FB pixel
Zdroj: Netflix
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
Papírový dům, 5. řada (3. září, Netflix) Zdroj: TMDB

Papírový dům, 5. řada (3. září, Netflix)

Jeden z největších hitů v historii Netflixu míří do velkého finále. I když zatím jen do jeho poloviny. 3. září totiž vstoupí na streamovací platformu první svazek epizod 5. řady, ve které opět bude tuhnout krev v žilách. Profesor se totiž tentokrát dostal opravdu do úzkých a s manickou Sierrou, která mu jde teď opravdu doslova po krku, se ještě strhne lítá bitva. A ne všichni se dostanou z Národní banky živí. Netflix zatím lákal hlavně na hromadu akce, jsme si ale jistí, že určitě dojde řada i na tunu zvratů a tradiční telenovelové dialogy, které jsou pro tuhle španělskou sebranku typické.

Online na Netflix (titulky) od 2. 7. 2017 , nové díly od 3. 9. 2021

Cinderella (3. září, Amazon Prime Video) Zdroj: TMDB

Cinderella (3. září, Amazon Prime Video)

Když Amazon oznámil, že chystá novou verzi Popelky, trochu jsme si ťukali na čelo. Popelka z roku 2015 je totiž dodnes naprosto parádní a řadí se mezi nejlepší hrané verze disneyovek vůbec díky úchvatné Lily James a soustředěné režii Kennetha Branagha. Amazon ale půjde trochu jinou cestou a naservíruje modernizovaný muzikál, který bude rasově i genderově progresivní a ve kterém titulní hrdinka s tváří Camily Cabello nebude toužit zas tak moc po princově náručí, jako spíš po vlastním obchodě s hadříky. Film napsala scenárista zábavného prvního dílu Ladíme, takže jsme rozhodně zvědaví. Ostatně proč tuhle otřepanou látku nezkusit jinak. A písničky zní alespoň v traileru fajn.

Online na Amazon Prime (titulky) (dabing) od 4. 9. 2021

Za stínem noci, 2. řada (8. září, Netflix) Zdroj: TMDB

Za stínem noci, 2. řada (8. září, Netflix)

Vždy je milým překvapením, když Netflix uvede do té doby prakticky neznámý seriál, ze kterého se vyklube hit a který zároveň dokáže doručit uhrančivou zábavu. Přesně takovým příkladem je Za stínem noci, katastrofická sci-fi adaptující polskou literární předlohu o skupině lidí v letadle, které napadne terorista. Vše má ale twist v tom, že pasažéři zároveň utíkají slunečnímu svitu, který vraždí celou planetu. A jak asi tušíte, palivo dochází a vše se stává s každou epizodou čím dál intenzivnějším. První řada končila příslibem akcí budoucích a nyní Netflix konečně ukáže, jestli bude druhá řada trefou do černého, anebo výstřelem úplně mimo. My doufáme, že seriál naváže na kvality spíše první poloviny předchozí řady.

Online na Netflix (titulky) od 1. 5. 2020 , nové díly od 8. 9. 2021

Kate (10. září, Netflix) Zdroj: TMDB

Kate (10. září, Netflix)

Netflix ví, že akční jednohubky sjíždí jeho diváci velmi rádi. Ať už jde o jeho původní filmy, anebo zakoupené licence třeba z ranku populárního Johna Wicka. A tak není překvapením, že akční thriller Kate vypadá jako takový ženský John Wick, kde pomstychtivého Keanu Reevese nahradila pohledná Mary Elizabeth Winstead. Ta si zahraje vražedkyni, která byla otrávena a na krvavou odplatu má tudíž jen pár hodin času. Z dosavadních ukázek je cítit podobný styl jako z Atomic Blonde: Bez lítosti s Charlize Theron (dělali na něm stejní producenti), což rozhodně není na škodu. Tak snad se režisér Cedric Nicolas-Troyan po fantasy Lovec: Zimní válka pochlapí a předvede slušnou porci žánrové zábavy.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 10. 9. 2021

Lucifer, poslední řada (10. září, Netflix) Zdroj: TMDB

Lucifer, poslední řada (10. září, Netflix)

Už 10. září dospěje Lucifer Morningstar ke svému konci a zatím se zdá, že to bude finále opravdu velkolepé, ale zároveň věrné předchozím řadám. Lucifer je nyní bůh, ale zatím se do své božské práce příliš nežene. Místo toho se s Chloe vydává do Pekla, kde si užije i animovanou chvilku a zdá se, že opět dojde na muzikálové číslo. Jenže se zároveň blíží apokalypsa a co má do háje znamenat finální souboj s Chloe na ostří nože, který naznačují trailery? Fanoušci se prostě mají na co těšit, přičemž Tom Ellis stále neztratil nic ze svého charismatu. Tak ať tahle rozlučka stojí za to!

Online na Netflix (titulky) od 1. 9. 2017 , nové díly od 10. 9. 2021

Scény z manželského života (12. září, HBO) Zdroj: TMDB

Scény z manželského života (12. září, HBO)

Scény z manželského života Ingmara Bergmana patří mezi nejlepší filmy vůbec, takže dorovnat se jim dá rozhodně hodně práce. Zkusí to ale Oscar Isaac a Jessica Chastain pod vedením Hagaie Leviho, který stojí za hitovkami Aféra či Naši kluci. Stejně jako původní film, i seriálová verze bude vyprávět o krizi manželského páru, pro který už kdysi roztomilé věci zůstávají pouze otravnými a vzájemné sympatie přerůstají v nudu či rovnou otrávenost a rozpory. Trailery ukazují, že se jde hodně ve stopách civilního Bergmanova opusu, který dodnes zůstává jedním z jeho obecně nejvíc mainstreamově snesitelných filmů. A téměř 50 let od premiéry je možná načase přijít s modernizovanou verzí, která si vezme hutný vztahový základ, ale přenese ho do novějšího sociálního kontextu.

Online na HBO (titulky) od 13. 9. 2021

Sexuální výchova. 3. řada (17. září, Netflix) Zdroj: TMDB

Sexuální výchova. 3. řada (17. září, Netflix)

Navzdory odkladům způsobeným pandemií se se zpožděním vrací i sexuální odborník Otis se svými kámoši a rajcovní mámou Gillian Anderson. Vrátit by se měly všechny oblíbené postavy a novinkou bude paní ředitelka, která hodlá z moordaleské střední školy udělat po letech marasmu místo, na které mohou být rodiče hrdí. Inu, uvidíme, jak jí tyhle plány vyjdou. Nás ale spíš než osud školy zajímají další vztahové peripetie našich zkroušených hrdinů. Druhá řada věci zase hodně zamotala, takže jsme zvědaví, co nového se Otisovi, Maeve a spol. stane.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 11. 1. 2019 , nové díly od 17. 9. 2021

The Morning Show, 2. řada (17. září, Apple TV+) Zdroj: TMDB

The Morning Show, 2. řada (17. září, Apple TV+)

Jeden z prvních hitů a vlajková loď streamovací služby od Applu se vrací s očekávanou druhou řadou. The Morning Show bude zdá se pokračovat bezprostředně po událostech z konce předchozí řady, kdy Alex v podání Jennifer Aniston odešla z role spolumoderátorky poté, co odhalila toxické misogynní prostředí ve stanici. Ředitel Cory (Billy Crudup, který se kvůli seriálu vzdal sólovky Flashe) ji ale osobně vyhledá, a poprosí ji o návrat do pořadu. Další kolo manipulací, pletich a lží se tudíž může opět roztočit. I tentokrát se přitom tvůrci očividně nebudou bát závažných společenských témat. Po sexuálním obtěžování dostane větší prostor i společenská nerovnost mezi rasami.

Online na Apple TV Plus (titulky) od 1. 11. 2019 , nové díly od 17. 9. 2021

Půlnoční mše (24. září, Netflix) Zdroj: TMDB

Půlnoční mše (24. září, Netflix)

Se svou trochou do seriálového mlýna dorazí již za pár dní i zkušený harcovník Netflixu Mike Flanagan. Ten nám loni dal solidní Záhadné sídlo Bly, které se ale úplně nevyrovnalo Domu na kopci. Uvidíme, zda se mu zadaří více s nadpřirozeným hororem z izolovaného ostrova, na kterém se začnou dít podivné věci po příchodu záhadného kněze. Jak je u Flanagana obvyklé, vrátí se celá řada herců z jeho předchozích hororových projektů. Snad se tahle sedmička epizod povede na výtečnou.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 24. 9. 2021

Nadace (24. září, Apple TV+) Zdroj: TMDB

Nadace (24. září, Apple TV+)

Tak jsme se konečně dočkali a brány Nadace se již za pár týdnů otevřou dokořán. Adaptace epické sci-fi ságy od proslulého Isaaca Asimova fanoušky láká na obří množství postav, spletité vyprávění a hlavně komplexitu, která by mohla být i kamene úrazu. Není náhodou, že Nadace byla dlouhé roky považovaná za nezfilmovatelnou. Děj se odehrává dvacet tisíc let v budoucnosti, v níž je celá galaxie osídlena lidstvem, které vytvoří jednotnou říši. Vědec Seldon ze svých matematických modelů ale zjistí, že je Říše blízko zániku, po kterém hrozí 30 tisíc let chaosu. Navrhne proto plán, aby tuto dobu bezvládí zkrátil. Pro nás je pak atraktivní čerstvá informace, že Apple již pracuje na 2. řadě, která... se bude točit v Česku.

Není nikde online , nové díly od 24. 9. 2021

10 nejočekávanějších novinek v září (nejen) na Netflixu  |  Tipy na film  | 

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 nejočekávanějších novinek v září (nejen) na Netflixu

Tipy na film  |  včera 12:00

Nejsledovanější seriály v Česku: Hra na oliheň válcuje všechno a všude

Netflix má za sebou nesmírně úspěšné poslední týdny, během nichž se mu podařilo vytvořit jeden olbřímí megahit. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Další víkend a další porce novinek ze streamovacích služeb. Máme tu holandský válečný film či norský akční film na Netflixu, nový hororový seriál na Amazonu, dokument od Apple TV+ a menší novinky na HBO GO. Nejočekávanějším titulem je potom premiéra třetí řady seriálu TY. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

6 filmů a seriálů, které musíte vidět po Hře na oliheň

Nemůžete se nabažit skvělého korejského seriálu Hra na Oliheň? Máme pro vás pár tipů na strhující filmy a seriály z Asie, které jsou mu tematicky či žánrově podobné. Zabruste do neznámých vod filmů, které byste na Netflixu rozhodně nečekali a připravte se – bude to nářez! číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

9 parádních filmů, které Netflix přidal a vy o nich vůbec netušíte

Ač je to pro nás nepochopitelné, Netflix stále rád přidává do nabídky filmy, které dopředu vůbec neanoncuje. Našemu zraku však neuniknou. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

8 nádherných a silných Bond girls, které agenta 007 pořádně potrápily

Poslední Bond v podání Daniela Craiga se čím dál více vyrovnával s bondovskou pověstí šovinistického frajera. Už v minulosti se ale tvůrci snažili Bond girls vštípit trochu ženské síly a nenabízet agentu 007 pouze nové bokovky. Pojďme se podívat na ty nejlepší. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist