe a Tabitha. Holky, které kromě problémů se vztahy a rodiči trápí ještě jedna společná záliba: kleptomanie. První řada Maličkostí byla jedním z největších seriálových překvapení loňského roku. Podobně feel good a zároveň tematicky silný seriál tu totiž nebyl snad od Machrů a šprtů. Trochu tudíž zamrzí, že druhá řada bude zároveň i poslední. Ale nevadí. Načatá témata se dořeší, postavy se zacyklí a diváci se nemusí bát žádných zbytečných fabulací navíc.

Cobra Kai - 1. a 2. řada (28. srpna, Netflix)

Johnny Lawrence dostal před lety kopanec do hlavy z jestřábího kopu Daniela LaRussa a od té doby to s ním jde pěkně z kopce. Má sice pěknou káru, ale pije, má hluboko do kapsy a hlavně marně hledá sebe sama. Vše se ale změní v momentě, kdy se rozhodne znovu otevřít staré karate dojo Cobra Kai, které ho kdysi naučilo udeřit první, udeřit tvrdě a bez zaváhání. Jenže opravdu není Johnny za ty roky lepším člověkem? Cobra Kai je pokračováním legendárního Karate Kida a stal se zaslouženě největším hitem YouTube. Nyní práva převzal Netflix, který širokému publiku konečně ukáže, že je Cobra Kai naprostý seriálový poklad. Nejočekávanější seriál roku pro ty, co ho neviděli, i ty, co ho viděli.

10 nejočekávanějších filmů a seriálů v srpnu (nejen) na Netflixu  |  Tipy na film  |   |  45 líbí se

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 10 nejočekávanějších filmů a seriálů v srpnu (nejen) na Netflixu

Tipy na film  |  před 2 dny  |  28

11 největších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Druhý květnový víkend přináší pořádnou kupu nových filmů a seriálů ke sledování. Největší novinkou je bezpochyby komiksovka Jupiter's Legacy z dílny Marka Millara. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  12

10 nejlepších seriálových novinek na HBO, které mají (zatím) jen jednu řadu

Znáte ten pocit, kdy chcete začít koukat na seriál, ale při spuštění nabídky zjistíte, že už má několik řad o desítkách epizod? Proto vám dnes doporučíme horké novinky HBO z poslední doby, kde pokračování buď ještě nevzniklo, anebo ani nevznikne a seriál má pouze jednu řadu. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  1

9 nejlepších filmů Jiřiny Bohdalové

Jiřina Bohdalová oslavila krásné 90. narozeniny, a to je ideální příležitost nakoukat, nebo si alespoň zopakovat některé z jejích nejlepších filmů. Musíme totiž uznale přiznat, že tato Paní Herečka má na kontě rozhodně víc než 9 povedených kousků. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  39

Novinky na Netflixu: Dorazil Joker, vrací se Pařby ve Vegas a další hity

S nástupem nového měsíce Netflix přidává (staro)nové tituly do své nabídky. Květnová nabídka je však v porovnání s předchozími měsíci zklamáním, především kvůli absenci lokalizovaného obsahu. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny  |  27

12 skvělých novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Konec dubna se na streamovacích službách nese ve znamení velkých novinek. Zatímco Netflix útočí očekávaným animákem a hororem, konkurence tasí celou ságu o Rockym, 4. řadu Příběhu služebnice či novou verzi Pobřeží moskytů. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist