FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Všem klukům...
Zdroj: TMDB

Všem klukům...

Toto byla jasná volba a neříkejte, že Všem klukům, které jsem milovala a čerstvé pokračování na Netflixu nejsou absolutní jistotou letošního Valentýna. Příběh Lary Jean, která píše dopisy svým láskám, aniž by je reálně odeslala, načež jednoho dne zjistí, že dopisy našly své adresáty, se stal před dvěma lety streamovacím fenoménem, ze kterého Netflix hodlá ještě nějakou dobu těžit. A proč vlastně ne. Ústřední představitelka Lana Condor (vzpomínáte si, jak ji brutálně nevyužila komiksovka X-Men: Apokalypsa jako oblíbenou postavu fanoušků Jubilee?) si Laru Jean dává s naprostým přehledem a její sladkobolné proplouvání vztahy dokáže chytit za srdce. A i pokračování, které je od 12. února dostupné na největší streamovací službě současnosti, zatím sbírá spokojené ohlasy. Byť se originál překonat nepodařilo.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 12. 2. 2020

To zařídíme
Zdroj: TMDB

To zařídíme

A až skončíte s Larou Jean, možná budete mít chuť podívat se na nějakou netflixovskou výplňovku, kterých Netflix vyrábí požehnaně. Jednou z nich je romantická komedie Set It Up neboli To zařídíme, ve které Zoey Deutch a Glen Powell trpí pod útlakem svých náročných šéfů a rozhodnou se je dát dohromady a sami sobě tak ulevit. Ale znáte to, postupně i mezi dvěma asistenty přeskočí nějaká ta jiskra. Čemuž se nelze příliš divit, neboť Zoey Deutch je reklama na roztomilost a Glen Powell lovil srdíčka fanynek už svým rozpustilým výkonem ve slasherové parafrázi Scream Queens. Těmhle dvěma zkrátka romantické role sedí a zápletka je dostatečně adekvátní na to, abyste si film do závěrečných titulků užili jako nenáročnou jednohubku. A za pár dní bude online druhý Zombieland. Tam je Zoey taky boží.

Online na Netflix (titulky) od 15. 6. 2018

Krvavá nevěsta
Zdroj: TMDB

Krvavá nevěsta

Nic neřekne romantika tolik jako stará dobrá hororová vybíjená mezi nevěstou a rodinou jejího muže. Přesně taková je zápletka Krvavé nevěsty, v níž se Samara Weaving proměňuje do role oběti, která se musí vyrovnat s šokem, že po její krvi pase celá famílie, sebrat všechnu odvahu a udělat všechno pro to, aby do svítání přežila. Nečekejte žádný výrazný fištrón, ani přehršle žánrových nápadů. Výsledkem je přesto velmi zábavná hororová taškařice, která rozhodně rozčísne běžné romantické tokání u televize. Ke sledování si dopřejte krvavý steak s červeným vínem. Pro atmosféru.

Online na Google Play (titulky) (dabing), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Rakuten od 1. 1. 2020

Hořkých sedmnáct
Zdroj: TMDB

Hořkých sedmnáct

Filmy, které to u nás nedotáhnou do kin, to mají u diváků těžké. Nulová propagace, přehlížení a výsledkem je neznalost jednoho z nejzásadnějších teenagerských filmů posledních let! Ano, Hořkých sedmnáct vám pravidelně cpeme do chřtánu v podcastech, vybraných tipech na Netflixu a v podstatě všude, kde se nám naskytne příležitost. Ale víte co? Tohle jsou naše žebříčky, takže v tom můžeme klidně pokračovat. Příběh Nadine a Kristy, jejichž vztah se rozpoltí poté, co se Krista zamiluje do bratra své nejlepší kamarádky a začne dospívat dříve než její letitá kumpánka, si to totiž zaslouží. Hlavní postava je sice pro řadu lidí nesympatická pipina, ale hádejte co... TO JE POINTA. Celý příběh je o tom, že Nadine musí dospět a uvědomit si, že nic po pubertě nebude jako dřív a že ona není pupkem světa, jak si nevědomky myslí.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Netflix (titulky) od 17. 2. 2018

Rocketman
Zdroj: TMDB

Rocketman

Je libo hudební romantiku? Co takhle rovnou životopis! Zapomeňte ale na Bohemian Rhapsody s jejím uměle vymyšleným příběhem, který má s realitou společného asi tolik co já s tělem Chrise Evanse. Dexter Fletcher, který Bohemian Rhapsody dotáčel, si v Rocketmanovi vychutnává svou vizi Eltona Johna, která je radikálnější, odvážnější a zábavnější než rhapsodiové řádění Freddie Mercuryho. Už jen proto, že se Fletcher nepodřizuje poptávce uhlazeného životopisu a s Eltonovou podporou ukazuje hudební byznys a jeho odvrácenou stránku bez nadbytečných příkras. A Taron Egerton je v hlavní roli velký pán!

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Netflix (titulky), Rakuten (dabing) od 3. 10. 2019

Aladin
Zdroj: TMDB

Aladin

Disneyho hrané adaptace legendárních animáků v poslední době nejsou žádným velkým zázrakem. Druhá Zloba se vyloženě nepovedla, Lví král je spíše technické demo než regulérní film a chystaná Mulan zase postrádá skoro veškeré kouzlo původního animovaného filmu. O to víc si člověk cení Aladina, kterého režisér Guy Ritchie převedl do hrané podoby s gustem, které prostě dokáže vyčarovat úsměv na tváři. Ať už je to věrností předloze, která je sem tam oživena vlastním nápadem, parádním výkonem Willa Smithe, jenž se Robinem Williamsem rozhodně nenechal zastínit, anebo ústřední dvojkou Mena Massoud a Naomi Scott, mezi kterou romantické jiskřičky přeskakují jedna báseň. Ano, není to žádný filmový masterpiece a Ritchieho zrychlovačky mě i při třetím zhlédnutí spíše iritovaly než bavily, ale pokud budete mít na Valentýna chuť na pohádkovou romantiku, tady vedle nešlápnete. A Nasim Pedrad je samozřejmě komediální zlatíčko.

Online na iTunes (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 23. 9. 2019

Ženy v běhu
Zdroj: TMDB

Ženy v běhu

Český kinohit loňského roku byl mezi diváky natolik populární, že jsme na jeho online premiéru čekali až do pozdních měsíců roku 2019, ve kterých už pomalu končila běžecká sezóna a člověk na nějaký ten výběh (ani filmový) neměl zrovna náladu. Proč to ale nenapravit na Valentýna, když příběh vypráví o trojici žen, které to ve vztazích nemají jednoduché a které se ve svém životě tak trochu plácají, zatímco se jejích matka snaží zbytek rodiny přesvědčit, aby společně uběhli maraton. Jasně, Ondra Vetchý by tu asi nemusel být za šovinistického buráka a linie mezi Veronikou Kubařovou a Martinem Hofmannem také není zrovna výkvět scenáristiky a táhnou ji hlavně její aktéři. Ale centrální zápletka funguje, film dobře šlape a dvojka Boková-Polívka má dostatečnou chemii na to, aby film snesly nejen holky, ale borci po jejich boku. Ženy v běhu jsou fajn!

Online na iTunes (čeština), Kuki (čeština), My Prime, Netflix (titulky) (čeština), O2TV (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština) od 14. 10. 2019

Matthias a Maxime
Zdroj: TMDB

Matthias a Maxime

Po katastrofálním The Death and Life of John F. Donovan se Xavier Dolan vrací tam, kde je mu nejlépe a vypráví o dvojici nejlepších kamarádů, kteří se jednoho dne musí políbit před kamerou a zjišťují, že k sobě možná cítí víc než kamarádské pouto. Což by nikomu nevadilo, kdyby nešlo o dva kluky. Výsledkem je narušený vztah obou mladíků a i značně rozhozené okolí, které na vznesené téma homosexuality nebylo připravené. Dolan tak opět vypráví o svém tradičním tématu, jehož dopady zkoumá na mezilidských vztazích. A po letech tak činí tak, že je na výsledek opět radost koukat. Byť je pravda, že se 30letý festivalový miláček začíná dost opakovat.

Online na Aerovod (titulky), DaFilms (titulky), My Prime od 20. 1. 2021

Šprtky to chtěj taky
Zdroj: TMDB

Šprtky to chtěj taky

Ne, tohle opravdu není stupidní komedie o sexu od soudruhů z bývalé NDR, to se jen český distributor pokoušel nalákat více lidí do kina odvážnějším názvem než je původní Booksmart. Ten vypráví o dvojici kamarádek, kterým po 4 letech šprtání dojde, že na střední se také docela dobře paří. A rozhodnou se, že 4 roky kaleb stihnou za jediný večer. Od prvotiny herečky Olivie Wilde člověk nečeká zázraky a o to víc ho zaskočí, že Booksmart je neuvěřitelně vtipná komedie o dvou kámoškách, které si jsou schopné říct opravdu všechno a dokáží se dostat z každé šlamastyky. Vzpomínáte na apatowovské Superbad? Tohle je jeho ženská varianta, ve které se kluci přiučí a holky souhlasně pokývají hlavou.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) od 24. 12. 2019

Srážka s láskou
Zdroj: TMDB

Srážka s láskou

Nic vám neudělá romantičtější atmosféru než Seth Rogen masturbující při sklence vína nad proslovem Charlize Theron. Loňská komedie s kudrnatým židovským komikem a jednou z nejhezčích hereček současného Hollywoodu je doslova zjevením, neboť kromě obligátní žánrové romantiky nabízí i poměrně trefný satirický osten namířený na šovinismus a politickou manipulaci v USA i mimo ni. Zápletka je přitom prostá. Ona je uznávanou političkou s ambicemi na post budoucí prezidentky, on je svědomitý nezávislý novinář, který ji zná lépe než kdokoli jiný. Rogen tak brzy začne psát politické proslovy a Theron začne být sdílnější okolo svého skoro neexistujícího soukromého života. A v zákulisí politických kruhů propukne nejen nečekaná dávka vzájemné chemie, ale i politikaření, ze kterého si film obratně dělá šoufky. Kdo nebude ronit slzy smíchu při scéně "s teroristy nevyjednáváme, ale možná bych vám poslala krabici humanitární pomoci", nemá smysl pro humor. A u Roxette budete bulet všichni!

Online na Netflix od 1. 8. 2020

10 nových filmů, které si můžete pustit na Valentýna  |  Tipy na film  |   |  4 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 nových filmů, které si můžete pustit na Valentýna

Tipy na film  |  před 2 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina září je tady a s pořádným zápřahem školního roku se vrací i Sexuální výchova. Netflix ale chystá i sci-fi novinku, parádní dokument pro fandy sportu a poslední slovo neříká ani konkurence! číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

7 filmů, které byste měli vidět po marvelovce Shang-Chi

Nová marvelovka Shang-chi nabízí příjemný fantasy eskapismus šmrncnutý východní kulturou a tradičním mustrem hrdinovy cesty. Pokud se vám nástup nového Avengera líbil, určitě byste si neměli nechat ujít tyto filmy, které s ním mají mnoho společného. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

24 nejnovějších filmů, které najdete na Netflixu s dabingem a titulky

Počet titulů na Netflixu v posledních dnech opět utěšeně narůstá. A nás těší, že se mezi nimi objevují i zajímavé archivní kousky. A kdo nechce němého Hitchcocka, najde si určitě něco jiného. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

Netflix v Česku: Streamovací gigant má za sebou jeden z nejslabších měsíců

Originální projekty z dílny Netflixu pravidelně vítězí v žebříčcích sledovanosti seriálů. Nejinak tomu bylo i v druhém prázdninovém měsíci, za který do top desítky proniklo sedm Netflix Originals. Pojďme se podívat, které to byly a jaká trojka jim dělala garde. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Před námi je další nabušený zářijový víkend. A zatímco HBO sází na sci-fi seriály, Netflix pumpuje do nabídky napětí a hlavně pekelnou zábavu. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist