FB pixel

Cizinka - shledání Rogera a Brianny

Na tuhle emoční nálož si musíte počkat až do úplného konce čtvrté sezóny, ale věřte, že vás úplně vyždíme. Tedy pokud tuhle epickou ságu sledujete, což pokud ne - na co ještě čekáte? Brianna a Roger se ve čtvrté sezóně Cizinky vydali různými cestami a když je zrovna nedělí staletí, dělí je společenská situace v britských koloniích v Severní Karolíně. Všechno ale dobře dopadne a milenci se opět shledají. A teď mě omluvte, musím si pro kapesníky…

Online na My Prime, Netflix (titulky) od 5. 5. 2021 , nové díly od 16. 2. 2020

Sexuální výchova - It’s my vagina!

Na střední škole se začne šířit fotografie vagíny, která se dostane až k řediteli. Na speciálně svolané schůzce to způsobí chaos, když najednou není jasné, o čí vagínu se jedná. Sexuální výchova je ulítlý komediální seriál, který všemi deseti doporučujeme, kam chodíme, a tahle scéna je jeho čirou esencí. Jo a druhá sezóna dorazí už 17. ledna!

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 11. 1. 2019 , nové díly od 17. 9. 2021

Ruská panenka - Gotta Get Up

Pokud jste viděli Ruskou panenku, je velmi pravděpodobné, že se vám z hlavy už nikdy nedostane úvodní song Gotta Get Up od Harryho Nilssona. Hlavní hrdinka seriálu je totiž uvězněna v časové smyčce na večírku, kde tahle skladba hraje, a opakuje se tudíž opravdu nesčetněkrát. Kupodivu nám ale ještě neleze na nervy, podobně jako hlášky typu “Být člověkem je noční můra!” nebo “Čtvrtek! To je mi koncept!”. Jo, tahle hříčka s Natashou Lyonne nás zkrátka baví. A v roce 2020 od Netflixu dostaneme druhou sezónu.

Online na Netflix (titulky) od 1. 2. 2019

Potvora - hot priest!

První sezóna Fleabag byla skvělá. Ale druhá? Ta má sexy kněze. A nic není víc než sexy kněz v podání Andrew Scotta. Druhá sezóna Fleabag je po vzoru “jedničky” a po vzoru divadelní hry, z které vychází, opět palčivě vtipná a trefná, a navíc má… sexy kněze. Tady asi opravdu už není, co dodávat. Ať už jde o ikonické “kneel” nebo svatební proslov o lásce, to zkrátka musíte vidět.

Online na Amazon Prime (titulky) od 31. 5. 2019

Barry - Barry versus malá zabijačka

Barry je nájemný vrah, který se dal na dráhu herce, ale bokem pořád zabíjí lidi. Ale jenom záporáky, nebojte, Barry je hodný chlapík! V páté epizodě druhé sezóny má Barry za úkol zlikvidovat jednoho chlápka, ale netuší, že se mu do cesty připlete jeho dcera. Ta samozřejmě není ledajakým dítětem, ale dítětem, které má prvotřídní trénink v bojových uměních a nebude jen tak jednoduché se jí zbavit. Epizoda ronny/lily je pomyslným vrcholem druhé sezóny Barryho a naprostou akční klasikou, která jako by vypadla z osmdesátek.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 19. 5. 2021 , nové díly od 31. 3. 2019

Smrt nás spojí - Kouření je nejlepší věc, která tě pomalu zabije

Linda Cardellini a Christina Applegate v seriálu Smrt nás spojí servírují černý humor a životní pravdy takovým způsobem, že nevíme, jestli se smát nebo brečet na účet jejich přesnosti. Tahle hláška o cigaretách je #mood.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 3. 5. 2019 , nové díly od 8. 5. 2020

Bonding - Happy birthday, I’m peeing!

Tenhle kraťoučký seriál (7 dílů po cca čtvrt hodině) vám možná unikl, ale je to škoda. Dramedie o studentce, která si přivydělává jako domina, a asistenta jí začne dělat starý kamarád z gymplu, je totiž opravdu příjemné a zároveň bizarní překvapení. Zřejmě nejvtipnějším kouskem z této jednohubky - a že jich je i z tak krátké stopáže na výběr (anální sex se spolubydlícím, ehm) - je, když Pete musí provádět pissing a protože se stydí před lidmi čůrat, začne si zpívat. A ne jen tak něco. Začne si zpívat “Hodně štěstí, zdraví…”!

Online na Netflix (titulky) od 22. 9. 2019 , nové díly od 27. 1. 2021

Černé pondělí - pytel koksu

19. října 1987 se zhroutily akciové trhy a nikdo neví proč. Černé pondělí se na to skrze humor a v produkci Setha Rogena snaží přijít, a je to sakra velká zábava (i proto jsme seriál zařadili do 10 nenápadných seriálů na HBO GO, které musíte vidět). Vedle skvělého humoru a perfektního 80’s soundtracku je to hlavně Don Cheadle, kterému snad žádná role dosud tolik nesedla. A odstřelil nás hned v první velké scéně prvního dílu, kde figuruje pytlík kokainu.

Online na HBO (titulky) od 1. 2. 2019 , nové díly od 23. 5. 2021


Euforie - finále

Vybrat jediný moment z Euforie je nadlidský úkol. Tato letní pecka od HBO nás totiž úplně dostala. Zobrazení života teenagerů a jejich trablů s drogami, sexem a vztahy nikdy nebylo pravdivější, a lépe audiovizuálně provedené. A momentů, které bychom z první série (druhá přijde v roce 2020) mohli vybrat, je nespočet. Ať už jde od hlášky Kat, Maddie nebo unikátní vztah “Rules”, všechno jsme to na plné pecky prožili s nimi a v hlavě to budeme mít zaryté navždy (10+1 důvod, proč je Euforie od HBO nejlepší teen seriál současnosti). A to epické finále si velmi rádi připomínáme, protože kombinace Zendaya + Labrinth + neuvěřitelně (!) talentovaný kameraman Adam Newport-Berra je zkrátka lahůdka.

Stranger Things - Neverending Story

Třetí sezóna Stranger Things nabídla to samé, co dvě předchozí. Skvělou 80’s atmosféru, akci, a spoustu emzáků. Novinkou bylo pro dospívající hvězdy a protagonisty seriálu i rozšíření jejích milostných životů a první lásky. Zatímco Eleven to (chvíli) táhne s Mikem, Dustin se na táboře zamiloval do Suzie, kde s ní i začal chodit a udržují spolu vztah na dálku. To mu samozřejmě nikdo nevěří. Tedy do té doby, než si spolu střihnou tenhle cover Neverending Story…

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 15. 7. 2016 , nové díly od 4. 7. 2019

GLOW - Geena Davis a její vystoupení

Holky z GLOW se se svou show, kde spolu wrestlují v sexy i divných převlecích, přesunuly do Las Vegas a nově jim šéfuje Geena Davis. Ta má pro ženy wrestlingu nejen pochopení, ale jako lasvegaská veteránka a tanečnice se toho nebojí. Jako když svým vystoupením v devátém díle třetí řady zachrání charitativní večírek. Fascinující podívaná!

Online na Netflix (titulky) od 23. 6. 2017 , nové díly od 9. 8. 2019

Mindhunter: Lovci myšlenek - Charles Manson

Druhá sezóna Mindhunter možná nepřinesla takové divácké uspokojení jako sezóna první, ale kromě temné podzápletky přinesla ještě jednu velkou událost: Charlese Mansona. Toho si v seriálu navíc zahrál stejný herec jako v Tenkrát v Hollywoodu Quentina Tarantina.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 13. 10. 2017 , nové díly od 16. 8. 2019

Premiér

Hvězda televizní stanice, nejhorší moderátor světa a nejbizarnější herecký zjev od Tommyho Wiseua si letos vyšlápl na politickou satiru a byl to opravdu unikátní zážitek, o který byste se neměli nechat připravit. Premiér Jaromíra Soukupa, ve kterém Jaromír Soukup předvádí šílené kreace hodné ukázkového sociopata, postrádá jakýkoli scénář, dobré nápady, slušné herce, vtip a vlastně i onen pověstný satirický osten. Jedno ovšem nepostrádá - náhled do duše samotného Soukupa a jeho přebujelého ega, které je s každým dalším dnem blíže k cíli absolutního lidského šílenství. Proto doporučujeme neotálet a hlavně netroškařit a narvat si do zornic rovnou celý první díl. Komediální zlato a čiré absurdno.

Není nikde online

Dickinson - Emily Dickinson a Smrt

Seriál o Emily Dickinson je jednoznačně to nejlepší, co nová streamovací služba AppleTV+ vypustila do světa. Pohled na život známé básnířky v polovině 19. století je v jejím provedení svěží, vtipný a sexy. A má tradičně skvělou Hailee Steinfeld, která si roli podává stejně dobře jako například v Hořkých sedmnáct (a i přes rozdíl v dobovém zasazení, řeší v podstatě ty samé problémy). Skvělých momentů má Dickinson přitom na rozdávání (opiový večírek, vánoční večeře). Ať už jde o její černý humor, trable s muži nebo hlášky jejích sourozenců. Nejlepší jsou ale ty, kdy je na obrazovce společně s Wiz Khalifou, který hraje Smrt. Se Smrtí má Emily totiž opravdu speciální vztah.

Online na Apple TV Plus od 1. 11. 2019 , nové díly od 8. 1. 2021

The Morning Show - Jennifer Aniston je bohyně

The Morning Show, další z ne-až-tak-velké řady původních seriálů AppleTV+, má také několik skvělých momentů. Ať už je to hysterák Reese Witherspoon v úvodní reportáži nebo zuřící Steve Carell, jehož hněv odnese televize na zdi. Nejvíc se nám ovšem do paměti vryla Jennifer Aniston a její schůzka s šéfy televizního studia, kde si chce vyjednat lepší podmínky do budoucna. You go, girl!

Online na Apple TV Plus od 1. 11. 2019 , nové díly od 17. 9. 2021

Watchmen - Toto je ta chvíle

Nové zpracování legendárních Watchmenů, resp. jejich svérázné pokračování z hlavy Damona Lindelofa se rozjíždělo pomaleji, než by se mnohým líbilo a některým nemusel sednout ani antirasistický podtext, který přece jen rezonuje více v USA než v srdci Evropy. Nicméně i Watchmeni nabídli hned několik momentů, u kterých jsme tajili dech. Jejich vrcholem je však celá pasáž s "toto je ta chvíle", která začíná dojemným dialogem, pokračuje famózní akční scénou proti Sedmé kavalérii a poté i dojemným sebeobětováním. Nádhera, která chytne a nepustí.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 21. 10. 2019 , nové díly od 20. 10. 2019

Hra o trůny - závěr

Ruku na srdce, finále Hry o trůny stálo za pendrek a poslední řada měla rozhodně daleko k nějakému velkému uspokojení. Jenže když Sansa konečně usedne na svůj vysněný trůn, Bran převezme roli vládce nad Westerosem, Arya odjíždí za dobrodružstvím a Jon se konečně dostane tam, kam ho srdce nejvíce táhlo a pohladí svého věrného Ghosta, prostě ve vás nějaká emoce vypluje a alespoň na chvíli smaže hořkou pachuť z blbých zvratů a echt stupidních bitevních scén se Cersei a Nočním králem. Někdy je holt jedna dobrá montáž skoro beze slov silnější než digitální draci a všudypřítomná zkáza.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 7. 3. 2021 , nové díly od 14. 4. 2019

Černobyl - Not great, not terrible

Tohle byla prostě tutovka. Černobyl se vedle Hry o trůny zařadil mezi nejúspěšnější seriály HBO a hned v první epizodě nabídl řadu nezapomenutelných momentů, jejichž genialita vychází z toho, jak absurdně dnes chování Anatolije Ďatlova a jeho komunistických kámošů působí. Jeho reakce na uvolňující se radiaci a nekonečné popírání očividného se vám vryje do paměti nesmazatelným písmem. A obáváme se, že ho v následujících měsících jen tak něco nepřekoná.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 1. 8. 2019 , nové díly od 6. 5. 2019

Mandalorian - BABY YODA

Mando kdo?! Seriál od Disney+ si pro sebe absolutně ukradl Baby Yoda! Což ani u Disneyho pravděpodobně nečekali (divné), a nestačili do obchodů před Vánocemi dodat hračky s tímhle roztomilým stvořením. Ještě, že existuje internet a neomezená dávka memů a roztomilých obrázků. Ňuňuňu! P.S.: Kdo nejihne u toho, když dá Mando Baby Yodovi konečně jeho vytouženou kuličku, nemá srdce!

Není nikde online

Zaklínač - Tak dej groš zaklínači

Snad jste na vrcholu nečekali něco jiného? Zaklínač nás před koncem roku dokonale odzbrojil a bavil nás nejen díky hercům jako Henry Cavill či Anya Chalotra, ale i povedeným budováním světa, velmi slušnou akcí a nelineárním vyprávěním. Opravdovou srdcovkou je ale tak trochu nepravděpodobný hudební hit "Tak dej groš zaklínači", který si v české i anglické verzi pouštíme až nebezpečně často. V seriálu je symbolem počátku spolupráce Geralta s jeho PRistou Marigoldem, spojení s prostřihem na Yennefer, házející své kamarádky do hlubin jezírka v Aretuze, však celou sekvenci ještě povýšilo. Nádhera.

Není nikde online

20 nejlepších seriálových momentů roku 2019  |  Tipy na film  |   |  33 líbí se

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 20 nejlepších seriálových momentů roku 2019

Tipy na film  |  před 2 dny

10 povedených filmů na HBO, které jste zcela jistě přehlédli

Každý, kdo někdy zapnul HBO GO, ví, že dostat se do hlubin jeho nabídky je nesmírně obtížné. Což je škoda, protože se v ní skrývá mnoho pokladů, které by vás jinak ani nenapadlo si pustit. Vybrali jsme pro vás desítku zajímavých snímků, kterým se vyplatí dát šanci. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

20 nejlepších sci-fi, které najdete aktuálně na Netflixu s češtinou

Sci-fi patří mezi nejoblíbenější žánry na Netflixu, a proto nepřekvapí, že má streamovací služba docela slušný výběr filmů napříč subžánry. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

13 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Je před námi další z nabušených víkendů. Především Netflix se do obsahu pořádně opřel a servíruje sexy těla, upíry či gangstery. Co na to Ted Lasso a konkurence od Amazonu? číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

20 nejlepších akčních filmů, které najdete aktuálně na Netflixu s češtinou

Pokud milujete akci, pak se máte na Netflixu na co těšit. Najdete zde totiž celou řadu akčních sérií, které do vás napumpují pořádnou dávku adrenalinu a nabídnou frajerské hrdiny, kterým je radost držet palce. číst více

Tipy na film  |  před 10 dny

10 skvělých filmů, o kterých jste ani nevěděli, že jsou na Netflixu

Máte pocit, že nabídka Netflixu je složená hlavně z jeho původních pořadů? To streamer chce, abyste si mysleli. My jsme ale z jeho útrob vylovili dalších deset mnohdy kultovních bijáků, které byste si měli pustit dřív, než další jeho původní výplach. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist