FB pixel

Avengers: Infinity War

10 let uběhlo jako voda a je načase se rozloučit s řadou populárních superhrdinů. Iron Man, Thor, Captain America a možná i někdo další se zřejmě odporoučí na věčnost, protože na Zemi konečně přichází šílený Titán Thanos, aby si vyzvedl Kameny nekonečna, se kterými může ovládnout celý vesmír. Fialový vysvalenec s digitálním faceliftem Joshe Brolina byl zatím spíše pro smích. Jakmile se však dostane k prvním dvěma artefaktům a zasune je do kouzelné rukavice, můžeme si být jistí, že budou létat nejen pěsti, ale i meteory. Thanos totiž patří k nejvýraznějším a nejmocnějším bytostem v marvelovských komiksech a pokud se Marvel nezpronevěřil původnímu pojetí komiksové legendy Jima Starlina, čeká nás dosud neviděná superhrdinská apokalypsa. Není divu, že se na plátně sejde prakticky každý, koho Marvel doposud stihl ve filmech představit. Proti Thanosovi a jeho armádě se bude hodit každá ruka. Byť na X-Meny, které Marvel získal zpět Disneyho koupí Foxů, si však máme zatím nechat zajít chuť.

Deadpool 2

Jeho ksicht sice nadále připomíná topografickou mapu Utahu, přesto Wade Wilson získal dívku svých snů, sejmul chcípáka Francise a může si užívat sexuálních radovánek se svým zbraňovým arzenálem. I když jen do momentu, než se na scéně objeví Cable. Mutant z budoucnosti, který na Deadpoolovy žertíky nemá čas, protože ví, že se Země blíží k záhubě. Nebo tak nějak. O druhém Deadpoolovi a jeho zápletce se ví až překvapivě málo. Dorazí noví parťáci. Deadpool bude opět improvizovaně hlásit, dokud mu nevypadne užvaněná pusa z pantů. A za kameru tentokrát usedl tvůrce Atomic Blonde a Johna Wicka David Leitch. O akční radovánky a brutální nálož Chimichangy zjevně nebude nouze.

Ant-Man and the Wasp

„Mravenčímu muži“ se po odchodu Edgara Wrighta předpovídal propadák, ale nebyl by to Marvel, aby i z vysmívané látky neudělal megahit. Ant-Man má navíc po štaci v Občanské válce našlápnuto jako nikdy a když dostane parťačku Wasp, můžeme se těšit na další oddechovku jdoucí ve skromnějších komiksových šlépějích. A to je moc dobře. Mezi všemi těmi mimozemšťany a velkými životními kroky pro celý wakandský národ je dobré odskočit si zpět na americké předměstí a kromě záchrany světa řešit i obyčejné starosti jednoho táty, co se z obyčejného zlodějíčka přerodil ve vykutáleného geroje, co to dokáže natřít i Iron Manovi.

Venom

Sony loni zachránilo život Spider-Manovi tím, že se spřáhlo s Marvelem a zařadilo nejpopulárnějšího komiksového hrdinu do filmového vesmíru konkurence. Venom má naopak zůstat v rukách Japonců, kteří prý ke zrodu největší Spider-Manovy nemesis nebudou Petera Parkera vůbec potřebovat. Jak to bude fungovat, to upřímně netušíme. Tom Hardy si ale nezajímavé role obvykle nevybírá a frustracemi a životními chybami stíhaný Eddie Brock by mu mohl sednout v civilu i v digitálními triky vylepšeném mimozemském alter egu. Na soudy je každopádně brzy a zatím není zásadní důvod se netěšit. S čestnou výjimkou příšerné paruky Michelle Williams.

Dark Phoenix

Otec filmových X-Menů, Bryan Singer je po kritiky odstřelené X-Men: Apokalypsa pryč a vzhledem k jeho osočením ze zneužívání mladých chlapců to nevypadá ani na brzký návrat. Zodpovědnost za nejslavnější mutantskou skvadru přebral dlouholetý producent a scenárista Simon Kinberg, který slibuje dosud nejvěrnější komiksovou adaptaci původních komiksů Chrise Claremonta. Prý se konečně podíváme do vesmíru, detailně prozkoumáme tajemnou Phoenix Force a hlavně dostaneme plnotučné zpracování Dark Phoenix ságy, kterou tak úchvatně zbabral (podle Kinbergova tehdejšího scénáře) Brett Ratner v Posledním vzdoru. Film se bude každopádně odehrávat 10 let po událostech X-Men: Apokalypsy a má se výrazně zaměřit na Jean Grey a její neudržitelné schopnosti.

Spider-Man: Paralelní světy

Pokud byste měli letos vsadit na jeden animovaný film, měl by to být ten, v němž se sejde hned několik Spider-Manů pod producentskou taktovkou komediálních borců Phila Lorda a Chrise Millera. Ti sice dostali padáka ze sólovky Hana Sola, mezitím však stihli udat scénář k animáku, který má sršet originalitou nejen po dějové, ale i vizuální stránce. Oblíbená dvojka tvůrců totiž spolu s ostřílenými animátory ze Sony vsadila na velkolepou poctu komiksové předloze, kdy CGI animace vychází z linií a barev komiksů, které do vizuálu čas od času probleskují, zatímco výsledek má navíc působit téměř jako loutková animace. Zní to šíleně komplikovaně, stejně jako zápletka o paralelních spidermanovských vesmírech, ale jestli je někomu radno věřit, pak zrovna chlápkům, co nám dali parádní remake 21 Jump street a legendární duo animáků Zataženo, občas trakaře a LEGO příběh.

Noví mutanti

Přijdou vám komiksové filmy na jedno brdo? Režisér Josh Boone (Hvězdy nám nepřály) souhlasí a v chystané adaptaci x-menovského spin-offu The New Mutants hodlá vsadit na žánr čistokrevného hororu, kde straší nadpřirozené schopnosti. Hrdinové filmu totiž ještě zdaleka nejsou členy superhrdinské týmovky vedené Charlesem Xavierem, místo toho objevují své dovednosti poprvé a nejraději by vzali nohy na ramena. Boone ve filmu vsadil na zástup mladých talentů, jemuž vévodí magickými kukadly vybavená Anya Taylor-Joy (Čarodějnice), rozkošná Maisie Williams (Hra o trůny) a sympaťák Charlie Heaton (Stranger Things), takže nezbývá než doufat, že nás čeká originální komiksová trefa a nikoli – jak se začíná po odkladu premiéry spekulovat – nedovařená žánrová šlichta.

Captain Marvel

Z Black Panthera je megahit a po prvním opravdu obřím černošském komiksovém filmu musí konečně dojít i na pořádnou ženskou superhrdinku. Tou bude Carol Danvers, armádní pilotka s osobními frustracemi, jejíž tělo dostane dávku mimozemské DNA, díky níž získá schopnost létat a mlátit padouchy hlava nehlava. Marvel do hlavní role obsadil americké zlatíčko Brie Larson a zápletku přesunul do 90. let, kdy Nick Fury v podání Samuel L. Jacksona a ještě neměl slavnou pásku přes oko. Larson se v ikonickém kostýmu Captain Marvel podívá i mimo Zemi, kde bude podle zveřejněných concept artů fackovat zlotřilé Skrully, kteří se rádi maskují za cizí bytosti. A komiksoví nerdi tuší, že to do budoucna může znamenat jediné – Tajnou invazi!

Avengers 4

Když Marvel před 3 roky zveřejnil plán svých filmů pro třetí a ve spoustě směrech finální fázi svého filmového vesmíru, měla být očekávaná potyčka s maniakálním Thanosem rozdělená na dvě části. Od toho se po angažmá režijního dua Joe a Anthony Russových upustilo s tvrzením, že nakonec půjde o samostatné spektákly. Natáčení obou film najednou, totožné obsazení a až panická hrůza Marvelu v oblasti poskytování informací však mluví jasně. Opravdové finále přijde až tady. O čem se spekuluje? Nejšílenější teorie mluví o decimaci Avengerů v Infinity War, po které bude Doctor Strange nucen vrátit čas, informovat dosud živý tým o Thanosově příchodu a připravit Avengery na druhé kolo, po kterém už o osudu vesmíru bude definitivně rozhodnuto. Jestli je na tomto šprochu trocha pravdy, to ví aktuálně jen hlavoun Marvelu Kevin Feige a jemu nejbližší. My se však máme každopádně na co těšit.

Spider-Man: Homecoming 2

A ještě jednou superhrdina z Queensu. Spider-Man se v loňském roce vrátil na výsluní díky spolupráci Sony a Marvelu, která přinesla „kámoše ze sousedství“ konečně v podobě, ve které ho čtenáři komiksů znají odnepaměti. Jako trochu roztržitého puberťáka, který si v kostýmu dovolí na sebevětšího padoucha, aby mu v civilu dělala problém kdejaká atraktivní dívčina. Dvojka by měla pokračovat ve stejném stylu, což naznačuje opětovné angažmá režiséra Jona Wattse i scenáristické dvojky Chris McKenna a Erik Sommers, která si loni vydupala renomé i na pokračování mnohými původně zatraceného a nakonec velmi zábavného Jumanji: Vítejte v džungli!. O ději se samozřejmě nic moc neví. Snad jen, že se Peteru Parkerovi pomalu začnou zapalovat lýtka z jeho hipsterské kámošky MJ. Ještě aby ne, když ji hraje teenage idol Zendaya.

10 nejočekávanějších komiksovek od Marvelu  |  Tipy na film  |   |  432 přečtení  |  396 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Komentáře k článku 10 nejočekávanějších komiksovek od Marvelu

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 nejočekávanějších komiksovek od Marvelu

Tipy na film  |  dnes 13:00  |  10

10 nejočekávanějších filmů a seriálů v srpnu (nejen) na Netflixu

Doufáme, že všechny nejočekávanější kousky z července máte za sebou a jste připravení na novou várku. Ani v srpnu totiž streamovací služby nezahálí a tlačí na nás monstrózní množství parádního obsahu. Vrací se fajnové sci-fi Déšť, nově netflixovský Cobra Kai, anebo Lucifer. A to jsme jen u Netflixu. číst více

Tipy na film  |  včera 13:00  |  32

12 nenápadných červencových novinek na Netflixu, které byste měli dohnat

Netflix nás zavaluje takovým množstvím obsahu, že zkrátka musíme selektovat. A nevíme, jak vy, ale my často selektujeme prostě podle velikosti a známosti titulů. Proto je dobré se také ohlédnout zpět a upozornit na méně nápadné projekty, které jsou často ve výsledku lepší než Netflixem více tlačené tituly. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  58

20 filmů a seriálů, které jsou od 1. srpna nově dostupné na Netflixu

Nový měsíc, nové filmy a seriály. Takové je heslo Netflixu, který s koncem července ze své nabídky odstranil přes 40 filmů a nyní musí katalog doplňovat jinými kousky. Pojďme se na ně podívat. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  23

10 filmů a seriálů (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Ani poslední červencový víkend se u televize nudit nebudeme. HBO pokračuje ve svém Star Wars maratonu a tahá z rukávu oscarové drama. A Netflix konkuruje 2. řadou Umbrella Academy nebo rebootem Transformers. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  33

15 nově přidaných filmů na HBO GO, které byste neměli přehlédnout

HBO sice nenabízí každý týden přehršle vlastního originálního obsahu jako Netflix, bohatě to ale vynahrazuje licencovanými filmy, které často představují filmové klasiky či skvělé žánrovky. Dnes se mrkneme na filmy, které možná nejsou tak velké jako Star Wars, rozhodně byste je ale neměli minout. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist