FB pixel
Zdroj:
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!

Je velice snadné kliknout v nabídce Netflixu na “kurátorovaný” výběr na homepagei, mnohem zajímavější tituly, které by vás leckdy ani nenapadlo na hledat, však streamovací služba skrývá hluboko ve svých útrobách. Vybrali jsme pro vás desítku opomíjených klenotů, které Netflix má ve své nabídce.

Smrt pana Lazaresca Zdroj: TMDB

Smrt pana Lazaresca

Svým druhým celovečerním filmem umístil Cristi Puiu Rumunsko definitivně na mapu zemí, jejichž filmaře se vyplatí sledovat, a započal transformaci národní kinematografie, kterou dnes nazýváme rumunskou novou vlnou. Skrze útrpné putování po obsazených bukurešťských nemocnicích dává kousavý komentátor rozpadající se rumunské společnosti divákovi možnost nahlédnout do doslovného konce jedné životní odyssey i do zvrácené komedie, jež odchod na onen svět doprovází.

Online na Netflix od 5. 3. 2020

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny Zdroj: TMDB

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny

V Drákulově zemi zůstaneme i s druhým filmem, který má na svědomí Puiův dlouholetý kamarád Cristian Mungiu. Ten si dokonce vysloužil Zlatou palmu na festivalu v Cannes. Čtyři měsíce, tři týdny a dva dny sledují dvě vysokoškolské kamarádky na pouti za aktem v době rumunského totalitarismu zcela zakázaným, za potratem. Snímek je syrovou výpovědí o drsné době, ale i o tom, co je člověk ochoten podstoupit pro osobní svobodu. Především je však portrétem přátelství, které za výjimečných situací spojuje víc než kdy dřív.

Online na Netflix (titulky) od 25. 12. 2019

Kočičky Zdroj: TMDB

Kočičky

Když se francouzský snímek režisérky Maimoune Doucouré objevil loni na podzim v nabídce Netflixu, ihned se strhla lavina, jež streamovací službu odsoudila za propagaci dětské pornografie. Realita filmu je ale opačná a mnohem křehčí. Kočičky vyprávějí příběh dívek pohybujících se na okraji vyloučení a naopak kritizují snadnou manipulovatelnost, jíž nejen současný marketing a popkultura na dospívajících hojně využívá.

Online na Netflix (titulky) od 9. 9. 2020

Atlantique Zdroj: TMDB

Atlantique

Snímkem Atlantique režisérky Mati Diop na sebe předloni v Cannes výrazně upozornila probouzející se africká kinematografie. Atlantique sleduje milostný románek sedmnáctileté Ady a přístavního dělníka Souleimana, který však jedné noci záhadně zmizí. Následně se sice navrací zpět na dakarské předměstí, ale jiný než dříve. Skrze mysteriózní prostředí exotické země zatížené mnohými kulty a předsudky vypraví Diop mnohem obecnější svědectví o migraci a vykořeněnosti v moderním světě.

Online na Netflix (titulky) od 29. 11. 2019

A zítra celý svět Zdroj: TMDB

A zítra celý svět

Zprvu nevinná studentka Luisa se po nešťastném incidentu na jedné z mírumilovných demonstrací rozhodne přidat k levicové komuně bojující za rovnocenná práva mladých lidí. Po několika nevydařených sabotážních akcích se však Luisa ocitá v nekonečné spirále násilí, ze které lze jen těžko uniknout. Výrazně politicky angažovaný snímek německé režisérky Julie von Heinz na sebe upoutal pozornost na loňském festivalu v Benátkách, kde bojoval o Zlatého lva v hlavní soutěži.

Online na Netflix (titulky) od 7. 5. 2021

Smysl života Zdroj: TMDB

Smysl života

Poté, co se vedle mladého manželského páru, pokoušejícího se znovu zažehnout vzájemnou jiskru na středozemní dovolené, nastěhují noví sousedé, jsou nuceni reflektovat svou minulost i uvědomit si potěšení ze vzájemné přítomnosti. Manželé, jejichž vztah se rozpadá po sérii neúspěšných početí, jsou totiž náhle konfrontováni s realitou, že ne vždy je na děti ten správný čas. Smysl života vedle sebe jasně staví dva protiklady, dvě možná vyústění, ale chytře nechává správné odpovědi na citlivá životní rozhodnutí pouze na divákovi.

Online na Netflix (titulky) od 11. 11. 2020

Hejtr Zdroj: TMDB

Hejtr

Jan Komasa na sebe výrazně upozornil v loňském roce svým nenápadným crowdpleaserem Corpus Christi, který byl k vidění i v tuzemských kinech. Hejtr navazuje na Komasův starší snímek Místnost sebevrahů, kde se talentovaný středoškolák Dominik dostává do sítě intrik způsobené párem nevinných zpráv. I v pokračování se Komasa zabývá vlivem moderních médií a technologií na naši emoční a psychickou stabilitu, tentokrát na případu vysokoškoláka Tomka, jež se rozhodne pomstít svým mecenášům poté, co mu přestane chodit pravidelná finanční podpora.

Online na Netflix (titulky) od 30. 7. 2020

Odvrácená strana větru Zdroj: TMDB

Odvrácená strana větru

Odkaz filmového velikána Orsona Wellese byl dlouhou dobu považován za uzavřený, před třemi lety však premiéroval Wellesův nikdy nedokončený projekt, který dali dohromady dle mistrových poznámek a připomínek jeho bývalí spolupracovníci a obdivovatelé. Odvrácená strana větru, jíž provázela pověst prokletého díla, je rozloučením s érou umírajícího studiového Hollywoodu a přivítáním doby moderní. Především je ale sladkobolným reliktem doby, jež nenávratně zmizela v hlubinách času.

Online na Netflix (titulky) od 2. 11. 2018

Ať žije svoboda! Zdroj: TMDB

Ať žije svoboda!

Neúprosně se blížící volby a prudký pokles předvolebních preferencí vyústí v náhlé zmizení předáka nejsilnější politické strany. V hlavě jejího náměstka a šedé eminence se však zrodí šílený plán, který má potenciál stranu zachránit od neodvratné katastrofy. Lídra nahradí dvojče zmizelého Olivieriho a společnost se tak nic nedozví. Háček však spočívá v bratrově naprosto nevídaném a impulzivním chování, které může stranu jak potopit, tak raketově vynést vzhůru. Ať žije svoboda je satirickým nahlédnutím do politického zákulisí i dojemným příběhem o bratrské lásce.

Online na Edison, Netflix od 1. 2. 2021

Na druhé straně Zdroj: TMDB

Na druhé straně

V režijním debutu jinak populární skandinávské herečky Pernilly August se mladá Lena vrací do rodného města, aby pečovala o svou umírající matku. Návrat do rodiště však s sebou nese bolestné vzpomínky na dospívání v domácnosti, kde alkohol a násilí byly na denním pořádku. Ve snímku se po boku svého manžela představila po úspěchu v trilogii Milénia Noomi Rapace, která si teprve razila cestu do Hollywoodu.

Online na Netflix (titulky) od 17. 2. 2021

10 filmových klenotů, které se ukrývají v hlubinách Netflixu  |  Tipy na film  | 

Beata Mrazíková


Další články jako 10 filmových klenotů, které se ukrývají v hlubinách Netflixu

Tipy na film  |  před 4 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Další víkend a další porce novinek ze streamovacích služeb. Máme tu holandský válečný film či norský akční film na Netflixu, nový hororový seriál na Amazonu, dokument od Apple TV+ a menší novinky na HBO GO. Nejočekávanějším titulem je potom premiéra třetí řady seriálu TY. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

6 filmů a seriálů, které musíte vidět po Hře na oliheň

Nemůžete se nabažit skvělého korejského seriálu Hra na Oliheň? Máme pro vás pár tipů na strhující filmy a seriály z Asie, které jsou mu tematicky či žánrově podobné. Zabruste do neznámých vod filmů, které byste na Netflixu rozhodně nečekali a připravte se – bude to nářez! číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

9 parádních filmů, které Netflix přidal a vy o nich vůbec netušíte

Ač je to pro nás nepochopitelné, Netflix stále rád přidává do nabídky filmy, které dopředu vůbec neanoncuje. Našemu zraku však neuniknou. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

8 nádherných a silných Bond girls, které agenta 007 pořádně potrápily

Poslední Bond v podání Daniela Craiga se čím dál více vyrovnával s bondovskou pověstí šovinistického frajera. Už v minulosti se ale tvůrci snažili Bond girls vštípit trochu ženské síly a nenabízet agentu 007 pouze nové bokovky. Pojďme se podívat na ty nejlepší. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

10 nejočekávanějších seriálů na Netflixu do konce roku

Nejenže si streamovací gigant schovává své největší filmové hity až na konec roku, i očekávanými seriálovými novinkami se to v posledním kvartálu jen hemží. Vybrali jsme pro vás desítku toho nejzajímavějšího, na co se můžete do konce roku těšit. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist