FB pixel

Černobyl

Seriálová událost roku. Neskutečně věrohodná, mrazivá a výborně natočená sonda do událostí roku 1986, kdy na Ukrajině po havárii explodoval jaderný reaktor elektrárny Černobyl. Jared Harris, Stellan Skarsgard a Emily Watson se pod režií Craiga Mazina v obklopení radiace, vcelku jisté vyhlídky na rakovinu a neúprosné politiky komunistické partaje, která si nemůže dovolit světu přiznat vinu za nejzávažnější katastrofu v historii jaderné energetiky, snaží odvrátit ještě větší katastrofu a zjistit, jak k výbuchu reaktoru vůbec došlo. Nejde jen o neskutečně podrobný popis jednotlivých kroků, které se děly před a po havárii, ale také o popis tehdejšího komunistického prostředí, které se snažilo celou událost zprvu bagatelizovat. Nechybí ani silné (a pravdivé) osobní příběhy hlavních postav zasazené do chladného prostředí konce socialismu doprovázené depresivní hudbou… Tenhle seriál vás prostě svou atmosférou dostane.

Naše planeta

Přírodopisné pořady Davida Attenborougha jako Planet Earth okupují dlouhodobě žebříčky nejlepších seriálů všech dob. Není divu, že po osvědčeném dokumentaristovi hmátl také Netflix a nechal si natočit do svého bohatého mixu seriál, který mu zatím chyběl. Tedy velkolepého, úžasně natočeného a hlavně nezapomenutelně namluveného průvodce po naší planetě. Oproti předchozím kouskům z Davidovy dílny se méně povídá o přírodě samotné a více ukazuje, jaký negativní vliv má člověk na životní prostředí. Na YouTube způsobil poprask především záběr na padajícího mrože z útesu, kde se snaží přežít poté, co jeho kolonie přišla o další místo na ledovci. Osm epizod jako takových vám ale doufejme způsobí více pozitivních emocí než smutku, podíváte se na korálové pobřeží, pod hladinu oceánů, na severoamerické pláně i do africké džungle.

Mandalorian

Příběh námezdního lovce patřícího k Mandalorianům (Pedro Pascal) potulujícího se v okrajových částech galaxie. První hraný seriál ze světa Star Wars se odehrává pár let po smrti Dartha Vadera a pádu Impéria. Moc nové vládnoucí garnitury až na okraj galaxie nezasahuje, a tak se zdejší planety stávají místem bezpráví s místy až westernovým nádechem, kde vítězí nikoli právo a spravedlnost, ale zákon silnějšího. Samotářský život ostříleného lovce hledaných osob Mandalorianovi od základů změní výjimečně dobře placená zakázka, během kterého má zajmout a dopravit klientovi neznámý cíl. Jak se chladný lovec samotář popere s jeho roztomilostí i neslýchanými schopnostmi? Seriál se pár týdnů po své premiéře stal nejžádanějším seriálem na světě.

The Boys

Originální a zábavný pohled na to, co by se stalo, kdyby se všemi oblíbení superhrdinové náhle rozhodli svůj kodex slušnosti hodit za hlavu a začít své superschopnosti zneužívat k vlastnímu prospěchu. Moment... a proč vlastně superhrdinové potřebují mít v zádech multimilardový konglomerát, který je řídí? Jo, tady něco hodně smrdí. Jenže kdo korupci v řadách výjimečně obdařených hrdinů vyřeší? Jedině parta všehoschopných chlápků, kteří si neberou servítky. Na tuhle podívanou od Amazonu mají malí fanoušci Marvelu ještě pár let čas, protože vulgaritami se zde nešetří. Dospěláky ale skvělé postavy, antihrdinové a především schopnost vystavět zajímavý komiksový příběh bez nutnosti všudypřítomného CGI a efektu nepochybně nezklame. Hrají: Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Colby Minifie a Brittany Allen.

Zaklínač

Seriálová adaptace románů Andrzeje Sapkowského z dílny Netflixu patřila bez diskuze k nejočekávanějším seriálům loňského roku. Osmidílná první řada seriálu nás zavede na úplný úvod románové ságy o mutantovi a lovci příšer Geraltovi z Rivie, který horko těžko hledá své místo ve společnosti a za peníze je ochoten postavit se těm nejohavnějším monstrům, jaké po světě kráčejí. Jenže co když se lidé stanou ve svém konání ohavnějšími než příšery? Nechybí první setkání Geralta s Yennefer, masakr v Cintře a útěk Ciri, bitva o Soddenský Pahorek či masakr v Blavikenu, kde Geralt získal své známé přízvisko "Řezník z Blavikenu". Hrají: Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra, Joey Batey, Millie Brady, Tom Canton a Adam Levy.

Neuvěřitelná

Seriálové drama Neuvěřitelná se zakládá na skutečných událostech a popisuje příběh mladé dívky Marie, která je obviněna z toho, že si své znásilnění vymyslela. Jejího případu se ujímá dvojice detektivek, které již vyšetřují několik podobných případů. Ty postupně zjišťují, že pravda se skrývá někde úplně jinde a je mnohem hrůznější, než si doposud kdokoli myslel. Hrají Toni Collette, Merritt Wever a Kaitlyn Dever.

Watchmen

Stejnojmenná komiksová předloha Alana Moora se dočkala dalšího zpracování, tentokrát z rukou zkušeného producenta Damona Lindelofa (Ztraceni, Pozůstalí). Akční seriál nás zavede do alternativní reality ve městě Tulsa ve státě Oklahoma, kde stojí strážci s maskou mimo zákon, avšak nejsou ani zdaleka jedinými, kdo svou tvář musí skrývat. Připravte se na nostalgický výlet do druhé poloviny 80. let, kdy pod hlavičkou DC vyšel původní komiks. Lindelofovo zpracování však respektuje svou předlohu a hledá si v universu, jímž se inspiroval, spíš vlastní cestu. Hrají: Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Jean Smart a Tim Blake Nelson.

Euforie

Teenagerské drama s netradičně dokořán otevřenými dveřmi v otázkách sexu či drog. Seriál si nebere žádné servítky a odvážně, na rovinu ukazuje, jak vypadá život dnešních amerických teenagerů. Že nejde zdaleka jen o kouření, alkohol a první zápasení s kondomem ve stylu Prciček, ale o svět mobilů, sociálních sítí, stále převažující toxické maskulinity, depresí, pedofilie, sebepoškozování a nespočtu dalších problémů, se kterými musí dospívající omladina navzdory nestabilním hormonálním i psychickým stavům bojovat. Pokud se řadíte ke starší generaci a chcete lépe pochopit, s čím se dnes mileniálové či mladší generace běžně potýkají, tohle je seriál pro vás. Hrají: Zendaya, Hunter Schafer, Austin Abrams, Sydney Sweeney, Jacob Elordi a Alexa Demie.

Jeho temné esence

Další fantasy novinka letošního roku představila zpracování stejnojmenné knižní trilogie autora Philipa Pullmana a vypráví příběh dívky Lyry, která nepochází z našeho světa a během pátrání po svém zmizelém příteli odhalí zlověstnou skupinu, která unáší děti a snaží se přijít na kloub mysteriózní elementární částici známé jako Prach. Lyra ve svém pátrání pokračuje napříč různými světy a v jednom, který se podobá tomu našemu, narazí na chlapce jménem Will, kterému nechybí statečnost ani odhodlání. Společně s ním pak pokračuje na pouti různými paralelními realitami, aniž by si zpočátku uvědomovali, jak důležitý úkol před nimi leží. Hrají: James McArdle, Ruth Wilson, Dafne Keen, Clarke Peters a Lin-Manuel Miranda.

Bažináč

Bažináč z dílny DC sice skončil stejně rychle, jako začal, ale recenze nebyly vůbec špatné a snad se jednoho dne dočkáme pokračování. A díky HBO můžeme první desetidílnou řadu zkouknout i u nás. V ní se doktorka Abby Arcane vrací do města Houma ve státě Louisiana, kde se narodila, aby přišla na kloub smrtícímu viru, který se objevil v místních bažinách. Po tragické smrti kolegy Abby zjišťuje, že v bažinách nečíhá pouze smrtelný virus, ale něco inteligentního, co má vlastní plány. Hrají: Crystal Reed, Virginia Madsen, Andy Bean, Derek Mears a Henderson Wade.

Batwoman

Seriál americké stanice CW o netopýří ženě z Gothamu. Ten je na absolutním dnu, protože Batman někam zmizel a policie si s kriminálníky neví rady. Jeho žezlo ochránce nevinných a utiskovaných tak převezme Kate, dcera jednoho z mužů, kteří se snaží obyvatele města vlastními silami chránit. S pomocí své nevlastní sestry Mary a syna technologického experta z Wayne Enterprises Luciuse Foxe Luka se z ní stane nová naděje a především, Batwoman. Hrají: Ruby Rose, Nicole Kang, Rachel Skarsten, Dougray Scott a Meagan Tandy.

Když nás vidí

Dle mnohých se vizionářská režisérka Ava DuVernay se svou fantaskní pohádkou V pasti času, kterou kritika strhala a do kina na ni téměř nikdo nepřišel, sice trochu spálila, ale nyní je zpátky. A pro Netflix natočila další ze svých komornějších a angažovanějších projektů. Jak bývá u DuVernay zvykem, posvítila si na utlačování menšin. V tomto případě na pětici chlapců, kteří byli obviněni ze znásilnění bílé běžkyně a nakonec se ukázalo, že v tom byli zcela nevinně, přičemž dost lidí bylo od začátku předpojatých kvůli tomu, že hoši neměli zrovna primalexové zbarvení kůže. Nesmlouvavá minisérie dokumentuje jak životy všech mladíků, tak jejich rodin, které si během procesu svých dětí zažily svoje a ztracený čas už jim bohužel – navzdory soudnímu vyrovnání – nikdo nevrátí. Pokud máte rádi dramata podle skutečné události, téma rasismu v současné společnosti a kvalitní herecké výkony, měli byste dát Když nás vidí šanci. V Americe byla z minisérie ostatně velká událost a patří k nejsledovanějším seriálům loňského roku na Netflixu vůbec.

Undone

Uznávaní animovaní tvůrci Kate Purdy a Raphael Bob-Waksberg (BoJack Horseman) vytvořili zcela originální a žánr ohýbající animovanou sérii o ženě, která se vydává na komplikovanou cestu s cílem odhalit svou minulost a vyřešit záhadnou smrt svého otce. Hlavní hrdinka Alma (Rosa Salazar) během tohoto snažení utrpí téměř smrtelnou nehodu, po níž začne mít vize o svém zesnulém otci. Ten ji nabádá, aby v sobě objevila tajemnou schopnost, jež jí umožňuje cestovat prostorem a časem ve snaze zabránit své konečné smrti. Tento úkol se však podepíše na vztazích Almy a začne u jejich blízkých postupně vzbuzovat obavy o její mentální zdraví.

Sexuální výchova

Britské komediální drama o sexuálně nezkušeném Otisovi, který to rozhodně nemá lehké. Nejenže se každý druhý školní spolužák už nějakým těm sexuálním hrátkám oddává, zatímco on sám je především terčem šikany, ale jeho matka Milburn je navíc sexuální terapeutkou. A jako matka má samozřejmě i zálibu vstupovat do jeho osobního života. Když se ale ukáže, že Otisovi rozhodně v oblasti sexu navzdory bídné praxi nechybí teoretické znalosti, přemluví ho spolužáci, aby si na škole otevřel sexuální poradnu. Jak tohle dopadne? Hrají: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Emma Mackey, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimée-Lou Wood a Connor Swindells.

Good Omens

Konec světa je tady a tenhle si opravdu užijete. Amazon přináší svou energickou jízdu plnou vtipu na motivy románu Terryho Pratchetta a Neila Gaimana, která vzbudila pozornost už svým trailerem. Na pozemský svět doráží anděl (Michael Sheen) a démon (David Tennant), aby každý splnili svůj úkol. S překvapením však zjišťují, že mají oba stejný cíl – najít Antikrista a zabránit chystanému Armageddonu. V dalším obsazení se představí Jon Hamm, Mireille Enos, Nick Offerman, Jack Whitehall, Miranda Richardson, Michael McKean, Adria Arjona i Benedict Cumberbatch a Brian Cox, kteří nadabovali postavy Satana a Smrti.

Smrt nás spojí

Člověk by čekal, že kombinace rozkošných ksichtíků Christiny Applegate a Lindy Cardellini ve spojení s černohumornou žánrovkou bude lákat automaticky. Seriál Dead to Me, jenž od Netflixu letos dostane druhou řadu, přesto v našich luzích a hájích téměř nikdo neviděl. Chyba! Applegate zde totiž zemře manžel a ona se s tím snaží vyrovnat tak, aby co nejméně utrpěly její děti i ona sama. Manželství totiž nebylo nejšťastnější a jak postupně vyplouvá na povrch, manžílek byl ještě větší zmetek, než si čerstvá vdova myslela. Když však potká na skupinové terapii usměvavou Lindu Cardelliny, vše se pořádně zamotá. Nová kámoška má totiž se smrtí nebožtíka mnoho společného a nechybí ani další kostlivci ve skříni. Připravte se na černohumornou a nesmírně vtipnou podívanou, jíž zcela vládne hlavní dvojice sexy a ultra vtipných hereček, kterým emocionální turbulence uvěříte ve všech případech.

The Umbrella Academy

Komiksových příběhů je dneska všude okolo dost. Zatímco filmy a běžné seriály nám prezentují superhrdiny jako ty nejúžasnější a nejskvělejší postavy, občas se objeví zápletky, které ukazují, že i nadpřirozenými silami prodchnutí hrdinové a hrdinky jsou v dost šílené depresi, mají podivné úchylky a vzájemně se nesnášejí. Tak trochu ve stylu Watchmen je i tahle adaptace stejnojmenného komiksu (vyšel také u nás), kde se musí po smrti svého opatrovníka, podivného miliardáře Sira Reginalda, dát znovu dohromady šestice jeho bývalých dětských superhrdinů, nyní ovšem už dospělých trosek. A jak do příběhu zapadá sedmá, podle všeho úplně obyčejná Vanya (Ellen Page)? The Umbrella Academy ukázalo, že Netflix nemusí až tolik litovat ukončení svých spoluprací s Marvelem, protože dokáže najít a hlavně natočit hodně dospěláckých a přemýšlivých seriálů. Letos se navíc můžeme těšit na druhou řadu.

Formule 1: Touha po vítězství

Unikátní pohled do zákulisí královny motorsportu, který odhaluje, jak to na pozadí tohoto miliardového globálního cirkusu, jež ještě stále voní po benzínu a spálených gumách, vypadá. Během 10 epizod seriál postupně projde celou sezónou 2018 a v jednotlivých závodech se zaměřuje na konkrétní týmy, jejich rivaly a společný příběh, kterého si méně zkušený divák během sledování závodu možná ani nevšimne. Série je nicméně zčásti pojatá i jako promo Formule 1, a tak čím méně tento motorsport sledujete a a čím méně o F1 jako celku víte, tím víc si těchto 6 adrenalinem nabitých hodin ve společnosti vrcholů inženýrského snažení o nejrychlejší závodní monopost na světě a osob, kteří tyto rakety na čtyřech kolech řídí, užijete.

Temný krystal: Věk vzdoru

V roce 1982 byl do kin uveden fantasy film Temný krystal a postavy v něm byly ztvárněny loutkami, kterým vdechl život Jim Henson a jeho slavné loutkové studio. Film získal díky fanouškům kultovní status a i díky tomu se během let zas a znovu spekulovalo nad možným pokračováním či prequelem. Plány na celovečerní film nakonec zkrachovaly a existující scénář byl místo toho adaptován do dvanáctidílné komiksové série. V roce 2017 se však společnost Jima Hensona spojila s Netflixem a výsledkem je nakonec desetidílná série, která slouží jako prequel s cílem přiblížit více fanouškům kouzelný svět vytvořený pro původní film. V něm mocichtiví vládci z planety Tra postupně vysávají všechen život. Bojovat s nimi se rozhodna skupinka odvážných Gelflingů, která za účelem záchrany světa spojí své síly. V hlavní roli jsou zde opět loutky a vizuální efekty slouží pouze k nejnutnějším retuším loutkářů.

Hlava 22

Seriálová adaptace klasické knižní válečné satiry z pera amerického autora Josepha Hellera. John Yossarian (Christopher Abbott) je bombometčíkem amerického letectva a profesionální flákač, který měl už dávno být doma. Armáda však neustále nenápadně navyšuje počet misí, které musí letci absolvovat, aby svou válečnou povinnost splnili a mohli domů. Ve skutečnosti má totiž nedostatek posádek. A tak musí Yossarian nadále působit na základně v Itálii a pomáhat v boji proti nacistickému Německu. Když už ho jeho plukovník Cathcart (George Clooney) odmítá uvolnit ze služby, snaží se aspoň všemožnými způsoby přesvědčit doktora jednotky, aby mu potvrdil, že je cvokem a neměl by již nadále létat na bombardovací operace. Má to však háček. Armádní směrnice obsahuje Hlavu 22, která říká, že blázen musí na své bláznovství sám upozornit. Zároveň se v ní však píše, že blázen si neumí připustit, že je blázen, a tak je takový člověk vlastně v pořádku a zralý dále sloužit. Yossarian je tak lapen ve válečné mašinerii a zjišťuje, že ta nikoho nepustí, dokud jej nesemele úplně na prach, nebo nepadne v boji.

MOST!

Co více napsat o českém seriálu, který na začátku roku pobláznil celý národ? Snad jen, že pokud si ho dáte až teď, ať už poprvé nebo si ho chcete vychutnat znova podruhé, budete mít možnost se na něj podívat mnohem více v klidu a s odstupem. Příběh ztroskotance Luďana (Martin Hofmann), jeho hospodské party a především jeho bratra Pavla (Erika Stárková), ze kterého se po letech odloučení stane po změně pohlaví Dáša, v prostředí rasismem, chudobou a zoufalstvím prorostlým severočeským městem Most, rezonoval díky dvěma věcem. První byly jeho přesné a chytlavé hlášky (Dycky Most!) a pak nekonečná diskuze, zda seriál je, nebo není rasistický. Po roce od premiéry a stovkách článků, které k seriálu vyprodukovala všechna možná i nemožná média, lze říci konečně v klidu tu pravou podstatu seriálu - je to hlavně silný příběh o přátelství a rodině, která i přes rozdíly nakonec najde souznění. A konec je vlastně doják jako poleno.

Láska je láska: Generace Q

Pokračování úspěšného seriálového dramatu Láska je láska z let 2004-2009 vyprávějícího o skupině lesbických žen žijících v Los Angeles. Pokračování s podditulem Generace Q posunuje otázku sexuality do dnešní doby, kdy už není řeč jen o lesbách a gayích ani pouze o LGBT komunitě, ale rovnou o LGBTQIA+ komunitě. Ve svých původních rolích z předchozího seriálů se představují Jennifer Beals, Katherine Moennig a Leisha Hailey, které doplňuje nová plejáda rozmanitých postav s různorodých sexuálním nastavením. Láska, žal, sex, nezdary i úspěchy. To vše v kulisách LA.

Pennyworth

Pennyworth

Říkali jste si někdy, co asi dělal komorník Batmana Bruce Wayna před tím, než se stal jeho komorníkem? Alfred Pennyworth měl sám velmi dobrodružný život, o němž tento seriál vypráví. Jakožto člen SAS totiž sloužil i ve službách Jejího Veličenstva a později si založil bezpečnostní agenturu. Jak se seznámil s miliardářem Thomasem Waynem, otcem Bruce, a začal s ním spolupracovat v Londýně 60. let? A nebyl náhodou Alfred kdysi sám také takovým menším hrdinou? Odpověď vám dá 10 epizod a lehce přes 9 hodin tohoto seriálu.

Bez vědomí

Píše se rok 1989 a Československo prochází revolučními společenskými změnami. Houslová virtuózka Marie a její manžel Viktor, který musel za bývalého režimu čelit pronásledování, se vracejí z britského exilu, kam uprchli před 12 lety, zpět domů v naději, že budou konečně moci svobodně žít se svou rodinou. Návrat ale neproběhne tak pohádkově, jak si oba představovali a Marie se musí poprat nejen se zcela nečekanými událostmi, ale i informacemi, které zjistí o Viktorovi. Hrají: Tatiana Pauhofová, Martin Hofmann, Martin Myšička, Jan Vlasák, David Nykl a Hattie Morahan.

See

Sci-fi seriál z originální produkce Apple TV+ vypráví příběh 600 let vzdálené budoucnosti lidského pokolení. To zasáhla globální epidemie slepoty a přeživší lidé se v post apokalyptickém světě museli uchýlit zpět k primitivnímu způsobu života v jeskyních a kmenech. V jednom z kmenů však dojde k zázraku, když se zdejším rodičům narodí dvě děti, které opět mají zrak. Zpráva se velmi rychle rozkřikne a všem je jasné, že po vzoru "mezi slepými jednooký králem" budou dva lidé, kteří dokáží jako jediní na světě vidět, klíčem k absolutní moci a vládě. Netrvá dlouho a o dvojici obdařenou zrakem vypukne velký boj. Hrají: Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo a Kenneth Mitchell.

Hledání Aljašky

Možná lehce neprávem opomíjený osmidílný seriál, který je adaptací stejnojmenného románu autora Johna Greena z roku 2005. Román je řazen mezi jednu z nejlepších knih pro dospívající a i seriál zřejmě zaujme zejména náctiletou část publika. Děj se točí okolo nesmělého chlapce Milese Haltera, jehož koníčkem je vyhledávání posledních slov slavných osobností. Jeho snaha najít hlubší pochopení života jej zavede až na internátní školu, kde se zamiluje do spolužačky s lehce netradičním jménem Aljaška Youngová. Do děje však zasáhne nečekaná tragédie, která Milese i ostatní hlavní postavy donutí projít si něčím, co zřejmě ani v nejhorším snu nečekali. Hrají: Charlie Plummer, Kristine Froseth, Denny Love, Jay Lee a Landry Bender.

Carnival Row

Ambiciózní temná fantasy série Carnival Row se odehrává v neo-viktoriánském městě, které je plné mýtických tvorů, rasových konfliktů a aktuálně jej sužuje také série nevyřešených vražd. Amazon i do tohoto projektu, jehož 1. řada má osm dílů, poctivě zainvestoval, takže se v hlavních rolích představí Orlando Bloom (Pán prstenů, Piráti z Karibiku) a Cara Delevingne (Sebevražedný oddíl, Pan). Scénáře i produkce se ujali René Echevarria (Terra Nova, Star Trek: The Next Generation) a Travis Beacham (Pacific Rim). Natáčení probíhalo v roce 2018 v České republice (Praha, Liberec, zámky Frýdlant a Krnsko, Prachovské skály), kde filmaři utratili rekordních 1,5 miliardy korun. Amazon byl s výsledkem spokojen, a tak už nyní probíhá produkce druhé řady, jejíž kulisy budou opět tvořit naše luhy a háje.

Kingdom

Korejské středověké drama plné politikaření, korupce a mocenského hašteření, které však na druhé straně vyvažuje nefalšovaný zombie seriál. Jak taková kombinace feudální Korei a zombíků může fungovat? To nikdo neví, ale letošní druhá řada je rozhodně zasloužená. Prvních 6 epizod je skvělým úvodem série, ve kterém korunní princ vyráží vyšetřit údajné šíření záhadné nákazy, která má ohrožovat jednu zapadlou vesnici království. Po příjezdu na místo však zjišťuje, že jsou zdejší obyvatelé proměněni v zombie. Podaří se nákazu včas zastavit, než se rozšíří všude? Hrají: Ju Ji-hoon, Ryu Seung-ryong, Bae Doo-na, Kim Sang-ho a Kim Sung-kyu.

Zkáza dejvického divadla

Dejvické divadlo je pojem. A z fetiše, který se kolem něj vytvořil si teď samo (respektive jeho dlouholetý umělecký ředitel Miroslav Krobot) dělá legraci v novém seriálu. Celý soubor včetně ostatních zaměstnanců, příbuzných i přátel zde hrají sami sebe a divadlo se ocitá před nelehkou výzvou - nedostalo totiž grant na svůj další provoz. Bude se tak o sebe muset pokusit postarat samo a sehnat peníze na provoz jiným způsobem, neboť ze svých dosavadních uměleckých ambicí odmítá slevit byť jen o píď. Hrají: Ivan Trojan, Václav Neužil, Klára Melíšková, Jaroslav Plesl, Hynek Čermák a Simona Babčáková.

Ruská panenka

Komediální drama sleduje mladou ženu jménem Nadia (Natasha Lyonne), která má na krku 36. narozeniny a je pozvaná na oslavu do bytu svých kamarádek. Na první pohled běžná party, kterých každý den probíhají desítky a stovky, se však rychle změní v noční můru, když ji při odchodu z oslavy srazí taxík. Namísto smrti se však Nadia ocitne v koupelně bytu, ve kterém ještě před chvíli byla na oslavě, a zpět v čase. Po několika dalších úmrtích při snaze opustit párty a návratech do té stejné koupelny v tom stejném čase si žena uvědomuje, že tady něco nehraje - ocitla se v časové smyčce na oslavě, z které z nějakého důvodu nejde odejít.

30 nejlepších nových seriálů roku 2019  |  Tipy na film  |   |  6180 přečtení  |  52 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Komentáře k článku 30 nejlepších nových seriálů roku 2019

 Michal Kolla

Michal Kolla 2020

Tak mě překvapilo, kolik jsem toho letos pochytil. Alespoň nemam tak velký resty. A citelně tu chybí Warrior, co je na Hbo go.

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 30 nejlepších nových seriálů roku 2019

Tipy na film  |  dnes 0:00

15 nejlepších filmů od Netflixu, které můžete vidět s češtinou

I když jsou originální snímky z produkce Netflixu často považovány spíše za béčkové záležitosti a netěší se zrovna velké úctě, i mezi těmito projekty najdeme vydařené kusy i totální filmové skvosty. Vybrali jsme pro vás ty, kterým nechybí česká jazyková podpora. číst více

Tipy na film  |  včera 0:00  |  14

13 nejzajímavějších filmů a seriálů, které do konce září dorazí na Netflix

Září se přehouplo do své druhé poloviny a zatím nemohou být předplatitelé Netflixu nespokojení. První týdny školního roku totiž přinesly hromadu nových i starších filmů, které rozhodně stály za pozornost. A nemusíte se bát, i v dalších dnech Netflix chystá nové přírůstky. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  32

10 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Další zářijový víkend je před námi, a to znamená i čerstvý přísun seriálových a filmových novinek. A tentokrát je nabídka bohatá tak, že bychom si skoro tipnuli, že prostě za víkend celou nenakoukáte! Jestli dojde na omezování pohybu, jsme z hlediska zábavy vážně v pohodě. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  21

11 filmů a seriálů, kvůli kterým se vyplatí Apple TV+ (alespoň na měsíc)

Jelikož Apple představil nový bundle své streamovací služby společně s Apple Music a Apple Archive, řekli jsme si, že se podíváme na to nejlepší, co aktuálně Apple TV+ nabízí a kvůli čemu se vyplatí si tuhle službu zaplatit alespoň na jeden měsíc. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  137

20 nejlepších seriálů, které mají jen jednu řadu a zhlédnete je za víkend

Nemáte rádi dlouhé seriály? Chcete si dát binge watch během jednoho dne a nemíníte sledovat vícero sérií? Pak je následující dvacítka limitovaných sérií a seriálů s pouhou jednou řadou jen pro vás. Najdete v ní své favority? číst více

TOPlist TOPlist TOPlist