FB pixel
Zdroj: Netflix
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
Drsná čtvrť Zdroj: TMDB

Drsná čtvrť

Tak a jde se do finále. Závěrečná čtvrtá řada teenagerského dramatu Drsná čtvrť, řešící radosti i strasti kamarádů, kteří nastoupili do okrajové školy v Los Angeles, dovypráví v posledních deseti epizodách svůj příběh. Tato dramedy o dospívání sledující zatěžkávací test kamarádství několika přátel, kteří se po vstupu na novou školu musí vypořádat se svým dospíváním či řešit ožehavé vztahové problémy, umně střídá hluboké osudové momenty s těmi zábavnými. Fanoušky seriálu pak určitě potěší zpráva, ve které Netflix slibuje, že s universem Drsné čtvrti ještě neskončil a připravuje spin-off s názvem Freeridge.

Online na Netflix (titulky) od 16. 3. 2018 , nové díly od 4. 10. 2021

Máš někoho doma Zdroj: TMDB

Máš někoho doma

Po Ulici strachu si Netflix připravil pro své hororové fanoušky další slibný slasher. Jedná se o titul Máš někoho doma a stejně jako u zmíněné trilogie jde o adaptaci literární předlohy. Tu v roce 2017 publikovala americká spisovatelka Stephanie Perkins a vypráví v ní krvavý příběh, který se točí kolem studentky Makani Youngové, která přestoupila z Havaje do města Osborne v Nebrasce, aby se zde ocitla v centru hrůzných případů vražd studentů. Za touto vyvražďovačkou stojí v rolích producentů významná hollywoodská jména - jednak hororová tvůrčí hvězda James Wan (V zajetí démonů), druhak pak jeden z autorů Stranger Things Shawn Levy.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 6. 10. 2021

Filmy našeho dětství – 3. řada Zdroj: TMDB

Filmy našeho dětství – 3. řada

Milovníkům ikonických filmů 80. a 90. let určitě neunikla netflixovská dokumentární série Filmy našeho dětství. Ta v prozatímních dvou řadách a jednom speciálu odvyprávěla vznik stěžejních snímků jako Jurský park, Hříšný tanec, Sám doma, Smrtonosná past nebo Návrat do budoucnosti. I když často mezi zpovídajícími chyběli zásadní tvůrci těchto děl a snaha o vtipnou pointu byla mnohdy za hranou dobrého vkusu, entuziastické vyprávění a fanouškovský zápal plný detailů určitě potěšil všechny, kteří se chtěli o svých oblíbených titulech dozvědět více. V říjnu dorazí na Netflix již třetí řada, která se symbolicky nese (až na jednu výjimku v podobě Cesty do Ameriky) v hororovém duchu. Dozvíme se tak mnohé o zákulisí kultovních vyvražďovaček jako Noční můra v Elm Street, Pátek třináctého a Vetřelci.

Online na Netflix (titulky) od 30. 11. 2019 , nové díly od 12. 10. 2021

 Jiný život Zdroj: TMDB

Jiný život

Když se před dvěma lety na Netflixu objevilo sci-fi Jiný život, mnozí předpokládali, že tento seriál se druhé řady nedočká. Mezi kritiky i běžnými diváky byl totiž příběh o zkoumání neznámého artefaktu, který přistál na Zemi, přijat poměrně chladně. Seriál, který v první řadě lákal především na Katee Sackhoff (Battlestar Galactica, Mandalorian) nakonec nabídl pouze povrchní dialogy, nesympatické postavy a laciný look. Ovšem nízký rozpočet a relativně vysoká čísla sledovanosti rozhodly, že se streamer krátce po premiéře rozhodl odklepnout i druhou řadu. Jestli bude pokračování povedenější, se dozvíme již brzy.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 25. 7. 2019 , nové díly od 14. 10. 2021

Bitva v ústí Šeldy Zdroj: TMDB

Bitva v ústí Šeldy

Pro fanoušky válečných snímků si Netflix na řijen připravil do svého programu nadějný nizozemský válečný snímek Bitva v ústí Šeldy. Ten, jak název napovídá, se odehrává na podzim roku 1944 na pozadí důležitých bojů, ve kterých se spojenci snažili vyčistit ústí řeky Šelda od německých sil, aby se spojenecké námořní lodě mohly dostat k vykládce do Antverp. Ve filmu sledujeme tyto události očima britského pilota, holandského chlapce bojujícího na německé straně a holandské členky odboje. Diváci, kteří měli možnost snímek vidět, cení skvělou vizuální stránku, výborný casting především mladých herců a brilantně natočenou akci.

Online na Netflix (titulky) od 15. 10. 2021

TY Zdroj: TMDB

TY

V roce 2018 jsme se mohli poprvé na Netflixu setkat s psychologickým thrillerem TY, který vyprávěl příběh stalkera Joea Goldberga, vedoucího knihkupectví v New Yorku, který se posedle zamiloval do začínající spisovatelky Guinevere Beck. Pomocí sociálních sítí a dalších technologií ji sledoval a utvářel podmínky pro jejich románek. Seriál si získal popularitu především díky hereckému projevu Joea v podání Penna Badgleyho, který dokázal v divácích vzbudit v jednu chvíli pocity sympatie i opovržení, a podle mnohých si vysloužil srovnání s ikonickým antihrdinou Dexterem. Poctivá scenáristická práce si pak směle hrála s očekáváním, divoce mixovala žánry a pro hrdinovu nejednoznačnost byla místy divácky velmi nekomfortní. Druhá řada se dějově přesunula do Los Angeles, kde chtěl Joe pod novou identitou uniknout své minulosti. Jenže novým vztahem s podobně toxickou Love si vytvořil nové problémy. Ty pak bude rozvíjet třetí řada, která bude zkoumat, jak si Joe a Love poradí s výchovou novorozeného syna Henryho a jak Joe opět nemůže uniknout své posedlosti a podléhá rostoucímu zájmu o sousedku Natalii.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 27. 12. 2018 , nové díly od 15. 10. 2021

Noční zuby Zdroj: TMDB

Noční zuby

Benny, mladý šofér na volné noze, je najat dvěma tajemnými kamarádkami Blaire a Zoe, aby je během noci vozil do oblíbených losangeleských klubů. Když v průběhu večera Benny zjistí, že jeho pasažérky jsou ve skutečnosti staleté upírky, jeho život se změní v boj o přežití. Přestože zápletka tohoto teenagerského vampýrského hororu nezní úplně originálně, působí na druhou stranu zábavně a svou roli výplňového rozptýlení na páteční večer by mohla dle trailerů splnit. Ke sledování snímku nás pak lákají jména jako Megan Fox nebo nastupující hvězda Sydney Sweeney (Euforie, Bílý lotos).

Online na Netflix (titulky) od 20. 10. 2021

Piklírna Zdroj: TMDB

Piklírna

Asi nemusíme připomínat, že pokud si chceme na Netflixu vybrat kvalitní tituly z ranku animovaných seriálů pro dospělé, jako předplatitelé si nemáme moc na co stěžovat. Vždyť tituly jako BoJack Horseman, Big Mouth, Tuca a Bertie, Castlevania, R jako rodina, Půlnoční evangelium, Love, Death & Robots nebo Rozčarování hovoří samy za sebe. Tento říjen se bude snažit do tohoto klubu dostat i nový animovaný seriál Piklírna, za kterým stojí scénáristka Shion Takeuchi. Ta spolupracovala na kultovních animácích jako Normálka nebo Městečko záhad, takže míra očekávání je nastavena opravdu vysoko. Samotná Piklírna pak bude rozvíjet bláznivý příběh kolem ztřeštěné party lidí řídících všechny světové konspirace.

Online na Netflix (titulky) od 22. 10. 2021

Zámek a klíč Zdroj: TMDB

Zámek a klíč

Hororová fantasy Zámek a klíč, jež je adaptací komiksu chilského kreslíře Gabriela Rodrígueze a scenáristy Joea Hilla (syn Stephena Kinga), patří určitě mezi ty povedenější kousky tohoto žánru, které Netflix v posledních letech dodal svým předplatitelům. I když seriál nehýří originalitou, místy působí nuceně temně a oproti své komiksové předloze méně hravě, pořád je to vlastně docela fajnové a zábavné rodinné dobrodružství o dospívání a vyrovnávání se se ztrátou bližního. Zámek a klíč vypráví příběh tří sourozenců, kteří se musí poté, co byl jejich otec chladnokrevně zavražděn, přestěhovat do jejich rodného sídla v Massachusetts.Tam naleznou záhadné magické klíče, které jim poskytují nejrůznější nadpřirozené schopnosti. Zjistí, že jejich osudem je ony klíče strážit a bojovat proti tajuplnému zlu skrytému ve studni, které se jmenuje Dodge a rádo by kouzelné klíče získalo. Seriál pak po první řadě naznačil, že Dodge se nehodlá jen tak vzdát a tentokrát se převlékla za přítele Kinsey, která tak spolu s bratry bude muset tomuhle zákeřnému plánu přijít na kloub. Mezitím se všichni Zámkovi budou muset vyrovnávat se svou úlohou strážců klíčů, stejně jako s blížící se dospělostí, pro níž je typické, že přestáváme na kouzla a čáry věřit.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 7. 2. 2020 , nové díly od 22. 10. 2021

Armáda lupičů Zdroj: TMDB

Armáda lupičů

Jak většina fandů Zacka Snydera určitě ví, po nedávné premiéře režisérovy zombie řežby Armáda mrtvých dorazí zanedlouho na Netflix dva prequely, které toto univerzum dále rozšíří. Prvním je šestidílný anime seriál, který se zaměří na první zombie mise Scotta Warda (Dave Bautista) a jeho týmu. Tím druhým je heist Armáda lupičů, který na obrazovky Netflixu vrátí oblíbenou postavu kasaře Dietera Ludwiga. Ten se přidá k partičce nejhledanějších zločinců Interpolu. Společně se pak budou snažit využít společenské nestability po vzniklé zombie katastrofě a pustí se do megalomanské loupežní akce, ve které se pokusí vykrást sejfy po celé Evropě. V hlavní roli se vedle britské rodačky Nathalie Emmanuel představí i populární německý herec Matthias Schweighöfer, který si tak zopakuje roli Dietera. Navíc se zhostil i režie celého snímku.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 29. 10. 2021

10 říjnových novinek, kvůli kterým si musíte předplatit Netflix  |  Tipy na film  | 

Petr Kollár

Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.


Další články jako 10 říjnových novinek, kvůli kterým si musíte předplatit Netflix

Tipy na film  |  před 2 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Další víkend a další porce novinek ze streamovacích služeb. Máme tu holandský válečný film či norský akční film na Netflixu, nový hororový seriál na Amazonu, dokument od Apple TV+ a menší novinky na HBO GO. Nejočekávanějším titulem je potom premiéra třetí řady seriálu TY. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

6 filmů a seriálů, které musíte vidět po Hře na oliheň

Nemůžete se nabažit skvělého korejského seriálu Hra na Oliheň? Máme pro vás pár tipů na strhující filmy a seriály z Asie, které jsou mu tematicky či žánrově podobné. Zabruste do neznámých vod filmů, které byste na Netflixu rozhodně nečekali a připravte se – bude to nářez! číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

9 parádních filmů, které Netflix přidal a vy o nich vůbec netušíte

Ač je to pro nás nepochopitelné, Netflix stále rád přidává do nabídky filmy, které dopředu vůbec neanoncuje. Našemu zraku však neuniknou. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

8 nádherných a silných Bond girls, které agenta 007 pořádně potrápily

Poslední Bond v podání Daniela Craiga se čím dál více vyrovnával s bondovskou pověstí šovinistického frajera. Už v minulosti se ale tvůrci snažili Bond girls vštípit trochu ženské síly a nenabízet agentu 007 pouze nové bokovky. Pojďme se podívat na ty nejlepší. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

10 nejočekávanějších seriálů na Netflixu do konce roku

Nejenže si streamovací gigant schovává své největší filmové hity až na konec roku, i očekávanými seriálovými novinkami se to v posledním kvartálu jen hemží. Vybrali jsme pro vás desítku toho nejzajímavějšího, na co se můžete do konce roku těšit. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist