FB pixel
Jiná verze camea Stana Lee

Jiná verze camea Stana Lee

Velká část bonusů je věnována zesnulé komiksové legendě Stanu Lee, respektive jeho slavným cameo rolím. Pokud si pamatujete na jeho roli v prvním Thorovi, vězte, že podle Kennetha Branagha měla scéna s taháním Mjolniru z kráteru vypadat jinak. Stan měl podle všeho zkoušet kladivo vytáhnout, po rozbití svého pick upu ale neměl vznést otázku "Did it work?". V původním scénáři měl z auta vystoupit a obejít pár ostatních "lovců kladiva", přičemž jeho replika zněla "I'll need a ride home."

Vtipálek Rhodey

Vtipálek Rhodey

James Rhodes v podání Dona Cheadla rozhodně nepatří mezi nejvtipnější postavy, které MCU nabízí. I tak si ale v Endgame připsal pár velmi dobrých hlášek, včetně pošpinění trilogie Návratu do budoucnosti. Ve filmu si utahuje i z Thora a konkrétně ve scéně, kde se Thor ptá, zda všichni vědí, co mu koluje v žilách, použil Cheadle při natáčení několik odpovědí včetně oranžády, trapnosti a čokoládových bonbónů.

Evangeline Lilly a nová generace hrdinek

Evangeline Lilly a nová generace hrdinek

Představitelka Wasp Evangeline Lilly se v bonusech vyjádřila ke scéně, kdy se pod vedením Pepper Potts spojí ty největší hrdinky a vrhnou se do boje proti Thanosově armádě Chitauri. Lilly speciálně pro tuto scénu natrénovala nové bojové pohyby a naučila je i své kolegyně Gwyneth Paltrow a Brie Larson.

Lama na Tonyho zahradě

Po Thanosově (první) smrti v úvodu filmu, která znamenala konec nadějím na zvrácení lusknutí, odešel Tony Stark na venkov a spolu s Pepper vychovával dcerku Morgan. V jedné z vystřižených scén měl Tony s Morgan krmit lamu alpaku, kterou rodinka chovala jako domácího mazlíčka. Scéna byla původně do filmu dosazena kvůli prohloubení vztahu těchto dvou postav, jež mělo vyvrcholit i vizí v podobě starší Morgan. Obojí se nakonec do výsledného střihu nedostalo.

Další hlášky Rocketa Racoona

Další hlášky Rocketa Racoona

Bradley Cooper si roli geneticky zmutovaného mývala užívá a za čtyři filmy si připsal opravdu velkou porci vtipných hlášek. V Endgame se měl ke všemu vyjádřit ještě k armádě Chitauri, jež v roce 2012 napadla New York, jak jsme viděli v prvních Avengers. Rocketova vystřižená poznámka se týkala neschopnosti všech pozemských hrdinů, kteří si nedokázali poradit s "nejpřiposranější armádou vůbec".

Močící Thor

Močící Thor

Thor se ve filmu na čas octne i na Asgardu v době, kdy jej napadly hordy temných elfů pod vedením Malekitha (Christopher Eccleston). V jedné ze scén, které se natočily, ale nakonec nebyly ve výsledném filmu zahrnuty, pak obtloustlý bůh močí na jeden ze sloupů, načež se setká se svou matkou Friggou (Rene Russo). Rocket se taktéž měl bohu hromů vysmát, neboť se nevyzná ani ve svém domově.

Howard Stark a pracovní nabídka

Tony Stark se na cestě do sedmdesátých let setkal se svým otcem Howardem, kterého si opět zahrál John Slattery. Kromě toho, že se v jedné ze scén ukázal i Edwin Jarvis v podání James D'arcyho, Howard Stark v jedné z vystřižených scén nabídl svému synovi práci, kterou ale Tony nevzal.

Klečící hrdinové

Klečící hrdinové

Po smrti Iron Mana Hawkeye poklekl a inspiroval k tomuto kroku i ostatní účastníky bitvy. Všichni členové původních Avengers, i jejich následovníci tedy v jednom záběru uctívají svého padlého spolubojovníka, jenž zachránil celou realitu. Co se týče následujícího Tonyho pohřbu, chybí na něm Gamora z alternativní reality, která podle všeho vyrazila na misi, na které chce zjistit, co je vůbec zač a jaké je její místo v novém světě.

Kdo natočil finální scénu z Captain Marvel?

Kdo natočil finální scénu z Captain Marvel?

Bonusy rovněž potvrzují dřívější odhalení, že se na první potitulkové scéně z filmu Captain Marvel podíleli Russoové, kteří tak snímek propojili se svým Endgame. Příchod Carol Danvers na scénu pak koresponduje s pozdějším návratem na bojiště na konci filmu.

Katherine Langford a její role v Avengers

Katherine Langford a její role v Avengers

Jak jsme psali výše, ve filmu se měla objevit dospělá verze Morgan Stark, která ve vizi navštíví svého otce. Scénu natočila Katherine Langford, hvězda seriálu 13 Reasons Why. Do konečného střihu se ale nedostala a neuvidíme ji ani v DVD verzi. Plánují bratři Russoovi tuto už pomalu mýtickou scénu vypustit?

10 nových zajímavostí, které odhalily bonusy Avengers: Endgame  |  Tipy na film  |   |  5011 přečtení  |  10 líbí se

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Komentáře k článku 10 nových zajímavostí, které odhalily bonusy Avengers: Endgame

Michal Kolla

Michal Kolla před 4 měsíci

No asi neplánují, když nebude. Achjoc ta by se mě zajímala ze všeho nejvíc

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 nových zajímavostí, které odhalily bonusy Avengers: Endgame

Tipy na film  |  dnes 0:00

15 akčních výplachů, pokud se vám (ne)líbil netflixovský 6 Underground

V pátek se na Netflix vřítil další akční fetiš Michaela Baye 6 Underground: Tajné operace. Polovina diváků tenhle výplach plný explozí blahořečí, druhá půlka posílá Baye i s jeho prskavkami do pekel. Ať už jste na kterékoli straně, náš výběr dalších akčňáků vám po řádění Ryana Reynoldse udělá dobře. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  5

6 Underground, Tarantino a další novinky, které musíte vidět o víkendu

Milovníci akčních filmů se konečně dočkali. Na Netflix dorazila novinka Michaela Baye 6 Underground - Tajné operace. Nezůstalo však jen u explozí. Online je k dostání například i Quentin Tarantino se svým Tenkrát v Hollywoodu a spousta dalších zajímavých filmů. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  18

10 nejlepších filmů, které jsme v roce 2019 viděli v kině

Rok 2019 se pomalu chýlí ke konci a v našem seriálu nejlepších filmů a seriálů jsme si tentokráte posvítili na snímky, které byly k vidění v domácích kinech. Zda do žebříčku pronikne i Vzestup Skywalkera zatím nevíme, prozatím to ale vidíme takto. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  15

Podívejte se na přehled 44 filmů, které překonaly miliardové tržby

Vzestup Skywalkera brzy vstoupí do kin a jedná se o posledního letošního favorita v cestě za miliardovými tržbami. Podívejte se na 44 filmů, které do klubu milardářů prozatím patří. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  6

10 nejlepších online filmů roku 2019

Nejlepší české filmy jsme si již proklepli. A než se podíváme na to nejlepší z kin, pojďme se vrhnout do online světa, kde letos neskutečně vládl především Netflix. Toto je 10 online filmů, které nemůžeme dostat z hlavy a maximálně je doporučujeme vidět. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist