FB pixel
Zdroj: HBO / Warner Bros. / AMC

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Scoob!
Zdroj: TMDB

Scoob!

Pokud jste fanoušky legendární mluvící německé dogy Scooby-Doo a jeho kamarádů detektivů Freda, Daphne, Velmi a Shaggyho, určitě oceníte, že na HBO GO je nyní k dispozici jejich nový celovečerní CGI animák. Ten nám ukáže, jak se zrodilo jejich přátelství a jak vznikla detektivní skupina Záhady s.r.o. Jak už jsme u této party zvyklí, dostaneme opět porci nejrůznějších ztřeštěných dobrodružství, záhad, zdánlivě nadpřirozených bytostí a velkou porci humoru. Pokud si snímek pustíte v originále, uslyšíte hlasy filmových hvězd Marka Wahlberga, Jasona Isaacse, Zaca Efrona nebo Amandy Seyfried.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), Rakuten (dabing) od 30. 10. 2020

Živí mrtví
Zdroj: TMDB

Živí mrtví

Jeden z nejsledovanějších seriálů posledních let, robustní zombie drama Živí mrtví se pomaloučku polehoučku sune ke svému finále. Na HBO je v tuto chvíli k dispozici i zbytek předposlední 10. řady (s dabingem i titulky), takže si můžeme oživit všechny události před právě rozběhnuvší finální 11. sérií, která běží na kanále AMC. Připomeňme, že Živí mrtví jsou adaptací populárního komiksu scenáristy Roberta Kirkmana, který právě zaválel na Amazonu drsnou animovanou sérií Neporazitelný. Živí mrtví se vysílají na stanici AMC od roku 2010, svého diváckého vrcholu ale seriál dosáhl během páté řady, od té doby sledovanost postupně klesá.

Online na HBO (titulky) (dabing), Netflix, Prima Videopůjčovna (dabing) od 1. 8. 2019 , nové díly od 8. 10. 2020

Co děláme v temnotách
Zdroj: TMDB

Co děláme v temnotách

Pokud jste dosud nezaregistrovali fajnový mockument Co děláme v temnotách, určitě to co nejrychleji napravte. Seriál, který právě vstupuje do své třetí série, si svou bizarností a šíleností stihl vybudovat kultovní status s řadou věrných fanoušků. Stojí za ním novozélandští tvůrci Taika Waititi a především Jemaine Clement, polovina legendárního dua Flight of the Conchords. Seriál rozvedl do epizodní podoby snímek z roku 2014 a vypráví o třech upírech a jejich životních útrapách na Staten Islandu a jejich marné snažení o ovládnutí nového světa.

Online na HBO (titulky) od 2. 4. 2020 , nové díly od 2. 9. 2021

Last and First Men
Zdroj: TMDB

Last and First Men

Jméno Jóhanna Jóhannssona, hudebního skladatele podílejícího se na filmech jako Příchozí, Sicario nebo Mandy - Kult pomsty, není určitě třeba filmovým fanouškům blíže představovat. Autor známý mísením minimalistických digitálních zvuků s orchestrálními kompozicemi bohužel v roce 2018 předčasně zemřel. Jeho posledním projektem, který byl posmrtně dokončen, je experimentální snímek Last and First Men, který je právě k dispozici na HBO GO. Snímek je dle popisu „audiovizuální hypnotickou sci-fi básní, ve které se reálné brutalistní betonové ornamenty mění ve zneklidňující objekty z daleké budoucnosti.“ Při poslechu Jóhanssonovy hudby, 70mm IMAX kamery Sturly Brandth Grovlena a hlasu Tildy Swinton má jít o hluboký hypnotický a nezapomenutelný zážitek.

Online na HBO (titulky) od 3. 9. 2021

Černé jezero: Dystopie
Zdroj: TMDB

Černé jezero: Dystopie

Švédský mysteriózní thriller Černé jezero v září přichází na HBO po třech letech se svou další řadou, která tentokráte nese podtitul Dystopie. V první řadě seriál vyprávěl o partě přátel, kteří se rozhodli znovu otevřít odlehlé a zanedbané lyžařské středisko, ve kterém ovšem došlo k hrůznému zločinu. Nakonec se i jim začnou na tomto prokletém místě dít zlověstné a znepokojivé věci. V podobném duchu se nese i nový příběh, který nás tentokráte zavede do opuštěné továrny hluboko ve švédských lesích. Na hrdinku Tess, která zde doprovází svého přítele Lea a jeho kamarády, zde nakonec čeká místo plánované hry boj o přežití. I když samotným zpracováním ani příběhem není Černé jezero moc originálním dílem a především ke scénáři lze mít řadu výhrad, lokace, sympatičtí herci a nečekané zvraty dokáží udržet divákovu pozornost.

Online na HBO (titulky) od 4. 9. 2021

Manifest
Zdroj: TMDB

Manifest

Vedle Černého jezera vstupuje do své třetí řady také mysteriózní sci-fi Manifest. To vyrukovalo se zajímavou premisou, ve které se nevysvětlitelně ztratí letadlo komerčního zaoceánského letu. A znovu se objeví až za pět let. Všichni pozůstalí celou posádku samozřejmě považují za mrtvou, cestující v letadle ovšem prožili jen pár hodin letu. V roli producenta stojí za seriálem Robert Zemeckis a jeho showrunnerem je Jeff Rake. Třetí řada měla být poslední, ale po jejím odvysílání na americkém Netflixu, ve kterém atakoval nejvyšší příčky sledovanosti, se streamovací gigant rozhodl seriál koupit a dodat mu finální čtvrtou řadu.

Online na HBO (titulky) od 1. 9. 2019 , nové díly od 1. 4. 2021

Scény z manželského života
Zdroj: TMDB

Scény z manželského života

Filmová a divadelní režisérská legenda Ingmar Bergman za svůj život vytvořila řadu klasických děl, patřící k základnímu filmovému kánonu. Do této skupiny určitě můžeme zařadit i jeho Scény z manželského života z roku 1973, které zobrazují bouřlivý vztah dvojice lidí a rozpadu jejich manželství a opětovného setkávání. Do nové aktualizované verze se nyní pro HBO pustil režisér Hagaie Levi (Naši kluci) a role dříve ztělesněných Liv Ullmannovou a Erlandem Josephsonem si v nové podobě zahrají Oscar Isaac a Jessica Chastain. Událost podzimní sezony dorazí již 13. září.

Není nikde online

Miliardy
Zdroj: TMDB

Miliardy

Seriál Miliardy, jehož pátou řadu právě vysílá HBO, patří k vytříbeným dramatům stojících na kvalitní scénáristické práci a charismatických hercích. Miliardy odstartovaly příběhem manažera hedgeového fondu Bobbyho Axelroda (Damian Lewis), který hromadí bohatství a moc ve světě vysokých financí. Jeho agresivní taktiky ovšem často přecházejí do nezákonných činů, které se snaží stíhat státní zástupce Chuck Rhoades (Paul Giamatti).

Online na HBO (titulky) (dabing) od 10. 7. 2021

Tenet
Zdroj: TMDB

Tenet

Prakticky rok od své světové premiéry se konečně sci-fi thriller Tenet dostává na streamovací platformy, konkrétně na HBO GO. Snímek Christophera Nolana, jedné z nejvýraznějších současných režisérských osobností, měl loni po první vlně pandemie nastartovat divácký návrat do kin, což se nakonec úplně nepovedlo a s celosvětovým výdělkem 360 milionů dolarů zaostal za očekáváním. Kdo tedy nakonec nešel do kin a ani si film nezakoupil na VOD, DVD či Blu-ray disku, může si již 26. září na HBO vychutnat další Nolanův vyprávěcí experiment. Pro jedny je Tenet potvrzením Nolanova génia, ty ostatní naopak utvrdí, že režisér točí vycizelované, ale emočně chladné snímky.

Online na Google Play (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (titulky) (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 15. 12. 2020

9 zářijových novinek, kvůli kterým si musíte předplatit HBO  |  Tipy na film  | 

Petr Kollár

Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.


Další články jako 9 zářijových novinek, kvůli kterým si musíte předplatit HBO

Tipy na film  |  před 1 hodinami

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Před námi je další nabušený zářijový víkend. A zatímco HBO sází na sci-fi seriály, Netflix pumpuje do nabídky napětí a hlavně pekelnou zábavu. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

Netflix v Česku: Zaklínač bez Cavilla nefunguje, Momoa a Diesel táhnou

Prázdniny jsou minulostí a nutno říct, že jejich druhá polovina s sebou přinesla několik překvapivých hitů, které se na Netflixu prodraly do elitní desítky sledovaných snímků. I když během srpna debutovaly očekávané Netflix Originals, první místo nečekaně připadlo animáku s Harrisonem Fordem. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

10 filmů, kterými nejlépe uctít památku Jeana-Paula Belmonda

Ve věku osmdesáti osmi let nás dnes opustil osobitý francouzský herec Jean-Paul Belmondo, který dokázal skvěle zahrát v legendárních komediích, ale také v pořádně drsňáckých thrillerech a kriminálkách. Abychom si na něj zavzpomínali, vybrali jsme desítku jeho nejlepších snímků. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

Papírový dům a dalších 9 novinek, které musíte vidět o víkendu

S nástupem září začínají streamovací služby konečně sešlapávat plyn zajímavějších novinek. A nepřekvapí, že nejvíce do toho pálí Netflix, který přichází nejen se závěrečnou řadou Papírového domu! číst více

Tipy na film  |  před 9 dny

10 nejnovějších seriálů na Netflixu s českým dabingem

Netflix v posledních týdnech přidával českou lokalizaci k celé řadě seriálů. Už přitom dávno neplatí, že největší péči dostávají jen potenciální megahity. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist