FB pixel
Jiná verze camea Stana Lee

Jiná verze camea Stana Lee

Velká část bonusů je věnována zesnulé komiksové legendě Stanu Lee, respektive jeho slavným cameo rolím. Pokud si pamatujete na jeho roli v prvním Thorovi, vězte, že podle Kennetha Branagha měla scéna s taháním Mjolniru z kráteru vypadat jinak. Stan měl podle všeho zkoušet kladivo vytáhnout, po rozbití svého pick upu ale neměl vznést otázku "Did it work?". V původním scénáři měl z auta vystoupit a obejít pár ostatních "lovců kladiva", přičemž jeho replika zněla "I'll need a ride home."

Vtipálek Rhodey

Vtipálek Rhodey

James Rhodes v podání Dona Cheadla rozhodně nepatří mezi nejvtipnější postavy, které MCU nabízí. I tak si ale v Endgame připsal pár velmi dobrých hlášek, včetně pošpinění trilogie Návratu do budoucnosti. Ve filmu si utahuje i z Thora a konkrétně ve scéně, kde se Thor ptá, zda všichni vědí, co mu koluje v žilách, použil Cheadle při natáčení několik odpovědí včetně oranžády, trapnosti a čokoládových bonbónů.

Evangeline Lilly a nová generace hrdinek

Evangeline Lilly a nová generace hrdinek

Představitelka Wasp Evangeline Lilly se v bonusech vyjádřila ke scéně, kdy se pod vedením Pepper Potts spojí ty největší hrdinky a vrhnou se do boje proti Thanosově armádě Chitauri. Lilly speciálně pro tuto scénu natrénovala nové bojové pohyby a naučila je i své kolegyně Gwyneth Paltrow a Brie Larson.

Lama na Tonyho zahradě

Po Thanosově (první) smrti v úvodu filmu, která znamenala konec nadějím na zvrácení lusknutí, odešel Tony Stark na venkov a spolu s Pepper vychovával dcerku Morgan. V jedné z vystřižených scén měl Tony s Morgan krmit lamu alpaku, kterou rodinka chovala jako domácího mazlíčka. Scéna byla původně do filmu dosazena kvůli prohloubení vztahu těchto dvou postav, jež mělo vyvrcholit i vizí v podobě starší Morgan. Obojí se nakonec do výsledného střihu nedostalo.

Další hlášky Rocketa Racoona

Další hlášky Rocketa Racoona

Bradley Cooper si roli geneticky zmutovaného mývala užívá a za čtyři filmy si připsal opravdu velkou porci vtipných hlášek. V Endgame se měl ke všemu vyjádřit ještě k armádě Chitauri, jež v roce 2012 napadla New York, jak jsme viděli v prvních Avengers. Rocketova vystřižená poznámka se týkala neschopnosti všech pozemských hrdinů, kteří si nedokázali poradit s "nejpřiposranější armádou vůbec".

Močící Thor

Močící Thor

Thor se ve filmu na čas octne i na Asgardu v době, kdy jej napadly hordy temných elfů pod vedením Malekitha (Christopher Eccleston). V jedné ze scén, které se natočily, ale nakonec nebyly ve výsledném filmu zahrnuty, pak obtloustlý bůh močí na jeden ze sloupů, načež se setká se svou matkou Friggou (Rene Russo). Rocket se taktéž měl bohu hromů vysmát, neboť se nevyzná ani ve svém domově.

Howard Stark a pracovní nabídka

Tony Stark se na cestě do sedmdesátých let setkal se svým otcem Howardem, kterého si opět zahrál John Slattery. Kromě toho, že se v jedné ze scén ukázal i Edwin Jarvis v podání James D'arcyho, Howard Stark v jedné z vystřižených scén nabídl svému synovi práci, kterou ale Tony nevzal.

Klečící hrdinové

Klečící hrdinové

Po smrti Iron Mana Hawkeye poklekl a inspiroval k tomuto kroku i ostatní účastníky bitvy. Všichni členové původních Avengers, i jejich následovníci tedy v jednom záběru uctívají svého padlého spolubojovníka, jenž zachránil celou realitu. Co se týče následujícího Tonyho pohřbu, chybí na něm Gamora z alternativní reality, která podle všeho vyrazila na misi, na které chce zjistit, co je vůbec zač a jaké je její místo v novém světě.

Kdo natočil finální scénu z Captain Marvel?

Kdo natočil finální scénu z Captain Marvel?

Bonusy rovněž potvrzují dřívější odhalení, že se na první potitulkové scéně z filmu Captain Marvel podíleli Russoové, kteří tak snímek propojili se svým Endgame. Příchod Carol Danvers na scénu pak koresponduje s pozdějším návratem na bojiště na konci filmu.

Katherine Langford a její role v Avengers

Katherine Langford a její role v Avengers

Jak jsme psali výše, ve filmu se měla objevit dospělá verze Morgan Stark, která ve vizi navštíví svého otce. Scénu natočila Katherine Langford, hvězda seriálu 13 Reasons Why. Do konečného střihu se ale nedostala a neuvidíme ji ani v DVD verzi. Plánují bratři Russoovi tuto už pomalu mýtickou scénu vypustit?

10 nových zajímavostí, které odhalily bonusy Avengers: Endgame  |  Tipy na film  |   |  5011 přečtení  |  10 líbí se

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Komentáře k článku 10 nových zajímavostí, které odhalily bonusy Avengers: Endgame

Michal Kolla

Michal Kolla před 18 dny

No asi neplánují, když nebude. Achjoc ta by se mě zajímala ze všeho nejvíc

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 nových zajímavostí, které odhalily bonusy Avengers: Endgame

Tipy na film  |  před 4 hodinami

10 nejsledovanějších seriálů na HBO GO

Ačkoli se to nemusí zdát, Hra o trůny stále patří mezi nejsledovanější pořady na HBO GO. Které další pořady slaví na streamovací službě HBO úspěch? Podívejme se na ně. číst více

Tipy na film  |  dnes 0:00

Rambo vs. Amerika: Jak šel čas se stěžejní akční ságou Sylvestera Stallona

Tento týden vstupuje do kin již pátá část série o vietnamském veteránovi Johnu Rambovi. A stejně jako v předchozích filmech, i tentokrát si Sylvester Stallone posvítil na problémy americké politiky a společnosti. Podívejte se s námi, čím vším si Rambo prošel předtím, než (snad) konečně nalezl klid. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  10

10 nejlepších filmů Sylvestera Stallona, které vás nachystají na nového Ramba

Poslední kapitola Rambovy ságy pomalu přichází do kin, proto jsme si pro vás připravili desítku nejlepších filmů legendárního Slye Stallona, abyste se mohli na jatka na americko-mexické hranici adekvátně připravit. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  5

Nová Godzilla, Karikova Trhlina a další novinky, které byste neměli minout

V tradičních tipech na víkendové pokoukání se tentokrát podíváme do všech koutů streamovacího světa. Můžete dohnat kriminální novinku ČT Sever s Jirkou Mádlem, pustit špionážní pecku s Boratem The Spy, anebo vsadit na satiru hudebního průmyslu Vox Lux či kolosální Godzillu: Krále Monster! číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  10

Apple TV+: Všechny filmy a seriály, které budeme sledovat od 1. listopadu

Apple na svém zářijovém Keynote představil nejen nové telefony, ale hlavně startovní nabídku své chystané služby Apple TV+. Pojďme se na ni blíže podívat. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist