FB pixel

Firefly

A začneme seriálem, který je symbol zaříznutí po první řadě. Firefly bylo jedno z dětí Josse Whedona, který stojí za Buffy, Angelem nebo Dr. Horriblem. Jeho Firefly běžel na stanici Fox, která je rušením seriálů proslulá a často zatracovaná. Ovšem myslím, že důležité je, že nám seriály, které si jiná televize nedovolila dělat, v první řadě vůbec dala. Firefly byla velmi nákladná show, což se ale nepromítlo na divácké základně, která byla prostě moc malá. Seriál se po zrušení stal kultem, což vedlo ke vzniku celovečerního filmu Serenity, který ale taky divácky propadl. Ale jak říkal Dr. Seuss: “Nebuďte smutní, že to skončilo, buďte rádi, že se to vůbec stalo!”

Haló, tady Indie

Seriál, který si nikdy nevybudoval silný fanouškovský kult, přestože byl plný barevných postav (slovní hříčka neúmyslná!) a skvělého humoru. V seriálu sledujeme amerického operátora call centra, jehož práce se kvůli levné pracovní síle přesunula do Indie a on společně s ní. Seriál dělala NBC, která je zvyklá na nízká čísla a dost často je neřeší s tím, že “obrat” se udělá jinde, pokud je seriál úspěšný u kritiků a má diváckou základnu. U Indie bylo však z produkčního hlediska vše špatně - čísla klesala rychle, což je u dražšího seriálu točeného na lokacích vždycky špatně. Navíc se objevily hlasy, že seriál je rasistický, hlavně protože pracuje s indickými stereotypy. NBC tedy neměla moc důvodů proč seriál držet a po první řadě přišla stopka.

Police Squad!

Seriálová Bláznivá střela! Zní to skvěle, že? Tri ZAZ (Zucker, Abrams, Zucker) měli nápad na parodii policejních dramat a po úspěchu Připoutejte se, prosím! to všem okolo přišlo jako skvělý nápad. Ovšem, seriál skončil po šesti epizodách, kvůli nízkým číslům. ZAZ naštěstí dostalo nabídku seriál přetvořit na film. Z čehož vznikla Bláznivá střela, tak jak ji známe. Jeden z bratří Zuckerů vyjádřil neúspěch seriálu dost trefnou větou “Byl to totiž seriál, na který musíte koukat, aby vás bavil.” Zní to trochu divně, ale v době, kdy televize sloužila hlavně jako pozadí při žehlení a Quality TV bylo neexistující slovo dává tahle věta perfektní smysl.

The Get Down + Vinyl

The Get Down a Vinyl jsou zajímavé úkazy. Oba úspěšné a chytré seriály z hudebního prostředí, které dostávají skvělé recenze od kritiků, vyhrávají ceny a mají i diváckou základnu. Naneštěstí i to je málo, pokud se jedná o nejdražší projekty televizí (Vinyl od HBO za 100 miliónů, The Get Down od Netflixu za 120 miliónů). Navíc The Get Down z důvodů náročnosti zvolilo systém, kde se vydala pouze první půlka řady a diváci museli rok čekat na druhou. Nikdo nechce dostat jednou ročně půlku řady!

Machři a šprti

Produkovat seriál je boj. Některé seriály přežijí jen tak tak do konce sezóny a pak jsou zrušeny a některé bojují každý rok, aby svoje místo na slunci vyargumentovali. Což je zajímavé, protože se to často děje u věcí, u kterých si člověk řekne, že musely být ve své době hity. Freaks and Geeks neměli stálý televizní slot a čas vysílání se stále měnil. Což pro byl i pro diváka, který seriál vážně sledovat chtěl problém. To se samozřejmě projevilo na číslech, Judd Apatow seriál o teenagerech navíc budoval jinak, než si přáli producenti, což jeho zrušení značně ulehčilo. Navíc okolo seriálu nebyla silná kritická ani fanouškovská základna. Ta se nabalila až později. Stejně jako Police Squad! tenhle seriál prostě předběhl dobu. Apatow, ani herci ze seriálu (James Franco, Seth Rogen, Jason Segel) nemusí litovat, prosadili se o něco později, a to rovnou ve filmu.

Lucky Louie

Ještě před rokem bychom mohli říct, že Louis C.K. je zlatá husa, která vytváří jeden úspěšný projekt za druhým. Vše se ale změnilo, když na něj dosáhl hashtag #Metoo. Před téměř dvanácti lety bylo ale vše jinak. V té době byl úspěšný komik a dostal svůj první televizní projekt. Jednalo se o seriál Lucky Louie. Seriál byl klasický multikamerový sitcom s živým publikem. Nutno říct, že první pro HBO. Seriál se navíc mohl “pyšnit” vulgaritou a nahotou (protože HBO), seriál měl ale přesto nízká čísla. Můžeme to teď ale sledovat jako zajímavý experiment, kdy je sitcom, který je většinou považovaný za rodinnou zábavu, tvořený “bez hranic”, které mu jinak nutí klasická televize. Sitcom, který cílí jen na dospělé.

Terra Nova

Cestování časem, dinosauři, charismatický Stephen Lang, a to vše v produkci Stevena Spielberga. Co by se mohlo pokazit? Terra Nova je další z příkladů toho, že nezáleží jak dobří jste, pokud na sebe nevyděláte. A pokud stojíte hodně peněz, máte to samozřejmě horší. Seriál po skončení koketoval s cestou na Netflix, ale ten v té době už plánoval jinou, poměrně drahou věc, která se měla stát jedním z největších chyb Netflixu, a to drahý a nikým nesledovaný Marco Polo. Nakonec vznikl ještě pohyblivý komiks a pak seriál definitivně vyhynul.

Day Break

Představte si, že máte vážně špatný den. Ráno se probudíte a jste obviněný z vraždy, během dne vaši přátelé a známí začnou umírat a na konci dne umřete vy. A představte si, že tenhle den se stále opakuje. Ano, seriálová verze filmu Na Hromnice o den více existuje! Je to detektivka, kde se policista v každém díle pokouší očistit svoje jméno a zabránit strašlivým událostem. Celé to zní skvěle a ono i bylo. Přesto byl ale seriál zrušený po šesti epizodách. Zbytek řady vyšel naštěstí digitálně, takže celý seriál je uzavřený. Přesto se ale podle všeho nedočkáme dalšího dne.

Constantine

Komiksové seriály jsou hop nebo trop. Pokud se povedou, tak za sebou mají silnou fanouškovskou základnu, která často přichází z komiksů. Pokud se věci ale nezdaří jak mají, tak se takhle vášnivá divácká skupina může obrátit proti vám. Tenhle seriál na to chtěl jít bezpečně. Seriál chtěl udržet jádro komiksu, ale vysílal se na NBC, takže nedostal zelenou k určité brutalitě, kterou byl původní komiks Hellblazer proslulý. Díky tomu se adaptované příběhy kastrovaly, což se nelíbilo fanouškům. Na druhé straně byli zase lidé, kterým předloha nic neříkala a seriál byl hůř sledovatelný (na jeho tempo se hůře zvyká). Přesto postava v podání skvělého Matta Ryana nakonec mohla slavit. Díky licenční dohodě se seriál mohl propojit se světem ArrowVerse. Nejdříve Constantine hostoval přímo v Arrowovi, aktuálně je dokonce plnohodnotným členem týmu Legends of Tomorrow.

Tak tohle je můj život

Dřív než Claire Danes chytala teroristy v seriálu Ve jménu vlasti, a dokonce ještě předtím, než se zabila kvůli Leonardu Dicapriovi v Romeu a Julii, byla dívkou na střední škole. Samozřejmě že v reálném životě, ale taky v seriálu Tak tohle je můj život. Za svůj výkon v seriálu dostala Zlatý Glóbus a nominaci na cenu Emmy. V seriálu se také kromě ní se v seriálu objeví i mladý, neznámý herec jménem Jared Leto. Nic z toho ale seriál o strastech dospívající dívky ale nezachránilo. Tenhle seriál skončil hlavně kvůli produkčním problémům, které jsou spojeny s natáčením seriálu s mladými herci. Claire Danes měla vážně problémy s náročným rozvrhem natáčení a po první řadě se ze seriálu rozhodla odejít. A bez hlavní hvězdy není seriál.

10 skvělých seriálů, které byly bohužel ukončeny po první řadě  |  Tipy na film  |  před 11 dny  |  688 přečtení  |  6 líbí se

Honza Potměšil

Milovník původní Twilight Zone, Buffy a Adult Swim, který věří, že kvalitní řemeslničina má stejnou váhu jako umění. Věří také, že televize toho dokáže (minimálně) tolik, co film. A také, že internet jakožto vypravěč příběhů má před sebou velkou budoucnost. Autor dokáže také z fleku zazpívat (proti vůli ostatních) jakoukoliv muzikálovou záležitost, kterou napsal Joss Whedon nebo vygooglit divný obrázek s Danny De Vitem.

Komentáře k článku 10 skvělých seriálů, které byly bohužel ukončeny po první řadě

Další články jako 10 skvělých seriálů, které byly bohužel ukončeny po první řadě

Tipy na film  |  dnes 10:00

10 nejlepších online filmů roku 2018

Není žádným tajemstvím, že filmová kvalita nemíří vždy na filmová plátna. Od toho jsou tu ale různé online servery, které dnes nabízí katalog natolik bohatý, že je radost se jím přebírat. Ohlédli jsme se proto za uplynulým rokem a sestavili desítku filmů, které se do kin sice nedostaly, nyní si je však můžete s chutí užít online kdykoli se vám zama... číst více

Tipy na film  |  včera 0:00  |  7

RECENZE: Cuarón zase cílí na Oscary. Jeho Roma je fantastický film o nás všech.

5 let po oscarovém úspěchu s Gravitací se režisér Alfonso Cuarón vrací s osobním příběhem z Mexico City 70. let. Jak dopadl film, který patří mezi nejočekávanější netflixovské novinky roku 2018 a poprvé se také v omezeném počtu hraje v našich kinech? číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  49

10 vánočních filmů, pokud jste přecukrovaní z Lásky nebeské

Vánoční čas mnozí z nás používají ke sledování stále stejných filmů. I Sám doma, Láska nebeská či Smrtonosná past se však mohou přejíst. Zkuste proto následující desítku netradičních vánočních bijáků, jež mají na to stát se vašimi budoucími svátečními klasikami. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

RETRO: Superman, první komiksový velkofilm, slaví 40 let

V těchto dnech uplyne 40 let od kinopremiéry prvního Supermana. Filmu, bez kterého bychom dnes neměli Batmana, X-Meny nebo Avengers. Jaký byl jeho vznik, jaké ho provázely problémy či reakce? Jak dopadla všechny jeho další filmová pokračování? A jaká bude jeho budoucnost? číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  7

10 nejlepších anime právě teď na Netflixu

Jedním ze strategických rozhodnutí Netflixu ohledně rozvíjení obsahu, bylo zaměření služby na anime. Oblíbené a svou kresbou specifické japonské animované filmy a seriály, širokému publiku známé hlavně franšízou Pokémon či tvorbou Hajao Mijazakiho, mají na této streamovací platformě důležité místo. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist