FB pixel

Avengers: Infinity War (87%)

10 let uběhlo jako voda a je načase se rozloučit s řadou populárních superhrdinů. Iron Man, Thor, Captain America a možná i někdo další se zřejmě odporoučí na věčnost, protože na Zemi konečně přichází šílený Titán Thanos, aby si vyzvedl Kameny nekonečna, se kterými může ovládnout celý vesmír. Fialový vysvalenec s digitálním faceliftem Joshe Brolina byl zatím spíše pro smích. Jakmile se však dostane k prvním dvěma artefaktům a zasune je do kouzelné rukavice, můžeme si být jistí, že budou létat nejen pěsti, ale i meteory. Thanos totiž patří k nejvýraznějším a nejmocnějším bytostem v marvelovských komiksech a pokud se Marvel nezpronevěřil původnímu pojetí komiksové legendy Jima Starlina, čeká nás dosud neviděná superhrdinská apokalypsa. Není divu, že se na plátně sejde prakticky každý, koho Marvel doposud stihl ve filmech představit. Proti Thanosovi a jeho armádě se bude hodit každá ruka. Byť na X-Meny, které Marvel získal zpět Disneyho koupí Foxů, si však máme zatím nechat zajít chuť.
Online na: iTunes

Deadpool 2 (84%)

Jeho ksicht sice nadále připomíná topografickou mapu Utahu, přesto Wade Wilson získal dívku svých snů, sejmul chcípáka Francise a může si užívat sexuálních radovánek se svým zbraňovým arzenálem. I když jen do momentu, než se na scéně objeví Cable. Mutant z budoucnosti, který na Deadpoolovy žertíky nemá čas, protože ví, že se Země blíží k záhubě. Nebo tak nějak. O druhém Deadpoolovi a jeho zápletce se ví až překvapivě málo. Dorazí noví parťáci. Deadpool bude opět improvizovaně hlásit, dokud mu nevypadne užvaněná pusa z pantů. A za kameru tentokrát usedl tvůrce Atomic Blonde a Johna Wicka David Leitch. O akční radovánky a brutální nálož Chimichangy zjevně nebude nouze.
Není nikde online

Ant-Man and the Wasp (76%)

„Mravenčímu muži“ se po odchodu Edgara Wrighta předpovídal propadák, ale nebyl by to Marvel, aby i z vysmívané látky neudělal megahit. Ant-Man má navíc po štaci v Občanské válce našlápnuto jako nikdy a když dostane parťačku Wasp, můžeme se těšit na další oddechovku jdoucí ve skromnějších komiksových šlépějích. A to je moc dobře. Mezi všemi těmi mimozemšťany a velkými životními kroky pro celý wakandský národ je dobré odskočit si zpět na americké předměstí a kromě záchrany světa řešit i obyčejné starosti jednoho táty, co se z obyčejného zlodějíčka přerodil ve vykutáleného geroje, co to dokáže natřít i Iron Manovi.
Právě v kinech

Venom

Sony loni zachránilo život Spider-Manovi tím, že se spřáhlo s Marvelem a zařadilo nejpopulárnějšího komiksového hrdinu do filmového vesmíru konkurence. Venom má naopak zůstat v rukách Japonců, kteří prý ke zrodu největší Spider-Manovy nemesis nebudou Petera Parkera vůbec potřebovat. Jak to bude fungovat, to upřímně netušíme. Tom Hardy si ale nezajímavé role obvykle nevybírá a frustracemi a životními chybami stíhaný Eddie Brock by mu mohl sednout v civilu i v digitálními triky vylepšeném mimozemském alter egu. Na soudy je každopádně brzy a zatím není zásadní důvod se netěšit. S čestnou výjimkou příšerné paruky Michelle Williams.
Není nikde online

Dark Phoenix

Otec filmových X-Menů, Bryan Singer je po kritiky odstřelené X-Men: Apokalypsa pryč a vzhledem k jeho osočením ze zneužívání mladých chlapců to nevypadá ani na brzký návrat. Zodpovědnost za nejslavnější mutantskou skvadru přebral dlouholetý producent a scenárista Simon Kinberg, který slibuje dosud nejvěrnější komiksovou adaptaci původních komiksů Chrise Claremonta. Prý se konečně podíváme do vesmíru, detailně prozkoumáme tajemnou Phoenix Force a hlavně dostaneme plnotučné zpracování Dark Phoenix ságy, kterou tak úchvatně zbabral (podle Kinbergova tehdejšího scénáře) Brett Ratner v Posledním vzdoru. Film se bude každopádně odehrávat 10 let po událostech X-Men: Apokalypsy a má se výrazně zaměřit na Jean Grey a její neudržitelné schopnosti.
Není nikde online

Spider-Man: Paralelní světy

Pokud byste měli letos vsadit na jeden animovaný film, měl by to být ten, v němž se sejde hned několik Spider-Manů pod producentskou taktovkou komediálních borců Phila Lorda a Chrise Millera. Ti sice dostali padáka ze sólovky Hana Sola, mezitím však stihli udat scénář k animáku, který má sršet originalitou nejen po dějové, ale i vizuální stránce. Oblíbená dvojka tvůrců totiž spolu s ostřílenými animátory ze Sony vsadila na velkolepou poctu komiksové předloze, kdy CGI animace vychází z linií a barev komiksů, které do vizuálu čas od času probleskují, zatímco výsledek má navíc působit téměř jako loutková animace. Zní to šíleně komplikovaně, stejně jako zápletka o paralelních spidermanovských vesmírech, ale jestli je někomu radno věřit, pak zrovna chlápkům, co nám dali parádní remake 21 Jump street a legendární duo animáků Zataženo, občas trakaře a LEGO příběh.
Není nikde online

Noví mutanti

Přijdou vám komiksové filmy na jedno brdo? Režisér Josh Boone (Hvězdy nám nepřály) souhlasí a v chystané adaptaci x-menovského spin-offu The New Mutants hodlá vsadit na žánr čistokrevného hororu, kde straší nadpřirozené schopnosti. Hrdinové filmu totiž ještě zdaleka nejsou členy superhrdinské týmovky vedené Charlesem Xavierem, místo toho objevují své dovednosti poprvé a nejraději by vzali nohy na ramena. Boone ve filmu vsadil na zástup mladých talentů, jemuž vévodí magickými kukadly vybavená Anya Taylor-Joy (Čarodějnice), rozkošná Maisie Williams (Hra o trůny) a sympaťák Charlie Heaton (Stranger Things), takže nezbývá než doufat, že nás čeká originální komiksová trefa a nikoli – jak se začíná po odkladu premiéry spekulovat – nedovařená žánrová šlichta.
Není nikde online

Captain Marvel

Z Black Panthera je megahit a po prvním opravdu obřím černošském komiksovém filmu musí konečně dojít i na pořádnou ženskou superhrdinku. Tou bude Carol Danvers, armádní pilotka s osobními frustracemi, jejíž tělo dostane dávku mimozemské DNA, díky níž získá schopnost létat a mlátit padouchy hlava nehlava. Marvel do hlavní role obsadil americké zlatíčko Brie Larson a zápletku přesunul do 90. let, kdy Nick Fury v podání Samuel L. Jacksona a ještě neměl slavnou pásku přes oko. Larson se v ikonickém kostýmu Captain Marvel podívá i mimo Zemi, kde bude podle zveřejněných concept artů fackovat zlotřilé Skrully, kteří se rádi maskují za cizí bytosti. A komiksoví nerdi tuší, že to do budoucna může znamenat jediné – Tajnou invazi!
Není nikde online

Avengers 4

Když Marvel před 3 roky zveřejnil plán svých filmů pro třetí a ve spoustě směrech finální fázi svého filmového vesmíru, měla být očekávaná potyčka s maniakálním Thanosem rozdělená na dvě části. Od toho se po angažmá režijního dua Joe a Anthony Russových upustilo s tvrzením, že nakonec půjde o samostatné spektákly. Natáčení obou film najednou, totožné obsazení a až panická hrůza Marvelu v oblasti poskytování informací však mluví jasně. Opravdové finále přijde až tady. O čem se spekuluje? Nejšílenější teorie mluví o decimaci Avengerů v Infinity War, po které bude Doctor Strange nucen vrátit čas, informovat dosud živý tým o Thanosově příchodu a připravit Avengery na druhé kolo, po kterém už o osudu vesmíru bude definitivně rozhodnuto. Jestli je na tomto šprochu trocha pravdy, to ví aktuálně jen hlavoun Marvelu Kevin Feige a jemu nejbližší. My se však máme každopádně na co těšit.
Není nikde online

Spider-Man: Homecoming 2

A ještě jednou superhrdina z Queensu. Spider-Man se v loňském roce vrátil na výsluní díky spolupráci Sony a Marvelu, která přinesla „kámoše ze sousedství“ konečně v podobě, ve které ho čtenáři komiksů znají odnepaměti. Jako trochu roztržitého puberťáka, který si v kostýmu dovolí na sebevětšího padoucha, aby mu v civilu dělala problém kdejaká atraktivní dívčina. Dvojka by měla pokračovat ve stejném stylu, což naznačuje opětovné angažmá režiséra Jona Wattse i scenáristické dvojky Chris McKenna a Erik Sommers, která si loni vydupala renomé i na pokračování mnohými původně zatraceného a nakonec velmi zábavného Jumanji: Vítejte v džungli!. O ději se samozřejmě nic moc neví. Snad jen, že se Peteru Parkerovi pomalu začnou zapalovat lýtka z jeho hipsterské kámošky MJ. Ještě aby ne, když ji hraje teenage idol Zendaya.
Není nikde online

10 nejočekávanějších komiksovek od Marvelu  |  Tipy na film  |  2018  |  11580 přečtení  |  396 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.

Komentáře k článku 10 nejočekávanějších komiksovek od Marvelu

Další články jako 10 nejočekávanějších komiksovek od Marvelu

Tipy na film  |  před 2 dny

10 nejlepších filmů odehrávajících se ve Španělsku

Co kdybychom vám řekli, že prázdniny jsou v druhé polovině a je nejvyšší čas vyrazit za sluníčkem? Po Francii, Velké Británii a Itálii jsme pro vás proto vybrali desítku filmů odehrávajících se ve Španělsku. Máte radši romantiku, erotiku nebo akci? číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  16

RETRO: Podraz jako nejlepší film Roberta Redforda

Jedna z největších legend americké kinematografie, držitel Oscara, spoluzakladatel Sundance Film Festival, herec Robert Redford se rozhodl uzavřít svou kariéru. Proto se v dalším návratu do minulosti podíváme na jeho nejdůležitější film. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  8

10 podzimních novinek na ČT, Nově a Primě

V létě sice v televizi chcípnul pes (a Chalupáři, už po třicáté sedmé), ale na podzim se vždycky chystají ty největší pecky. I když tak zastaralou technologii jako je televize už nepoužíváte, mrkněte se, co pak hledat na netu. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist