FB pixel

Všem klukům...

Toto byla jasná volba a neříkejte, že Všem klukům, které jsem milovala a čerstvé pokračování na Netflixu nejsou absolutní jistotou letošního Valentýna. Příběh Lary Jean, která píše dopisy svým láskám, aniž by je reálně odeslala, načež jednoho dne zjistí, že dopisy našly své adresáty, se stal před dvěma lety streamovacím fenoménem, ze kterého Netflix hodlá ještě nějakou dobu těžit. A proč vlastně ne. Ústřední představitelka Lana Condor (vzpomínáte si, jak ji brutálně nevyužila komiksovka X-Men: Apokalypsa jako oblíbenou postavu fanoušků Jubilee?) si Laru Jean dává s naprostým přehledem a její sladkobolné proplouvání vztahy dokáže chytit za srdce. A i pokračování, které je od 12. února dostupné na největší streamovací službě současnosti, zatím sbírá spokojené ohlasy. Byť se originál překonat nepodařilo.

To zařídíme

A až skončíte s Larou Jean, možná budete mít chuť podívat se na nějakou netflixovskou výplňovku, kterých Netflix vyrábí požehnaně. Jednou z nich je romantická komedie Set It Up neboli To zařídíme, ve které Zoey Deutch a Glen Powell trpí pod útlakem svých náročných šéfů a rozhodnou se je dát dohromady a sami sobě tak ulevit. Ale znáte to, postupně i mezi dvěma asistenty přeskočí nějaká ta jiskra. Čemuž se nelze příliš divit, neboť Zoey Deutch je reklama na roztomilost a Glen Powell lovil srdíčka fanynek už svým rozpustilým výkonem ve slasherové parafrázi Scream Queens. Těmhle dvěma zkrátka romantické role sedí a zápletka je dostatečně adekvátní na to, abyste si film do závěrečných titulků užili jako nenáročnou jednohubku. A za pár dní bude online druhý Zombieland. Tam je Zoey taky boží.

Krvavá nevěsta

Nic neřekne romantika tolik jako stará dobrá hororová vybíjená mezi nevěstou a rodinou jejího muže. Přesně taková je zápletka Krvavé nevěsty, v níž se Samara Weaving proměňuje do role oběti, která se musí vyrovnat s šokem, že po její krvi pase celá famílie, sebrat všechnu odvahu a udělat všechno pro to, aby do svítání přežila. Nečekejte žádný výrazný fištrón, ani přehršle žánrových nápadů. Výsledkem je přesto velmi zábavná hororová taškařice, která rozhodně rozčísne běžné romantické tokání u televize. Ke sledování si dopřejte krvavý steak s červeným vínem. Pro atmosféru.

Hořkých sedmnáct

Filmy, které to u nás nedotáhnou do kin, to mají u diváků těžké. Nulová propagace, přehlížení a výsledkem je neznalost jednoho z nejzásadnějších teenagerských filmů posledních let! Ano, Hořkých sedmnáct vám pravidelně cpeme do chřtánu v podcastech, vybraných tipech na Netflixu a v podstatě všude, kde se nám naskytne příležitost. Ale víte co? Tohle jsou naše žebříčky, takže v tom můžeme klidně pokračovat. Příběh Nadine a Kristy, jejichž vztah se rozpoltí poté, co se Krista zamiluje do bratra své nejlepší kamarádky a začne dospívat dříve než její letitá kumpánka, si to totiž zaslouží. Hlavní postava je sice pro řadu lidí nesympatická pipina, ale hádejte co... TO JE POINTA. Celý příběh je o tom, že Nadine musí dospět a uvědomit si, že nic po pubertě nebude jako dřív a že ona není pupkem světa, jak si nevědomky myslí.

Rocketman

Je libo hudební romantiku? Co takhle rovnou životopis! Zapomeňte ale na Bohemian Rhapsody s jejím uměle vymyšleným příběhem, který má s realitou společného asi tolik co já s tělem Chrise Evanse. Dexter Fletcher, který Bohemian Rhapsody dotáčel, si v Rocketmanovi vychutnává svou vizi Eltona Johna, která je radikálnější, odvážnější a zábavnější než rhapsodiové řádění Freddie Mercuryho. Už jen proto, že se Fletcher nepodřizuje poptávce uhlazeného životopisu a s Eltonovou podporou ukazuje hudební byznys a jeho odvrácenou stránku bez nadbytečných příkras. A Taron Egerton je v hlavní roli velký pán!

Aladin

Disneyho hrané adaptace legendárních animáků v poslední době nejsou žádným velkým zázrakem. Druhá Zloba se vyloženě nepovedla, Lví král je spíše technické demo než regulérní film a chystaná Mulan zase postrádá skoro veškeré kouzlo původního animovaného filmu. O to víc si člověk cení Aladina, kterého režisér Guy Ritchie převedl do hrané podoby s gustem, které prostě dokáže vyčarovat úsměv na tváři. Ať už je to věrností předloze, která je sem tam oživena vlastním nápadem, parádním výkonem Willa Smithe, jenž se Robinem Williamsem rozhodně nenechal zastínit, anebo ústřední dvojkou Mena Massoud a Naomi Scott, mezi kterou romantické jiskřičky přeskakují jedna báseň. Ano, není to žádný filmový masterpiece a Ritchieho zrychlovačky mě i při třetím zhlédnutí spíše iritovaly než bavily, ale pokud budete mít na Valentýna chuť na pohádkovou romantiku, tady vedle nešlápnete. A Nasim Pedrad je samozřejmě komediální zlatíčko.

Ženy v běhu

Český kinohit loňského roku byl mezi diváky natolik populární, že jsme na jeho online premiéru čekali až do pozdních měsíců roku 2019, ve kterých už pomalu končila běžecká sezóna a člověk na nějaký ten výběh (ani filmový) neměl zrovna náladu. Proč to ale nenapravit na Valentýna, když příběh vypráví o trojici žen, které to ve vztazích nemají jednoduché a které se ve svém životě tak trochu plácají, zatímco se jejích matka snaží zbytek rodiny přesvědčit, aby společně uběhli maraton. Jasně, Ondra Vetchý by tu asi nemusel být za šovinistického buráka a linie mezi Veronikou Kubařovou a Martinem Hofmannem také není zrovna výkvět scenáristiky a táhnou ji hlavně její aktéři. Ale centrální zápletka funguje, film dobře šlape a dvojka Boková-Polívka má dostatečnou chemii na to, aby film snesly nejen holky, ale borci po jejich boku. Ženy v běhu jsou fajn!

Matthias a Maxime

Po katastrofálním The Death and Life of John F. Donovan se Xavier Dolan vrací tam, kde je mu nejlépe a vypráví o dvojici nejlepších kamarádů, kteří se jednoho dne musí políbit před kamerou a zjišťují, že k sobě možná cítí víc než kamarádské pouto. Což by nikomu nevadilo, kdyby nešlo o dva kluky. Výsledkem je narušený vztah obou mladíků a i značně rozhozené okolí, které na vznesené téma homosexuality nebylo připravené. Dolan tak opět vypráví o svém tradičním tématu, jehož dopady zkoumá na mezilidských vztazích. A po letech tak činí tak, že je na výsledek opět radost koukat. Byť je pravda, že se 30letý festivalový miláček začíná dost opakovat.

Šprtky to chtěj taky

Ne, tohle opravdu není stupidní komedie o sexu od soudruhů z bývalé NDR, to se jen český distributor pokoušel nalákat více lidí do kina odvážnějším názvem než je původní Booksmart. Ten vypráví o dvojici kamarádek, kterým po 4 letech šprtání dojde, že na střední se také docela dobře paří. A rozhodnou se, že 4 roky kaleb stihnou za jediný večer. Od prvotiny herečky Olivie Wilde člověk nečeká zázraky a o to víc ho zaskočí, že Booksmart je neuvěřitelně vtipná komedie o dvou kámoškách, které si jsou schopné říct opravdu všechno a dokáží se dostat z každé šlamastyky. Vzpomínáte na apatowovské Superbad? Tohle je jeho ženská varianta, ve které se kluci přiučí a holky souhlasně pokývají hlavou.

Srážka s láskou

Nic vám neudělá romantičtější atmosféru než Seth Rogen masturbující při sklence vína nad proslovem Charlize Theron. Loňská komedie s kudrnatým židovským komikem a jednou z nejhezčích hereček současného Hollywoodu je doslova zjevením, neboť kromě obligátní žánrové romantiky nabízí i poměrně trefný satirický osten namířený na šovinismus a politickou manipulaci v USA i mimo ni. Zápletka je přitom prostá. Ona je uznávanou političkou s ambicemi na post budoucí prezidentky, on je svědomitý nezávislý novinář, který ji zná lépe než kdokoli jiný. Rogen tak brzy začne psát politické proslovy a Theron začne být sdílnější okolo svého skoro neexistujícího soukromého života. A v zákulisí politických kruhů propukne nejen nečekaná dávka vzájemné chemie, ale i politikaření, ze kterého si film obratně dělá šoufky. Kdo nebude ronit slzy smíchu při scéně "s teroristy nevyjednáváme, ale možná bych vám poslala krabici humanitární pomoci", nemá smysl pro humor. A u Roxette budete bulet všichni!

10 nových filmů, které si můžete pustit na Valentýna  |  Tipy na film  |   |  4 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Komentáře k článku 10 nových filmů, které si můžete pustit na Valentýna

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 nových filmů, které si můžete pustit na Valentýna

Tipy na film  |  dnes 0:00

10 březnových novinek, kvůli kterým byste si měli zaplatit Netflix

I na březen má Netflix nachystánu slušnou nabídku, kterou se bude snažit své předplatitele udržet u svých obrazovek. Těšit se můžeme například na dívčí feministickou komedii Ranařky, anime seriál Pacific Rim rozšiřující universum plné obřích robotů a nestvůr, nebo na francouzské akční novinky Stráž a Dealer. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  14

10 povedených novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Poslední únorový víkend je před námi a jak se zdá, je to poslední víkend, co můžeme vyrazit dál než na nákup. Pokud už ale přes den vyrazíte někam na výlet, nechte se inspirovat alespoň na večerní sledování filmů a seriálů. Tyhle novinky rozhodně stojí za to. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  83

10 nejlepších nových seriálů, které můžete právě teď vidět na Netflixu

Stranger Things, Zaklínače, Sexuální výchovu a další klasiky Netflixu už máte nakoukané? Výtečně. Nyní můžete dohnat resty z posledních týdnů a měsíců. Ve spolupráci s Vodafone TV jsme pro vás připravili doporučení deseti nejlepších seriálových novinek, které jsou aktuálně na Netflixu! číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  64

10 parádních novinek, které se začátkem března objeví na Netflixu

Se začátkem března nás opět čeká přísun nových filmů a seriálů. Některé pochází přímo do Netflixu, jiné si streamovací služba licencuje skrze třetí strany. Pojďme se podívat na to nejzajímavější, co nás v prvních dnech nového měsíce čeká. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  101

10 nejočekávanějších nových seriálů Netflixu, které nás čekají v roce 2021

Rok 2021 je stále ještě na začátku a ani Netflix ještě nezačal tahat z rukávu své největší seriálové trumfy. Kromě pokračování svých velkých hitů chystá na letošek i řadu původních novinek. Pojďme se na ty nejočekávanější společně podívat. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist